Başkan Yılmaz, 7 yılda 2 bin hastayı evlerinde ziyaret etti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesin tarafından başlatılan ‘Hasta Ziyaretleri’ programı kapsamında, 7 yılda 2 bin hastayı evinde ziyaret etti.

Başkan Yılmaz, 7 yılda 2 bin hastayı evlerinde ziyaret etti

Bolu Belediyesi’ni 7 yıl önce telefonla arayarak yardım isteyen bir engelli vatandaşı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın evinde ziyaret etmesiyle başlayan ve o günden sonra her hafta Perşembe günleri devam eden ‘Hasta Ziyaretleri’ programı kapsamında, 7 yılda 2 bin hasta evinde ziyaret edildi. Bolu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün öncülük ettiği ziyaretlere Belediye Başkanının yanı sıra, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Mahmut Arık, İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Taner Laçin, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Seçkin Özgen, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Turgut Ergül, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, AK Parti Bolu İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kanca, AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sema Yeşilbağ da katıldı. Ziyaretler sırasında ‘Hasta Ziyaretleri’ programı hakkında bilgiler veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bunun sadece belediyenin yaptığı bir çalışma olmadığını ifade ederek kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

“HASTA ZİYARETLERİNİN ÇOK DUA ALDIK”

Hasta ziyaretlerinin çok dua aldıkları bir çalışma olduğuna da değinen Yılmaz, “Bu vesile ile hasta olan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz ama onun yanında ne tür derdi sıkıntısı varsa bu sağlık olur, sağlık dışı olur. Bunların tamamına çözüm ürettiğimiz bir çalışma bu. Herkesin zevk aldığı bir çalışma. Onun için bize destek veren bütün kurumlarımıza teşekkür ediyoruz. Bütün kurumlarımız, üst düzeyde bu çalışmaları takip ediyorlar” diye konuştu. Yılmaz, bu çalışmanın Türkiye'de bir ilk olduğuna da işaret ederek şunları kaydetti: “Herhalde Türkiye'de ilk defa bu kapsamda memnuniyet duygusunu arttıran ve vatandaş açısından da kendisine sahip çıkıldığı imajı veren önemli bir çalışma. İnşallah, Türkiye'ye de örnek olacak bir çalışma olacak. Hastalarımız, çok memnun, bize dua ediyorlar, bizler de onların duası sayesinde hizmetlerimize devam etmeye çalışıyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER