BAŞKAN GENÇ KIZ İÇİN SEFERBER OLDU

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, uzman hekim destekli hasta ziyaretlerine devam ediyor. Yılmaz, bu haftaki ziyaretlerde bir araya geldiği ve beynindeki tümör nedeniyle doktorların acilen ameliyat olmasını söylediği 17 yaşındaki genç kızın tedavisi için devreye girdi.

BAŞKAN GENÇ KIZ İÇİN SEFERBER OLDU

HABER: Aysun BEYKOZ

2009 yılından bu yana her hafta Perşembe günlerini hasta ziyaretlerine ayırarak, vatandaşın zor günlerinde yanında olan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu hafta da 7 kişiyi evlerinde ziyaret etti.

Başkan Yılmaz, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında; farklı sağlık sorunları yaşayan şeker hastası Yusuf Alçılı, beyin tümörü hastası Zeynep Alçılı, koah hastası Nafiye İlker, anjiyo olan Ali Uzun ve trafik kazası, düşme gibi nedenlerle travmaya bağlı vücudunda kırıklar meydana gelen Hediye Acar, Nimet Günay ve Aynur Bayhan ile yaşadıkları evlerinde bir araya gelerek "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

GENÇ KIZLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Borazanlar Mahallesinde ikamet eden Açılı ailesini ziyaret ettiği esnada 17 yaşındaki tümör hastası Zeynep Açılı'nın acilen ameliyat olması gerektiğini öğrendi. Doktorların beyninde köşe tümörü olduğunu ve en kısa zaman içinde ameliyat olması gerektiğini belirttiği 17 yaşındaki Zeynep için seferber olan Yılmaz, genç kızın tedavisi için aileye her türlü desteğe hazır olduklarını iletti. Ailenin, ameliyatın sadece Marmara Üniversitesi'nde yapılabildiğini söylemesi üzerine Başkan Yılmaz, TBMM Divan Kâtip üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü'nün Meclisteki danışmanı ile iletişime geçerek bu branşta en iyi doktorun bulunarak genç kızın ameliyatının biran önce yapılmasını istedi.

VAKIF DEVREYE GİRDİ

Ayrıca Zeynep'in annesinin ev hanımı, babasının da şeker hastası olması nedeniyle yürüyemediğini ve ailenin maddi sıkıntılar yaşadığını belirtmeleri üzerine Sosyal Yardımlaşma Vakfı nakdi yardımda bulunulması için devreye girdi. Başkan Yılmaz'da aileye gıda ve giyecek yardımı yapılması için talimat verdi. Başkan Yılmaz ve beraberindeki heyetin desteği ile moral bulan Açılı ailesi ise büyük mutluluk yaşadı.

AİLELERLE SOHBET ETTİLER

Sağlık İl Müdürü Dr. Mahmut Arık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Turgut Ergül ile kurum hekimi Dr. Gülsüm Öncü ve AK Parti teşkilatlarını temsilen; İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Hasan Kanca, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Güler, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Yıldırım ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sema Yeşilbağ'ın da eşlik ettiği ziyaretlerde hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ayrıca kendilerinden veya diğer devlet kurumlarından istekleri olup olmadığını sordu.

ARIK “HASTA MEMNUNİYETİNİ” ÖLÇTÜ

Maddi zorluk çektiklerini ifade eden ailelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yararlanma imkânına sahip olup olmadığı da tespit edilirken, heyette yer alan İl Sağlık Müdürü Arık da "hasta memnuniyetinin" kendileri için çok önemli olduğunu belirtti ve hasta ve yakınlarına sağlık hizmetleri ile ilgili bazı sorular sordu.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128