Başkan tavukların sahibi değilmiş

Belediye Meclisi Ekim Ayı 1. Oturumunda Belediye Hayır Çarşısı’na tavuk bağışlamayı kesen ilimizdeki tavuk üreticilerini tehdit eden Başkan Yılmaz, kendisinin bir tavuk yetiştiricisi olduğunu söyledi.

  Başkan tavukların sahibi değilmiş

Haber: Esra ÖZTÜRK

Bolu Belediye Meclisi Ekim Ayı 2. Oturumu Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleşti. 2. Oturuma Ayşe Betül Sağlık, Mustafa Fahrettin Aksoy izinli olduğu için katılmadı. Toplantı’da imar, plan ve bütçe komisyonlarından gelen raporlar görüşüldü. 2. Oturumunun açılışında söz alan Başkan Yılmaz, AK Piliç’in şimdiye kadar Hayır Çarşısı’na bir tavuk bile vermediğini belirterek Mustafa Aksoy’a yüklendi. Başkan Yılmaz, konuşmanın devamında kendisinin de hayır çarşısına yılda en az 3 dana bağışladığını ancak tavuk konusunda üretici olduğundan bağış yapamadığını belirtti. Yılmaz açıklamasında, “Mustafa Aksoy’un Hayır Çarşısı’na bugüne kadar desteği hiç olmamış. Şu an bütün firmalar Hayır Çarşı’sına sürekli yardım ediyor.  Bir firmada yardımı kesmiş ama şu an 2-3 misli yardım vermeye başlamış. Biri yardım yaparken yardımı kesmiş ama daha önce vermiş. Öteki hiç vermemiş. Yazılması gereken oydu.  Ama şu an o şahıs Belediye Meclisinde. Yazmanız gereken oydu o.  Öteki değil, öteki veriyor.  Kısa bir süre kesmiş. Onu sanki vermiyormuş gibi yazabilmişsiniz.  Ama niyet o değildi.  Yazılması gereken oydu. Ama onu yazmak için de adil olmak lazım. Yani ilerde problem oluşturacak şeyleri yazmak için gayretiniz olduğunu biliyorum ama doğruları da yazın. Bekleyeceğim inşallah yazarsınız” ifadelerini kullandı.

AK Piliç firmasına yüklenen Başkan Yılmaz, “Ak Piliç, Bolu Belediyesi Hayır Çarşısı kurulduğundan beri bir tavuk bile yardım etmemiş. Geçen de söylediğim bu idi. Özellikle yüzüne karşı söyledim. Şimdi alenen söylemiş oldum.  Maalesef manipülasyonu çok iyi beceriyoruz. Bizim niyetimiz şov değil.  Yoksa Mustafa bey bize tavuk vermese ne yazar bütün firmalar bize tavuk vermese ne yazar? Ama ciddi firmalardansan kendini önemli gören bir şahıssan kusura bakma. Bazıları da demiş ki kendine ait tavuk kümesi var. Başkan kendisi hayır çarşısına firma olarak ne verdi? Onu da yazın. Ben yılda en az 3 kurban veriyorum. Bunları hiç bilmezsiniz. Tavuk konusuna gelirsek tavuklar bize ait değil. Biz sadece kümeslerde üreticiyiz. Onun (Tavukların) sahibi biz değiliz” şeklinde konuştu.

Bilindiği üzerine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a ait ilimizde 100’e bin piliç kapasiteli devrede toplam 200 bin adet üretim yapabilen iki kümes bulunuyor. Kümesler İlimize bağlı Yeniçağa ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bora
Bora - 2 yıl Önce

başkan adam ister verir ister vermez sanan ne sen adamı böyle halkın önüne atamazsın.
sen önce sana verilen daha doğrusu peşkeş çekilen çiftliğini açıkla herkes bilsin

SIRADAKİ HABER

banner128