Başkan Yılmaz Hemşirelik Haftası’nı kutladı

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası sebebiyle yazılı bir mesaj yayınladı. Mesajında hemşirelik görevinin kutsal bir görev olduğunu söyleyen Yılmaz, öncelikle Bolu’da ve sonra tüm Türkiye’de görev yapan hemşirelerin haftasını kutladı.

 Başkan Yılmaz Hemşirelik Haftası’nı kutladı

1954 yılından beri her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası sebebiyle Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz bir mesaj yayınladı. Hemşirelik görevinin kutsal bir görev olduğunu belirten Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hemşirelik görevi başta toplumun en küçük yapı taşı olan ailenin ve sonra tüm toplumun sağlığını koruyan ve geliştiren hastalık durumunda iyileştirme hizmeti veren sağlık ekibinin en temek yapı taşlarından birisidir. Hemşirelik insan sevgisi ile yapılabilen kutsal bir görevdir. Bu mesleği icra eden hemşirelerimiz zor şartlar altında hiçbir fedakarlıktan çekinmeden çok önemli bir hizmeti yerine getirmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerimle, gece gündüz demeden bu kutsal görevi yerine getiren hemşirelerimize şükranlarımı sunuyor, Hemşirelik Haftalarını kutluyor ve saygılarımı sunuyorum” HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128