Başarılı 5 öğrenci daha Cumhuriyet altını aldı

Daha önce 23 öğrenciye sınavlarda başarılı oldukları için Cumhuriyet altını hediye eden Vali İbrahim Özçimen, 5 öğrenciyi daha ödüllendirdi.   2010-2011 Eğitim öğretim yılı SBS ve LYS’de...

Başarılı 5 öğrenci daha Cumhuriyet altını aldı

Daha önce 23 öğrenciye sınavlarda başarılı oldukları için Cumhuriyet altını hediye eden Vali İbrahim Özçimen, 5 öğrenciyi daha ödüllendirdi.

 

2010-2011 Eğitim öğretim yılı SBS ve LYS’de Türkiye genelinde ilk yüze ve ilk bine giren öğrenciler Vali İbrahim Özçimen tarafından altın ile ödüllendirilmişti. O dönemde kendilerine ulaşılamayan beş öğrenci, derecelerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ileterek ödül almaya hak kazandı. Vali Özçimen bu öğrencileri de Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. Bolu Valiliği Bolu Evi’nde düzenlenen ödül törenine Vali İbrahim Özçimen, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Ünalan, öğretmenler, ödül almaya hak kazanan öğrenciler ve velileri katıldı. Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Ünalan burada yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimiz tarafından şifre ile sınav sonuçlarına ulaşıldığı için bazı öğrencilerimize o dönemde okul müdürlüklerimizle ve dershanelerle yaptığımız girişimlerde ulaşamamıştık. Bize yapılan müracaatlar sonucunda beş öğrencimiz bize derecelerini beyan ettiler. Onlara ödüllerinin verilmesi için buradayız” dedi.Vali Özçimen de, “İlimizde eğitimde başarıyı artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl bir vaatte bulunduk. Türkiye’de en büyük ödülü veren İl biziz. Belki diğer illerde altın veriliyor ama bizim gibi Cumhuriyet altını veren yok. Buda öğrencilerimize verdiğimiz değeri gösteriyor. Bu uygulamaya önümüzdeki yılda devam edeceğiz. Daha çok başarı, daha çok altın demek. Bunun bize ekstra bir külfeti oluyor ama öğrencilerimiz zor süreçten geçiyor ve bunu hak ediyorlar diye düşünüyoruz. Öğrencilerimizi ve emeği geçen velilerimizi ve öğretmenlerimizi bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.Vali Özçimen ayrıca bu yıl SBS’de de yüksek dereceler beklediklerini söyledi. Bolu’nun eğitim alanında başarılı olacağına inandığını kaydeden Vali Özçimen, “Öğrencilerimiz yeter ki başarılı olsun. Onlar bizim geleceğimizin teminatları. Şimdiden bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Vali Özçimen tarafından Gerede Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri Büşra Kılıç, Şeyma Kalıncı, Latife Kankal, Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri Gizem Sıla Baysa ve Ayberk Yerlikaya’ya Cumhuriyet altını verildi. Programa katılamayan öğrencilerin ödüllerini velileri aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128