“Başkan başka yer göstermeli”

Bolu’da özellikle gençlerin kahve içmek için gittiği uğrak yerlerden biri olan ‘’Kahve Dünyası’’ Kent Meydanı Projesi kapsamında yıkılacak yerlerin arasında yer alıyor. İşletme sahibi Ahmet Murat Ataöver projeden dolayı yıkılacak olan işletmesine karşılık bir yer gösterilmediğinden ve Bolu Belediyesince gönderilen yıkım ihbarlarından dolayı mağduriyet yaşadığını söyledi.

“Başkan başka yer göstermeli”
 Haber; Duygu Kaya

 

Kahve Dünyası işletme sahibi Ahmet Murat Ataöver Kent Meydanı projesi kapsamında yıkılacak olan işletmesinden dolayı mağduriyet yaşadığını dile getiren bir basın açıklaması yaptı. Ataöver ‘’ 22 yıllık işletmeciliğini geride bıraktığım Anıtpark işletmemde son gelişen olaylar karşısında bu açıklamayı yapmayı uygun buldum.1991 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi kurulmadan işletmeciliğini Anıtpark espressoyu, capucinoyu, sıcak çikolatayı, fondüyü, frozen’i Bolu halkıyla ilk buluşturan, ilk maç yayınlarını dev ekranda yayınlayan Türkiye’de ilk akülü çocuk arabalarıyla Anıtpark ehliyeti dağıtan, deprem döneminde iki yaz çadırkent olmasına rağmen kirasını ödeyerek halkımıza gönüllü hizmet veren, canlı müzik dinletileriyle Bolu halkını moralli tutmaya çalışan, bir dönem tüm gelirini stat inşaatı için Bolusporumuza bağışlayan, yıllar boyu kazancını ve aşını on binlerle paylaşarak; devlete, tüccara hiç borcu olmadan ve de 22 yılını vukuatsız olarak 364 gün 16 saat hizmet vererek geçirmiş, merasim alanının temizliğini yaparak saygısını göstermiş olmanın gururunu yaşayan bir işletmedir.” Dedi.

 

“Hukuki yollardan hakkımızı arayacağımızı vurguluyorum”

Ataöver;  “Bolu halkına hizmet vermeyi planlarken, kontratımızın devam ettiği süreçte Bolu belediyesinin tahliye edilmemiz konusunda yazısını aldık, kısa bir süre sonrasında da etrafımızın kapatılarak inşaatın başladığını gördük.  Yıllar boyu verilen emeklerin karşılığı bu olmasa gerek bu ilerleyen sürecinde hangi amaca hizmet ettiğini anlamakta zorlanıyorum. Bundan sonra ilerleyen süreç içerisinde tüm hukuki yollardan hakkımızı arayacağımızı vurguluyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2013, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet sarı
ahmet sarı - 8 yıl Önce

yer göstersinlerde birasdaha sövüşle milleti.10 yıldır boya bile yapmadın orada konuşursun sadece.ihaleyle alcan bu sefer bakalım napcan

önder yıldırım
önder yıldırım - 1 yıl Önce

merhaba 2010 senesinde orada çalıştım iş güç yoktu 48 gün avans hariç beş kuruş vermediler murat ataöver yaptı solcuyum diye 48 gün paramı vermediler zaten çalıştırdıkları sürede çalışanlar hak talep etmesin diye işe giriş formu adı altında bir senet tasarlamış onu imzalatıyorlardı personele ben duygusal ruhsal engelliydim o zaman 800 tl gibi bir paraydı alacağım isterlerse şahitlerim var orada çalışırken hizmet ettiğim insanlar hem maliyeye hemde sgk ya şikayet edeceğim

SIRADAKİ HABER

banner128