Başkan Özcan’dan ABD Başkonsolosuna ret

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Amerika Birleşik Devletleri(ABD) İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell’in randevu talebini reddettiği öğrenildi.

Başkan Özcan’dan ABD Başkonsolosuna ret

Haber: N. Halid Altundal

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ABD’nin Türkiye’ye karşı tavrına ilişkin milli bir duruş sergileyerek, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell’in randevu talebini reddetti.  

“GELİNEN NOKTADA TALEBİNİ YERİNDE GÖRMEDİK”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Özcan, ABD Başkonsolosluğu’ndan bir süre önce randevu talebinde bulunulduğunu söyleyerek, “Bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu gündemini belirtmeden Bolu Belediye’mizden randevu istemiştir. Biz gelinen noktada Amerika Birleşik Devletleri’nin randevu talebini yerinde görmedik. Ve onlara yazılı olarak da bu kararımızı ilettik.” dedi. 

“ÖZÜR DİLEMEDİKLERİ SÜRECE RANDEVU VERİLMEYECEKTİR”

Özcan, randevu talebinin geri çevirme nedenine ilişkinde şu ifadeleri kullandı: “Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’yi rahatsız eden terör örgütleri ile arasına mesafe koymadığı, Türkiye’ye karşı yaptırım kararlarından vazgeçmediği ve ABD Başkanı’nın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na karşı yazdığı hakaret dolu, diplomatik nezaketten uzak mektup için özür dilemediği sürece, Türkiye Cumhuriyeti Bolu Belediye Başkanlığı tarafından hiçbir suretle hiçbir ABD’li resmi temsilciye randevu verilmeyecektir.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tanju Şov
Tanju Şov - 4 ay Önce

Boluda 1 yıl dolacak. Taşüstüne bir taş koymayan belediye başkanı şovlar a devam ediyor.

SIRADAKİ HABER

banner128