Başbakan tarafından, Bolu Kültür Turizm Bölgesi ilan edildi

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bolu’ya gelişi öncesi şehirde adeta kuş uçurtulmadı. Başbakanın eşine tahsis edilen özel araç bomba uzmanları tarafından didik didik arandı. Başbakanlık tarafından özel olarak Bolu’ya getirilen bomba arama köpeği Başbakan Davutoğlu’nun şehir merkezinde kullanması için Başbakanlık tarafından getirilen zırhlı aracın her yerini araması gözlerden kaçmadı. İzzet Baysal Caddesi üzerinde tüm çöp bidonları belediye ekipleri tarafından kaldırılarak, seyyar satıcıların iş yapmaları engellendi. Helikopterle Atatürk Stadına inen Başbakan Davutoğlu’na adeta etten duvar örüldü. Ak Parti Bolu 5. Olağan İl Kongresine katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bolu halkına müjde vererek. “Bolu Kültür Turizm Bölgesi” ilan edildi diye konuştu. Başbakan Davutoğlu Bolu halkının karşısına kendisine hediye edilen Boluspor atkısıyla çıkması büyük sevinç yarattı.

Başbakan tarafından, Bolu Kültür Turizm Bölgesi ilan edildi

HABER: Kasım ŞAHİN – Semih BAYKAL

BOLU’YA BÜYÜK MÜJDE

 

Geniş güvenlik önemlerinin altında Başbakanlığa ait helikopterle Bolu Atatürk Stadına iniş yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 17 Temmuz Spor Salonu önünde bulunan otobüsün üzerine çıkarak kalabalıktan dolayı salona giremeyen halka hitap etti. Bolu’ya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, daha sonra halkın yanına kadar giderek burada küçük çocukları öperek kısa sürelide olsa vatandaşın sorunlarını dinledi ve küçük çocuklara yanlarında getirdiği oyuncak bebek ve araba dağıttı. Ak Parti Bolu 5. Olağan il kongresine katılan Başbakan Davutoğlu, Bolu’ya büyük bir müjde vererek; “Bolu’ya gelirken bir kaç talimat verdim. Bunu da Bolu'ya bunu hediye etmek istiyorum. Dünya'nın Rabbimizin lütuf şehridir Bolu, nimet şehridir. Bu kadar güzel doğa hiç bir yerde yok. Dediğim gibi akademik hayatta da, hatta evlendiğim zaman ilk tatili de Bolu da Abant'ta yapmıştım. O zamandan beri Bolu bizim gönlümüzde. Hala bizim dostlarımız var her birini şükranla anıyorum. En yakın arkadaşlarım Boluludur. Hepsinde Akşemseddin'in edebini gördüm. Gerçekten buraya böyle bir manevi bir el deymiş ve buraya rabbimin lütuf elide değmiş. Şimdi Kültür ve Turizm Bakanımızla konuştum. Bu kadar güzel bir şehre mutlaka özel bir programa alınması lazım dedik ve Bolu'yu Kültür Turizm Gelişim bölgesi ilan ettik. Alpler bu dağlardan daha güzel değil, hiç bir yer Yedigöl kadar mucizevi değil, Gölcük kadar dinlendirici değil. İnşallah hem ülkemizin hem de Dünyamızın turizmin göz bebeği haline getireceğiz. Hiç kimse bu konuda tereddüt etmesin” diye konuştu.

 

KÖROĞLU’YA SELAM OLSUN

 

Bolu hayranı olan ve Bolu’yu öve öve bitiremeyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, alkış eşliğinde kürsüye çıkarak, “Selam olsun selam olsun selam olsun bu topraklarda maneviyatımızın öncüsü Akşemseddin hazretlerine, Tokad-i Hayreddin hazretlerine selam olsun. Onların izinden yürüyen yüzlerinde nur ve secde izi olan Bolululara selam olsun. Selam olsun bu topraklar da yiğitliğin, adaletin sembolü olan Köroğlu' ya selam olsun ve her biri Köroğlu gibi cesur, kararlı, yiğit Bolululara selam olsun” dedikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Bolu bir nimet şehir Allah'ın Lütfü'nün tabiata, mekana yansıdığı şehirdir. Bolu bizim için çok özeldir,  her vesileyle Bolu'ya gelirim. Bolu'ya her vesileyle gelmekten büyük mutluluk duyarım. Emin olun ne zaman ruhumda dinlenme ihtiyacı olsa, ne zaman Bolu'nun kenarından herhangi bir yerinden geçiyor olsam kendimi ilk attığım yer Tokad-ı Hayreddin'in huzurudur, Akşemseddin'in huzurudur. Bakın bugün Ankara da muhteşem bir coşkuyla il kongremizi yaptık. Hacı Bayram-ı Veli'nin diyarından onun talebesi olan Akşemseddin'in diyarına bu dava bayrağını getirdik. Allah şahittir ki Hacı Bayram-ı Veli'den Akşemseddin'e ondan Fatih Sultan Mehmet Han'a devredilen bu bayrak gelecek nesillere en emin ellerde devredilecektir. Ne zaman zorluklarla karşılaşsak Hacı Bayram-ı Veli'de Akşemseddin'de huzur buluruz. Ne zaman bedenen dinleme ihtiyacımız olsa Gölcük de, Abant da, Rabbimizin bir nimet, bir lütuf olarak sunduğu Bolu da dinleniriz. Bolu bizim için bir sığınaktır. Hem de bundan sonra da davamızın bayrağının yükseldiği bu belde, bu aziz belde hep kalbimiz de hep zihnimiz de olacaktır. Bugün 21 Aralık en uzun gece eskiler Şeb-i Yelda diyordu. Divan edebiyatında çok güzel ifade edilmiş, "Şeb-i Yelda'yı müneccim (gök bilimci) ile muvakkit (vakti belirleyen) ne bilir Müptela-i gama sor kim geceler kaç saat" Biz müptela-i gamız yani derdimiz var, yani davamız var. Onun için bize gecelerde rahat uyumak haramdır. Bizim için gündüzlerde durmak haramdır. Gündüzlerde yürüyeceğiz, gecelerde çalışacağız. 24 saat yetmiyorsa 25'inci saati bulacağız. Ama bu dava bayrağını ülkemizin her yerinde, Dünya'nın her yer yerinde dalgalandıracağız. Bugün Filistin'den, El Halil şehrinden hediyeler getirdiler. Halil şehri ki Hazreti İbrahim'in şehri aynen Urfa gibi bizim için, Urfa kadar kutsal, Urfa kadar azizdir Halil. Ve Kudüs, İstanbul gibi gönlümüzde, ruhumuzdadır. Kudüs işgal altındayken, Halil işgal altındayken bizim için gece ve gündüz yoktur. Bütün zulümler bitene kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, mazlumların devleti, zalimlerin ise  korktuğu, ürktüğü bir devlet olarak yüceltmeye kararlıyız. Sesimizi bütün Filistin, bütün mazlumlar duyacak” dedi.

 

TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR, AYRIM YAPAN KALLEŞTİR

 

Salondakilerin "Türk, Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir" sloganları üzerine Başbakan Davutoğlu,"Bolu'dan yükselen bu sesi bu milletin arasına fitne sokmak isteyen herkes duysun

"Türk, Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir", bunun için kongrelerimizi bir birlik, bir tevhit kongresi olarak yapıyoruz. Kongrelerimizde öyle bir takvim işlettik ki bir gün Doğu'da bir gün Batıdayız. Sabah Doğuda Öğlen sonra Batıdayız. İki hafta önce 11'de Van'da 15'de Eskişehir'de, ondan önce Cumartesi Erzurum'da kongre yaptık Pazar Balıkesir'de, Kars'ta kongre yaptık sonra Kırklarelin'de yaptık. İşte bu sesi herkes duysun diye herkes bu milletin arasına fitne sokmaya çalışanlara karşı bütün bir millet çelik gibi tek yürek, tek bilek olsun diye. Onun için irfan sahibi Bolulular bu mesajınızı alıyorum ve buradan Bolu'dan bir kez daha sesleniyorum: Bu topraklarda biz Türk, Kürt, Alevi, Sünni ayrımına izin vermeyeceğiz. Tek bir yürek olacağız, tek bir ses olacağız, tek bir nefes olacağız. İşte davamızın esası budur. Bunu engellemeye çalışanlar olacak yine Köroğlu'nun dediği gibi 'Tüfek icat oldu mertlik bozuldu', namertler çıkacak bunu biliyoruz. Ne zaman 'milli birlik' demişsek namertler çıktı, çıkacak. Bir takım kumpaslarla bizi arkadan hançerlemeye çalışanlar çıkacak ama Bolulular biliyor, biz namertler karşısında mertliğin sembolü olmuş Bolu'dan haykırıyoruz, hiçbir namert bizim yürüyüşümüzü durduramaz. İşte yine Bolulular bu güzel salonda ne güzel mesajlar veriyor. ' kim var diye sorulduğunda sağına soluna bakmadan fert fert ben varım diyor', ben varım dedikçe biz varız diyeceğiz. İnşallah Bolu'ya ki bu salonun ne kadar kapasitesinin olduğunu gördük” diye konuştu.

 

AK PARTİNİN AŞÇILARI İŞ BAŞINDA OLACAK

 

Şu anda Kapalı spor Salonu inşaatımız devam ediyor. İnşallah bir daha ki geldiğim zaman Bolu'ya yeni 3bin kişilik Kapalı Spor Salonu'nda sizlerle buluşacağım. Nasıl Bolu manevi derinliğimizin, yiğitliğimizin, mertliğimizin sembolüyse aslında Bolu'nun bir meziyeti daha var. Bolu Dünya'nın en iyi aşçılarının da memleketi, en lezzetli yemekleri Bolulular yapar. Şimdi buradan siyasete geçiş yapmak istiyorum. İyi bir yemek için sadece malzeme yetmez, iyi de bir aşçıda lazım. Malzeme ne kadar iyi olursa olsun aşçı iyi olmadı mı yemeğin ya tuzu eksik olur ya şekeri ya da herhangi bir başka unsuru. Şimdi 90'lı yıllar da coğrafya aynı coğrafya bizim coğrafyamız değişmedi, malzeme aynıydı, coğrafya aynı, e insan unsuru da aynı birilerini ithal etmedik. 90'lı yıllar da Türkiye namerde muhtaçtı. Bu namert karşısında başı eğilmeyen aziz milletimiz IMF'den borç alan, borç almak için kapıda bekleyen Başbakanlar, Bakanlar gördü 90'lı yıllarda. 2000'li yıllarda ne oldu? Değişen şu, malzeme aynı malzeme ama aşçı değişti. Sayın Başbakanımız liderliğinde Ak parti kadroları geldi ve o zaman Türkiye'nin kaderi değişti. Sonra Sayın Başbakanımız milletin oylarıyla Cumhurbaşkanlığı makamına geldi Cumhurbaşkanlığı makamında milletimizi temsil etme onurunu kazandı ve emaneti Yeni Türkiye'nin Başbakanı olma şerefine nail olan ben denize verdi. İşte 12 yıl içerisinde nasıl bu malzemeden çok lezzetli bir yemek çıkmışsa inşallah önümüzdeki 12 yıl içerisinde de hep bu lezzetli yemeği yapacak Ak Parti'nin yetenekli ehil aşçıları iş başında olacak.

 

CHP’DE MALZEME ZAYIF, AŞÇI YOK

 

Şimdi birde öbür tarafa CHP'ye bakalım malzeme zayıf, aşçı yok. Biz bütün Türkiye'yi planlarken, karış karış dolaşırken bıkmadan usanmadan insanlarımızla birlikte her bir şehrimiz her bir köyümüz için yeni malzemelerle lezzetli bir gelecek hazırlarken ve Dünya'ya adalet mesajı dağıtırken onlar bir ilçeyi bile idare edemiyor. Şimdi Yalova'da ağaçlar kesiliyor, Kılıçdaroğlu'na soruyorsunuz ben ağaç kesmeye karşıyım ama haberim yok diyor. Malzeme bozuk aşçı yok. Sonra Şişli Belediyesi birbirine giriyor. Belediye Başkanı ile Yardımcısı, bütün Belediye bir birine darbe yapmakla meşgul. O onu tehdit ediyor, başkasını onu şantajla tehdit ediyor. Bir Şişli de bile ki İstanbul'un güzide bir ilçesidir orada bile kendi içinde birlik sağlayamıyorlar. Ben mecliste siz darbecisiniz dediğim de alındılar gücendiler. San ki 27 Mayısı desteklememişler gibi sanki 28 Şubat'ın o yüz kızartıcı ikna odalarının kurucusu onların milletvekili değilmiş gibi sanki 27 Nisan el muhatarasına onlar destek vermemiş gibi ne zaman darbe sözü geçse arkasında CHP vardır.

 

OSMANLI’DAN BAHSETTİĞİNİZ ONURLU BİR CİHAN DEVLETİDİR

 

Salondakilerin 'Götür bizi Osmanlıya' tezahüratları üzerine Davutoğlu şunları söyledi; " Sizin Osmanlı'dan kastettiğiniz bir Cihan Devleti, onurlu bir Cihan Devleti. İnşallah o Cihan Devleti'nin ruhunu, O cihan Devletinin şuurunu 2023 ile birlikte küresel devlet olacak olan, küresel güç olacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'yle taşıyacağız" dedi.

ŞİMDİ SORU SORMA VAKTİ BİZDE

 

Şimdi biz darbelerin vesayetinin kökünü kazıdık. İnşallah bu topraklarda bir daha milli irade dışında kimse hükmedemeyecek. Kimse milletten almadığı bir gücü kullanmayacak. Ama baktılar ki biz darbelerin tümüyle kökünü kazıdık. Ama darbe kanlarında var ya alışkanlıklarında Şişli Belediyesinde kendi aralarında darbe yapmaya kalktılar. Ayrıca baktılar darbe dönemi bitti, vesayetlerin peşine düştüler. Bir CHP Milletvekili açık bir şekilde 30 Mart seçimleri öncesinde paralel yapıyla iş birliği yaptık, hata yaptık dedi. Şimdi Kılıçdaroğlu'nun cevap verme vakti, soru sorma değil hesap verme makamında. 30 Mart'tan önce paralel yapıyla iş birliği yaptınız mı yapmadınız mı? Yaptıysanız ne verdiniz ne aldınız? Millet bunu bilmek istiyor. Şimdi bu ilişkileri ortaya çıkartacağız. Bakınız geçen sene Mayıs ayından bu yana Türkiye'yi de Aydınlığı karanlığa çevirmek için her türlü komplo düzenlendi, her türlü faaliyetler yapıldı. Ama hesap edemedikleri bütün bu faaliyetlerin ve tuzakların karşısında dimdik duran bir Ak Parti kadrosu vardı. Şimdi soru sorma vakti biz de madem ki sizin Milletvekiliniz bu itiraf ediyor Sayın Kılıçdaroğlu senin açıklaman bu sorulara cevap vermen lazım. Aynı şekilde hep bir televizyon programında benim yakınlarından 7 kişi bile girmiş olsa ben istifa etmeye hazırım demişti. Bugün isimler yayınlandı amcaoğlu, dayıoğlu, teyzeoğlu  her türlü akrabasının kendi SSK Genel Müdürlüğü zamanında SSK'ya girdiği görüldü. Şimdi bu sorulara cevap verme vakti. Bunu şunun için zikrediyorum, işte Lezzetli yemekte malzemeyle aşçı beraberliği olduğu gibi bütün bu Türkiye'nin coğrafyasından, Türkiye'nin insan kaynağından büyük bir devlet hamuru çıkarmak ancak ve ancak gönlünde Ak Parti davası olan kadrolar verebilir.

 

BU MİLLET 4 DAKİKA BİLE VERMEZ CHP’YE

 

CHP bir taraftan vesayetçilerle, bir taraftan milli irade dışındaki her türlü imkanı kullanarak bu iradeyi istismar etmek isteyenlerle iş birliği içinde bu ülkenin yönetimine talip olamaz. Ne diyor kendi ifadesiyle yakalandı. Dedi ki biz İstanbul'u, büyük şehirleri nasıl idare ediyorsak, Türkiye'yi de idare edebiliriz. Bir ay geçmedi Şişli'yi nasıl zehir ettikleri ortaya çıktı. Tersinden şimdi formül ortada onlar Şişli'yi bile idare edemiyorlarsa Türkiye'yi hiç idare edemezler. Yine bize 4 yıl verin yeter diyor. Ben de şunu ısrarla söyledim, bu millet size 4 yıl değil 4 gün dahi vermez, 4 dakika bile vermez. Hesabı açık biliyorum hazinemiz dolu, döviz rezervimiz zengin 4 yıl gelecek sağa sola çarçur edecek, bunu talan edecek ve sonra bırakıp gidecek. Bu millet CHP zihniyeti, bu millet bu çağ dışı zihniyeti bildiği için onlara bunu hiç bir zaman bu emaneti devretmeyecek. Dünya da, Avrupa da hiç bir başka örneği yok. Sürekli girdiği seçimleri kazanan ve halktan aldığı desteği sürekli katlayarak götüren bir başka örnek yok. Bir tek Türkiye ve Ak Parti geleceği var.

 

AK PARTİ SÖZ VERDİMİ DAĞLAR DAYANMAZ

 

Şimdi 30 Mart seçimlerinde, 10 Ağustos'ta bu millet iradesini tekrar gösterdi ve Ak Parti'ye emaneti tekrar verdi. Önümüzde yeni bir dönem var, yeni bir engel var, aslında milletle yeniden buluşma dönemi var 2015 Haziran'ı. Şimdi Bolulu kardeşlerime soruyorum. İnşallah 2015 Haziran'ında bir kez daha Ak Parti demeye hazır mıyız? Türkiye'yle birlikte Bolu'nun da yücelmesi için gençler semtlere, mahallelere, köylere kadar giderek bir rekor başarıyı 2015 seçimlerinde kazanmaya hazır mıyız? Biz de Bolu'ya hizmet etmeye hazırız. Çünkü Bolu bilir Bolu Dağ tünelinin 10 yıldır bitmeyen tünelin bizim irademizle 4 yılda nasıl tamamlandığını bilir. Ak Parti söz verdi mi dağlar dayanmaz, engeller, barikatlar karşımızda duramaz. 12 yılda 5.5 milyarlık yatırım yapıldı. Çok güzel bir istatistik geldi önüme bakın Bolu'da 2002'de toplam yapılan ihracat 7 milyon dolar, şimdi 2014'de 106 milyon dolar 20 kat, geçen sene Bolu'dan en az yapılan ihracat ayda 13 milyon'du, 2002'de yapılan ihracatın iki mislidir. İşte bütün ülkemizle beraber Bolu'da bereketlendi, zenginleşti ve daha da zenginleşti. Üniversitemiz büyüdü İzzet Baysal Üniversitesi tekrar teşekkür ediyorum o hayır sever beyefendiye. Bolu da önümüzdeki dönemde ki ulaşım hatlarının merkezinde 2 saatte 25 milyona ulaşabilen bir coğrafyada. Bolu, İstanbul ile Ankara'nın yayının gerildiği tam merkez noktasıdır. Bolu bundan istifade edecek.

 

BOLU’YU ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

 

Gelirken bir kaç talimat verdim. Bunu da Bolu'ya bunu hediye etmek istiyorum. Dünya'nın Rabbimizin lütuf şehridir Bolu, nimet şehridir. Bu kadar güzel doğa hiç bir yerde yok. Dediğim gibi akademik hayatta da, hatta evlendiğim zaman ilk tatili de Bolu da Abant'ta yapmıştım. O zamandan beri Bolu bizim gönlümüzde. Hala bizim dostlarımız var her birini şükranla anıyorum. En yakın arkadaşlarım Boluludur. Hepsinde Akşemseddin'in edebini gördüm. Gerçekten buraya böyle bir manevi bir el deymiş ve buraya rabbimin lütuf elide değmiş. Şimdi Kültür ve Turizm Bakanımızla konuştum. Bu kadar güzel bir belde mutlaka özel bir programa alınması lazım dedik ve Bolu'yu Kültür Turizm Gelişim bölgesi ilan ettik. Alpler bu dağlardan daha güzel değil, hiç bir yer Yedigöl kadar mucizevi değil, Gölcük kadar dinlendirici değil. İnşallah hem ülkemizin hem de Dünyamızın turizmin göz bebeği haline getireceğiz. Hiç kimse bu konuda tereddüt etmesin. Biraz önce dediğim gibi kapalı spor salonunu tamamlayacağız. Dörtdivan Tekke Barajını en kısa zamanda tamamlayacağız. 155 bin dönüm araziyi de bu yolla sulayacağız. Hayvancılık, tarım, bereket, sanayi, ulaşım hepsi turizm Bolu'da kesişmiş durumda her türlü imkan var Bolu'nun yanında olacağız. Ulaştırma Bakanımla da konuştum. Bolu güney çevre yolu da en kısa zamanda planlanıp tamamlanacak. Hem çevre yolu hem Bolu'dan geçen Türkiye'nin en önemli ulaşım marteli şunu gösterecek herkese Dünya'da güzelliği görmek isteyen Bolu'ya gelsin, Dünya'da irfan öğrenmek isteyen Bolu'ya gelsin, manen ve ruhen dinlenmek isteyen Bolu'ya gelsin. İnşallah Bolu Mudurnu yolu da tamamlanacak. Bolu ne istiyorsa hepsini yapmak bizim boynumuzun borcudur, Akşemseddin'e vefamızın borcudur. Bolu'nun muhabbeti kalbimizdedir, ruhumuzdadır.   

KONGREDEN NOTLAR

Kongreye, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasının bitmesi yaklaşık 5 dakika kala katıldı. Halen Ak Parti İl Başkanı olan Yüksel Coşkunyürek’in tek aday olarak katıldığı kongreye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve bölge milletvekillerinden bazıları katıldı.

Başbakan Davutoğlu, kongrenin yapıldığı salona girişinde Türk Bayrakları ile AK Parti bayrak ve flamalarıyla karşılandı. Salondakilerin yoğun sevgi gösterisinde bulunduğu ? Davutoğlu, platformdan partilileri selamladı. Salonda, "Biz iki adam sevdik biri usta, biri hoca", "Osmanlı torunu, Mevlana soyu, ümmetin umudu Ahmet Davutoğlu" ile AK Parti Bolu Gençlik Kolları imzalı Mehmet Akif Ersoy'un 'Korkma' şiirinin Osmanlıcası'nın da yer aldığı pankart dikkat çekti.

 

Başbakan Davutoğlu'nun konuşması zaman zaman salondakilerin "Gençlik seninle gurur duyuyor", "Türkiye seninle gurur duyuyor", "Ahmet Hoca", "Türk Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir" sloganlarıyla kesildi. Salon dışındaki kalabalık, Başbakan Davutoğlu'nun konuşması kurulan ekranlardan takip etti. Kongre öncesi Düzce Belediyesi Mehter Takımı salon dışında mini konser verdi.

MÜSİAD’IN AÇILIŞINI YAPTI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bolu Şubesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Davutoğlu, partisinin 17 Temmuz Spor Salonu'ndaki Bolu 5. Olağan Kongresi'nin ardından vatandaşların yoğun ilgisi arasında otobüsle Karamanlı Mahallesi'ndeki MÜSİAD'ın Bolu şubesi hizmet binasına geldi. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak tarafından karşılanan Başbakan Davutoğlu, daha sonra Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan ile hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Duaların okunduğu açılışta konuşan Davutoğlu, hizmet binasının, kentte iş dünyası arasındaki işbirliğini artırması temennisinde bulundu."MÜSİAD şubesinin olmadığı ilimiz kalmamalı inşallah" ifadesini kullanan Davutoğlu, daha sonra "Allah Bereketli eylesin, helal rızıklara vesile kılsın inşallah. Ya Allah, Bismillah" ifadeleriyle kurdeleyi kesti. Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler daha sonra vatandaşların yoğun ilgisi arasında buradan ayrıldı.

ARBEDE YAŞANDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kongrenin yapıldığı 17 Temmuz Spor Salonundan ayrılmasının hemen ardından Başbakanlık Korumaları ile AK Partili vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Bu arbedeye Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’de dahil oldu. Başbakanın özel korumaları, Başkanının çıkış tünelinden geçtikten sonra bir çok partili de onun arkasından gitmek istedi. Ancak, korumalar bu duruma hemen müdahale ederek ara bölme kapısını kapatıp vatandaşların geçişine izin vermedi. Bu sırada kalabalık partili grup korumalara tepki gösterdiler. Milletvekili Küpçü’yü tanımayan korumalar önce geçiş izni vermediler ardından da yaptıklarının hata olduğunu anlayınca Bolu milletvekiline kapıyı açtılar. Küpçü kapıdan çıktıktan sonra tekrar geriye dönerek yakınları o koruma zincirinin içersinden çıkartıp olay yerinden uzaklaştırdı. Aynı korumalar salonun sağ tarafına adeta hapsedilen basın mensuplarına da aynı uygulamayı yapıp Başbakanın salonun dışına çıkması esnasında basın mensuplarının bulundukları alana sıkıştırmaya çalıştılar. Tokad-i Hayreddin Türbesini de ziyaret edip dua eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlığa ait helikopterle Ankara’ya döndü.


Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 12:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
timuçin esen
timuçin esen - 6 yıl Önce

Allah aşkına bolu ya ne yatırım yaptınız ya bir adalet sarayı inşaatına başlayamadınız yıllardır.sanayi sitesini belediye başkanı şehir dışına taşıyacağız dedi onuda yapamadı sizin hizmet anlayışınız işte böyle lafta kalıyor vatandaş duyun ama sakın ha inanmayın bolu halkının artık boş vaatlere karnı tok yapılanlar ortada zaten ne yaptıysanız yalan dolan hep hikaye.

SIRADAKİ HABER

banner128