Başkan Yılmaz kimin için “Kafasının kopması” lazım dedi?

Bolu Belediye Başkanı Aladadin Yılmaz açtı ağzını yumdu gözünü. Başkan öyle laflar ettiki yine yer yerinden oynayacak cinsten oldu. Başkan Yılmaz, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ı kastederek; “Belediye siyasi şov alanı değildir. Siyasi şov alanı haline getirenler kimlerse, sendika dahil olmak şartıyla bulup bunu atması lazım. Atmazsa, canı yanan zavallılar olmasın. Ben kimsenin işsiz kalmasını, burnunun kanamasını istemem. Belediye’nin herhangi bir birimine aynı siyasi şov maksatlı Milletvekili girerse, onu orada barındırmasınlar, yok etsinler. İşçi başımızı bozan Milletvekiliyse bile kafasının kopması lazım. Birilerinin seçim şovuna, soytarılık yapmasına tahammülümüz olamaz” diyerek çok sert konuştu.

Başkan Yılmaz kimin için “Kafasının kopması” lazım dedi?
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi Temizlik İşlerinde taşeron firma adına çalışan 26 işçinin işten çıkartılmasının, “Belediyede ki kadro fazlalığından Belediyenin işten çıkartıldığı” konusundaki soruya oldukça sinirlenen Başkan Yılmaz bakın neler neler söyledi. Başkan Yılmaz; “11 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyorum. En ehemmiyet verdiğim şey, Belediye çalışanlarıyla Belediye arasındaki uyumun sağlanmasıdır. Biliyorsunuz Belediye Başkanlığına ilk geldiğimde, çok fazla eleman olması dolayısıyla Belediye’nin adım atacak hali olmaması nedeniyle eleman çıkartmıştık. Bu konuda herkese yalvardık, ama herkes işçilerin bu durumunu körükledi. O dönemi hatırlayın, muhalefetin tamamı, özellikle şu an Milletvekili olan arkadaşımız, aynı zamanda mesleği de avukatlık olunca, hemen bu işten gelir elde etmek arzusunda müthiş gürültüler yapılmıştı. Bundan sonra bu işçileri kullanmaya çalıştılar, her seçimde bu insanları bize karşı kışkırtmaya çalıştılar. Sonuç itibariyle bu insanları ekmeğinden ettiler. Bütün işletmelere söylemiştim. Bu elemanları bünyenizde istihdam edin, demiştim ve istihdam edecek şekilde de ayarlamıştım. Çıkarttığımız 117 işçinin işini de hazırlamıştım. Ama bu işi kışkırtan o kişiler, 117 işçinin bizim dediğimiz yerlerde çalışmalarına engel oldular hem de her seçimde bunu kullanarak onları sömürdüler. O insanları ekmeğinden ettiler” dedi.

İTİRAFTA BULUNDU

Mahkeme de bizim aleyhimize karar verdi. Eğer böyle olacağını bilseydim, çıkartılması gereken problemlileri çıkartırdım. Bana göre hiç suçu olmayanları çıkarttım. Bunlar hep kullanıldı ve kullananlar, bunun hesabını veremediler. Şu anda ben Bolu’da olmadığım bir dönem içerisinde yine seçim dönemi dolayısıyla siyasi bir atraksiyonla çalışma hayatını huzursuz etmek isteyen bir yapı oluşmuştur. Bu yapıyla ilgili de konu Belediye ile alakalıdır ama Belediye’nin asli görevi içinde değildir. Çünkü o işçiler, müteahhit elemanlarıdır. Müteahhitle elemanları arasındaki bir çalışmayı, seçim döneminde Belediye’yi sıkıntıya sokmayı arzulayan kesimlerin çalışmasıyla huzur bozmaya kalkmışlardır. Müteahhit de problem olan elemanlarını çıkartmıştır.  Dün öğrendiğim kadarıyla yine geçmiş dönemdeki şu an Milletvekili olan arkadaş, işçilerle yapılan bir toplantıya katılarak yine provokasyona başlamış.

HUZURUMUZU BOZMAYA ÇALIŞANLARA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

Şunu ifade etmek istiyorum. Bolu Belediyesi’nde çalışma huzurunu bozmaya kalkanlara tahammülümüz yoktur. Bu Milletvekilinin Bolu’ya bir katkısı olduğunu söyleyebilirseniz, söyleyin. Ama her dönemde provokasyon yaparak davayla para kazanma hevesi ya da siyasi şov yapma hevesi, her dönem de vardı. Buna inananlar da vardır. Buna inananların hepsi de perişan oldu. Hala CHP, Bolu Belediyesi’ni karıştırmak istiyorsa, buna müsaade etmem. Buna vesile olan herkesi yok sayarım. Ben Bolu Belediyesinin geleceği için bedenimi ortaya koydum. Bu bedeni yok etmeden hiç kimse, provokatif pisliklerini aktaramazlar.

KAFASININ KOPMASI LAZIM

Belediye siyasi şov alanı değildir. Siyasi şov alanı haline getirenler kimlerse, sendika dahil olmak şartıyla bulup bunu atması lazım. Atmazsa, canı yanan zavallılar olmasın. Ben kimsenin işsiz kalmasını, burnunun kanamasını istemem. Belediye’nin herhangi bir birimine aynı siyasi şov maksatlı Milletvekili girse, onu orada barındırmasınlar, yok etsinler. İşçimizi bozan Milletvekiliyse bile kafasının kopması lazım. Birilerinin seçim şovuna, soytarılık yapmasına tahammülümüz olamaz, dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128