Başbakandan Ne İstenmeliydi!

ERHAN BEYKOZ'UN KALEMİNDEN....

Başbakandan Ne İstenmeliydi!
Eski Başbakan yeni Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan partinin kuruluş toplantısını Bolu’da yaparak yola çıktı.

2002 seçimlerinde Gerede’ye gelerek ilk mitingini düzenledi.

2004 yerel seçimlerinde Başkan Yılmaz’a destek oldu, seçimi almakta en önemli faktör olarak miting yaptı.

2005 İzzet Baysal Günlerinde açılışa geldi, fırtınalar koptu.

2007 seçimlerinde valilik önünde miting yaptı, az sayıdaki katılıma rağmen 3 vekil çıkarma başarısı sağlandı.

Son yerel seçimlerde miting için Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç halkımıza hitap etti. Aradan geçen 7 yılda en üst düzeyde gelen olmadı.

Bolu’ya son 7 yılda Başbakan olarak ilk kez seçilmiş olan Sayın Ahmet Davutoğlu geldi.

Birçok üst düzey siyasetçinin, bürokratın, iş adamının ve vatandaşların gözdesidir, Bolu. Toplantıların en önemlileri Bolu’da, Abant’ta yapılır.

Tarihi ve turistik güzelliklerin yanı sıra, gizemlerin, yarınların hazırlık yeridir. Burada alınan kararlar, ülkenin ve yurttaşların kaderini belirler.

İki metropol arasında kimilerine göre arka bahçe, kimilerine göre oksijen deposu, kimilerine göre de en doğru karar mekanıdır.

Kısaca ülkenin geleceği burada alınan kararlarla çizilir, tohumlar atılır, uygulama zamanı belirlenir ve ilimizden ayrılırlar. Sonra, sonrası yapılacak başka bir gizemli ve önemli toplantı beklenir!

Seçimlere 6 ay kala hızla yapılan il kongresinin bir diğeri Bolu’da yapıldı. Başbakan Sayın Davutoğlu kürsüye çıkıp, halkla buluşarak, bazı önemli konuları anlatarak ve ayrıldı! Ziyaretleri gerçekleştirirken, yanında en yetkili isimler, karar verici ve uygulayıcılar olacak.

İşte tamda bu sırada Bolu için gelecek adına çok şeyler istenebilir. Öğrendiğim kadarıyla Başkan Yılmaz, stadyumun Karaçayır’a spor kompleksinin içine alınmasını ve güney-kuzey çevre yolunun yapımı için destek isteyecek.

İstenilecek olan güney-kuzey çevre yolu projesi doğru ama yer olarak çizilen plan ve projenin doğru olmadığına inanıyorum.

Biz Bolu’nun 100 yıl sonrasını düşünüyorsak ve geleceğe hazırlayacaksak, güney çevre yolu Abant sapağından başlayıp, Karacasu altından Çaydurt’a bağlanmalı. Kuzey çevre yolu ise, Çaydurt’tan başlayıp, Yakuplar, Sarıcalar, Salıbeyler, Dodurga, yaşlılar yurdunun üstünde olan alandan geçirilerek Abat kavşağında birleştirilmelidir. Böylelikle bir kez isteyip, 100 yıl kullanacağımız çevre yolunu, bütün şehir olma yolundaki Bolu’ya uygun olarak hazırlamış oluruz.

Diğeri stadyumun kaldırılması ki, bana göre yanlış bir uygulama. Karamanlı Mahallesindeki tek nefes alacak yer olan stadyum kaldırılıp, taşınması mahallede yaşayanlara günah olduğunu düşünüyorum. 2 bin kişiye hizmet eden futbol sektörü, yaklaşık 100 milyon lira yatırımla paranın heba edileceğini iddia ediyorum.

Benim Başbakandan yatırım anlamında ricam şu ki, Bolu Turizm kenti ilan edilsin! Turizm Karacasu’dan Kartalkaya’ya kadar değil, bütün Bolu’yu içine alsın. Böylelikle Köroğlu Dağları projesi hayata geçebilir.

Bu güne kadar her yenilikte “pilot” olan Bolu, turizmde de pilot il olmasıyla, geleceğimiz inanılmaz güzelliklerle dolu olacaktır.

Bolu’nun geleceğini hazırlamaya çalışanlara tek tavsiyem, eğitim ve sağlığı fiziki olarak tamamlamış Bolu turizm kenti olmalıdır.

Umarım Başbakan Davutoğu’ndan doğru işler için doğru yatırım isteyerek yarınlara güvenle bakmamız sağlanmıştır…      

 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
timuçin esen
timuçin esen - 6 yıl Önce

Allah aşkına bolu ya ne yatırım yaptınız ya bir adalet sarayı inşaatına başlayamadınız yıllardır.sanayi sitesini belediye başkanı şehir dışına taşıyacağız dedi onuda yapamadı sizin hizmet anlayışınız işte böyle lafta kalıyor vatandaş duyun ama sakın ha inanmayın bolu halkının artık boş vaatlere karnı tok yapılanlar ortada zaten ne yaptıysanız yalan dolan hep hikaye.

SIRADAKİ HABER

banner128