Başkan Yılmaz muhtarların sorunlarını dinledi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, merkezde bulunan 43 mahalle muhtarı ile Belediye’ye ait İmarethane sosyal tesisinde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Başkan Yılmaz, toplantı da muhtarlara belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Yılmaz muhtarların sorunlarını tek tek dinledi.

Başkan Yılmaz muhtarların sorunlarını dinledi

Haber: Semih BAYKAL

Başkan Yılmaz, ilk olarak yürütülen imar çalışmalarına değindi ve Dağkent’teki TOKİ konutlarının iki mahallenin sınırları arasında yer aldığını belirtti. Bunun karmaşa yarattığına dikkat çeken Yılmaz, sorunun yapılan titiz çalışma neticesinde ortadan kaldırıldığını belirterek “Karaköy’deki TOKİ konutlarının bir kısmı Paşaköy’e bir kısmı da Karaköy’e bağlıydı. Böylesi iç içe geçmiş bir durumdan şuan böyle bir sisteme geçmiş olduk.  Dağkent, güneyindeki TOKİ konutları ile birleşmiş oldu. Sınırlar engebeli değil, daha düzgün bir hale getirilerek Paşaköy’ün de, Civril’in de sınırları netleşmiş oldu. Bana göre güzel oldu. Bu, ilk aşamadaki bir sınır değişikliği mahalleler açısından. Önümüzdeki dönem içerisinde belki diğer mahallelerdeki çalışmaları da doğru yapabilirsek Bolu’da mahalle idari sistemini sağlıklı bir yapıya kavuşturabiliriz. Bu konuda fikri olan her muhtarımızın görüşlerine açık olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ HAFTADA BİRDİR”

Alt yapı çalışmaları ve çöp toplama işleri hakkında da muhtarları bilgilendiren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, üç gün arayla toplanan çöpler için, “Türkiye’de bunu üç güne indiren bir başka belediye olmayabilir. Hedefimiz haftada birdir. Altındağ Belediye Başkanı’na söylediğimde ‘bu mümkün değil’ demişti. Evet, Türkiye şartları altında kolay değil, ancak bizim hedefimiz bu” diye konuştu.  Başkanı Yılmaz, konuşmasının devamında, tüm çalışmalarda maliyetin düşmesini esas aldıklarını belirterek, “Altyapı sistemlerini artık biz üretiyoruz. Yer altı çöp konteynırları bir beton hazne içerisine yerleştiriliyor. Eğer bunu da yaptırdığımızda maliyet çok artıyor. Onun için beton kısmını biz kendimiz yapmaya başladık. Dolayısıyla maliyetleri düşürmeye çalışıyoruz. Bunu yaptığımız zaman nakliyede kullandığımız araç sayısı, hem de personel sayısı çok düşecek. Düşen maliyetlerden artan para ile de ihtiyaç sahibi diğer alanlara aktaracağız” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kahvaltılı toplantıda muhtarların görüşlerini de dinledi.   Yılmaz, kendisine iletilen görüş, sorun ve talepleri dikkatle dinleyerek, çözümü için ilgili daire müdürlerine talimat verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124