Başkan Evcil’den Milletvekili Ercoşkun’a sert tepki

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Adem Evcil, ‘AİBÜ’DE terör varsa temizlenmeli’ diye açıklama yapan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’a yaptığı yazılı açıklama ile sert tepki gösterdi. Evcil; “Sayın vekil tutuklananlar, gözaltına alınanlar kanarya severler derneği üyesi değil, AİBÜ öğrencisi” diyerek tepki gösterdi.

Başkan Evcil’den Milletvekili Ercoşkun’a sert tepki

Haber: Semih BAYKAL

Evcil yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Kamuoyuna Sayın Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun açıklama yapmış demiş ki AİBÜ'de terör VARSA temizlenmeli!!! Sayın vekil tutuklananlar göz altına alınanlar kanarya severler derneği üyesi değil,  AİBÜ öğrencisi! Yıllardır bu hainlerle fiili anlamda mücadele eden tek kurum ülkü ocaklarıdır. Gerek üniversite yönetimi gerekse sizler siyasi gündem sevdalısı, açılım meraklısı ve malesef koltuk sevdalısı oldunuz! Suni gündemlerle şehrimizde yapılanan hainleri görmezden geldiniz. Üniversite yönetimi defalarca kez aynı saatlere eylem izni vererek provakasyona davetiye çıkardı! Sizin değiminizle 'KARŞIT' görüşlü olaylar çıktı... Siz bilmezsiniz hani yoğunsunuzdur emniyetten görüntülerini almanızı tavsiye ederim geçen sene 3Mayısta biji kürdistan sloganları atıldığında neden sesiniz böyle gür çıkmadı! O zaman Bolu Milletvekili değilmiydiniz? 2 canlı bomba öldürülünce mi aklınız başınıza geldi! Bir vekilin asli görevi kendisine oy versin vermesin seçildiği ilin sorunları ile ilgilenmektir. Şehrimizin havaalanı, demiryolundan çok öncelikli bir sorunu vardır oda TERÖR'dür” diye söyledi.

“HAVAALANI, TREN GARI PROJELERİNİZ PATLAYAN BOMBALARLA GÜNDEME GELECEKTİR!”

Evcil açıklamasının devamında, Teröre karşı bir anca birlik olunması gerektiğini ve yetkililerin bir an önce gereğini yapması gerektiğini söyleyerek; “Bir an önce topyekün teröre karşı birlik olunmalı ve yetkililer gereğini yapmalıdır. Yoksa allandırıp, pullandırıp anlattığınız havaalanı, tren garı projeleriniz patlayan bombalarla gündeme gelecektir! Merakımız üniversite yönetiminin tutumu ne olacaktır! Sıklıkla gündeme canlı bombalarla ve örgüt sempatizanları ile gelen Merhum İzzet Babamızın kutsal emaneti olan kurumumuzun güzide rektörü ve yönetimi hainlere üstün hizmet madalyası mı takacaktır yoksa mertçe yiğitçe gereğini mi yapacaktır! Kıymetli rektörümüze ve vekilimize düşen bunca zamandır görmezden geldikleri hainlerin yuvalandıkları öğrenci toplulukları,danışmanları,öğrencileri ile ilgili gerekli işlemleri yapmaları olacaktır. Bolu halkının beklentisi bu yöndedir. Aksi takdirde bolumuzda gerçekleşebilecek her türlü terör olayının vebali sizlerin üzerinde olacaktır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128