Başbakanlık'ta Bolu için kritik zirve!

Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 21 Aralık'ta gerçekleşecek 5. Olağan İl Kongresi öncesi Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile Başbakanlık resmi konutta bir araya geldi. Kongre detaylarının son şeklinin verildiği görüşmede Coşkunyürek'e güvendiğini bir kez daha vurgulayan Başbakan Davutoğlu, devam kararını başarılı siyasetçiye bizzat iletti. Görüşmede fırsatı iyi değerlendiren Yüksel Coşkunyürek ise Bolu'nun sorunlarını birinci ağızdan Başbakan'a ileterek mevcut sorunlarının çözümü noktasında destek talebinde bulundu.

 Başbakanlık'ta Bolu için kritik zirve!

Haber Merkezi

Başkent Ankara Cuma günü Bolu için kritik bir görüşmeye ev sahipliği yaptı. 2 Dönem milletvekilliği yaptıktan sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Bolu İl Başkanlığına atanan Yüksel Coşkunyürek, saat 17.00'de Başbakanlık resmi konutta Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken ve İl Koordinatörü MKYK üyesi Orhan Yegin'in de hazır bulunduğu zirvenin ana gündem maddesi devam eden 5. olağan kongre süreci oldu. Ayrıca Bolu'nun ihtiyaç ve talepleri ile mevcut sorunlarının çözümü konuları da masaya yatırıldı.

COŞKUNYÜREK İLE YOLA DEVAM

12 Haziran'da il teşkilatını kurmakla görevlendirilen Yüksel Coşkunyürek'in teşkilatlar arasında pozitif etki yarattığını  ve  bu havanın 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandığa yansıdığını söyleyen Başbakan Davutoğlu, durumdan memnuniyetini dile getirerek kongrede  kendisi ile yola devam edeceklerini bizzat iletti.  Bolu'nun 2015'te yapılacak seçimlerde gerekli desteği vereceğinden şüphe duymadığını belirten Davutoğlu, "Bolu, 10 Ağustos'ta başarılı bir sonuç ortaya koydu. Bu başarıyı 2015'te de devam ettirecek ve çok az farkla kaybedilen 3'üncü milletvekilini de partimize kazandıracak. Ben teşkilatımıza ve kıymetli Bolulu hemşerilerimize güveniyorum." diye konuştu. 

Kongre sürecinin ilçelerde sorunsuz tamamlandığının bilgisini Başbakan Davutoğlu'na aktaran İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ise 2023 hedefleri için en önemli viraj olan 2015 genel seçimlerinden başarıyla çıkmak için gerekli yenilenmeyi merkez dahil 9 ilçede gerçekleştirdiklerini söyledi. Coşkunyürek, ayrıca 21 Aralık Cumartesi günü 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu'nda saat 14.00'te başlayacak il kongresinin hazırlıklarında ise sona gelindiği ve başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumu oluşturan tüm kesimlerin davet edildiğinin bilgisini Davutoğlu'na iletti. "Kentte büyük heyecan var" diyen Coşkunyürek, Ak Parti'ye yakışır bir kongre gerçekleştirerek 2023 vizyonuna emin adımlarla ilerleyeceklerini belirtti.

 BOLU'NUN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Kritik görüşme kongre süreci değerlendirmeleri ile sınırlı kalmadı. Gerek milletvekilliği döneminde gerekse il başkanlığı döneminde Bolu için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, şehrin mevcut sorunlarının çözümü noktasında Başbakan Davutoğlu'ndan destek talebinde bulundu. İki mega kent arasında yer alan Bolu'nun jeopolitik öneme sahip olduğunu ve başta turizm alanı olmak üzere önemli ekonomik potansiyelleri içinde barındırdığını belirten Coşkunyürek,  bu dinamiklerden elde edilen faydayı en üst seviyeye çıkarmak için gerekli desteklerin hükümetin yatırım programına alınmasının altını çizdi. Davutoğlu ise Bolu'nun ve Bolu halkının kendisi için özel olduğunu söyleyerek Bolu'nun mevcut sorunlarının çözümü ve ilin geleceğine yön verecek projeler hakkında gerekli desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 19:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
timuçin esen
timuçin esen - 8 yıl Önce

zirve yapılsa ne olur sanayi sitesini taşıyamadınız adliye sarayını yapamadınız 400 yataklı hastaneden ses yok ancak gündemi meşgul ediyorsunuz başka bir şey yok size artık bolu halkı inanmıyor.

SIRADAKİ HABER

banner128