BAŞARILI ÖĞRENCİLER BİSİKLET İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, “Yarınlara Hazırlık Projesi” kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilen 72 başarılı öğrenciye düzenlenen tören ile bisikletlerini verdi.

 BAŞARILI ÖĞRENCİLER BİSİKLET İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Valilik binası önünde düzenlenen törene Vali Ahmet Zahteroğulları, Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Turgut Ergül, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Zahteroğulları, “Biz çocuklarımızı ödüllendirmek istiyoruz. Bisiklet çocukların yaşına hitap eden sembolik bir hediye. Bununla şunu bilmelerini istiyoruz. İhtiyaçlarını belki karşılamıyor ama biz başarılı öğrencinin elinden tutmak istiyoruz. Bundan sonraki eğitim dönemlerinde de bütün çocuklarımızın eğitimlerinin her aşamasında onlarla olacağız, ellerinden tutacağız. Bu çocuklarımızın eğitimlerinde kurslarını, dershanelerini, özel kurslarını hepsine özen göstereceğiz. Kendinde ve ailede bir gayret yoksa onu zorlamamızın bir anlamı yok. Biz başarılı olan, gayreti olan çocuklarımızın elinden tutmak istiyoruz. Hiç değilse onların önü açık olsun, önleri tıkanmasın. Okuma niyeti olan, ailesinin ve kendi geleceğini eğitimde gören çocuklarımızın hepsinin yanında olacağız. Ama önce çocukta olacak o niyet ve ailelerde buna destek olacaklar. Bir çalışma yapmaya başladık. Burs olur başka imkan veya kaynaklar olur her çocuğumuzun ihtiyacı farklıdır. Bizim belirlediğimiz bu çocuklarımızın her birinin takipçisi olacağız. Sadece karnelerini değil her dönem notlarını da göreceğiz. Önce karneyi getirecekler sonra benden ne isterlerse isteyecekler. Sizlere güvenimiz tamdır” şeklinde konuştu.

Vali Ahmet Zahteroğulları’nın konuşmasının ardından “Yarınlara Hazırlık Projesi” kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilen 72 başarılı öğrencilerin bisikletlerinin dağıtımı yapıldı.

Bisikletlerini alan ve mutlulukları yüzlerinden okunan başarılı çocuklar bisikletlerini aldıktan sonra Vali Zahteroğulları ile fotoğraf çektirmek için adeta birbirleri ile yarıştılar.

Bisiklet teslim törenine çocukları ile gelen ailelerle sohbet eden Vali Zahteroğulları, ailelerin sorunlarını dinleyerek gerekli desteğin yapılması ve yardımcı olunması yolunda talimatlarını verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 7 yıl Önce

adrese dayalı sistem çalışmıyor, adres değişikliği çok kolay yapılıp istenilen okula çocoukların kayıtları yaptırlabiliyor. bu yüzden kimi okullarda sınıflar 40 kişi kimi okullarda 20 kişi. adrese dayalı eğitim sisteminin kontrolünü yapmak kimin görevi. milli eğitim müdürlüğü yada vali bey okullar açılmadan bu konu ile ilgilenmenizi rica ediyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124