Başkan Yılmaz; “Nabi Avcı’nın Bakan Olmasını istedim”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan yni hükümette yer alacak bakanların listesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanması ve açıklanmasının ardından büyük sevinç yaşadı. Başkan Yılmaz, Nabi Avcı’nın bakan olması için çok kulis yaptığını ve adını Başbakan Binali Yıldırım’a kadar ulaştırdığını belirterek, “Bolu’nun turizm şehri olması konusunda Nabi Avcı’nın bana sözü vardı ve onun Kültür ve Turizm Bakanı olmasını istiyordum. Bu dileğim oldu. Hem Bakan Avı hem de Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki’nin Bolu’nun geleceği için çok faydalı olacağını dile getirdi. Başkan Yılmaz bu sevincini sağ elini havaya kaldırarak baş parmağıyla zafer işareti yaparak gösterdi.

Başkan Yılmaz; “Nabi Avcı’nın Bakan Olmasını istedim”

Haber: Kasım ŞAHİN

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, partisinin gerçekleştirmiş olduğu 2. Olağan Üstü Kongre hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, kongre sürecinin AK Parti’de müthiş bir demokrasi olduğun göstergesi olduğunu belirtti.

“Öncelikle kurultay bir şölen ve bayram havası içinde gerçekleşti” diyen Başkan Yılmaz, “Çok müthiş bir katılım vardı. Başlangıcı ve sonucu önceden belli olan bir kurultayın bu kadar heyecanlı geçmesi, gerçekten Türk demokrasisi ve Ak Parti açısından çok önemliydi. İzlenim olarak şunu söyleyebilirim. Mevcut başbakana kurultay üyelerinin tamamı müthiş bir sahiplenme gösterdi. Yeni seçilen başbakana da müthiş bir sevgi seli içerisinde kucaklama yaptı. Türk Milleti olarak, tabi, bizim alışık olduğumuz bir manzara değil. Demek ki, Ak Parti döneminde, Ak parti kendi iç bünyesi içerisinde, birçok konuyu çok olgun bir şekilde götürebiliyor.  Tabi, konuyu bir parti olarak olgunlukla götürmenin yanında, Sayın Davutoğlu’nun müthiş bir devlet adamlığı, belki emek anlamında, emeği kontrol etme konusunda, benim dahi beceremeyeceğim kadar, çok önemli bir insancıl yaklaşımı sergilediğini gördük. İfade şu ‘ben üniversitede bir hocayken, beni ekibine aldı, beni danışman yaptı,  bakan yaptı, başbakan ve genel başkan yaptı. Böyle bir ekibin içinde olmasaydım ben bunlara gelemezdim’. Burada, Alaaddin Yılmaz’a döndürüyorum konuyu… Bende, böyle bir ekibin içinde olmasaydım, Bolu Belediye Başkanı olup, taa Bolu’ya hizmet edebilme, hem de 3 dönemde hizmet edebilme şansına sahip olabilir miydim? Hayır, olamazdım. Ben çok iyi olduğum için ve ya çok kötü olduğum için değil, bu ayrı bir değerlendirme… Şu an mevcut Başbakana, ülke büyük sahip çıktı. Salonda kendi şarkısıyla dolaştı. Yani, bir başka partide böyle bir değişim olduğunda kavga, gürültü patırtı ve gönül kırıklıkları yaşanırken, bizde böyle bir şey olmadı. Diğer siyasi partilerin durumunu görüyorsunuz. Ak Partide, bayram havası içinde, Başbakan değişiyor. Bu öncelikle, Ak Partideki müthiş demokrasi olgunluğunu gösteriyor. Ak Parti de görev alan insanlar da ise, önemli olan hizmet ve genel yapının devamıdır, şahıslar ise her zaman değişebilir. Bu ise, Türkiye’nin ve Türk demokrasisinin kazanımıdır. Bunu, farklı yerlere, farklı şekilde çekebilirsiniz tabii… Sayın Davutoğlu müthiş bir Devlet adamı olduğu ve çok başarılı bir Başbakanlık yaptığını dosta düşmana göstermiş oldu. Eksikleri yok mu? Var, insanız. Eksiksiz insan olur mu?” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolunun başkanı
Bolunun başkanı - 4 yıl Önce

sen her zaman zaferdesin zaten hayveyi bile kapatarak zafer kazandın kuruluştaki ortaklığın buzuldumu acaba

SIRADAKİ HABER

banner128