Başkan Yılmaz şehit ailesini ziyaret etti

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz ve beraberindeki heyet, şehit polis memuru Şerife Özden Kalmış’ın babası İbrahim Sütçü ile ağabeyi İsmail Sütçü'ye taziyelerini iletti.

Başkan Yılmaz şehit ailesini ziyaret etti

HABER: Semih BAYKAL
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Mardin’in Midyat ilçesinde PKK'nın bomba yüklü araçla İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlediği saldırıda karnındaki bebeğiyle birlikte şehit olan polis Şerife Özden Kalmış’ın ailesini ziyaret etti. Pazartesi günü öğleden sonra gerçekleşen ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları İhsan Ağcan ve Emine Davarcıoğlu, İl Müftüsü İzani Turan, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ile İl Başkan Yarımcıları Melih Demirci, Mazhar Bozoğlu ve Mustafa Nuri Gürsoy da yer aldı.

Başkan Yılmaz ve beraberindekiler, bir araya geldiği şehit polis memuru Şerife Özden Kalmış’ın babası İbrahim Sütçü ile ağabeyi İsmail Sütçü'ye taziyelerini iletti. İl Müftüsü İzani Turan da ziyarette şehit polisin ruhuna ithafen Kuran'ı Kerim okudu.

“Allah mekânını cennet eylesin”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, okunan Kuran-ı Kerim’in ardından yaptığı konuşmada ülkenin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Bu hainlerin hiçbir kutsalı yok.  Bu hainler mübarek gün demeden, asker polis, erkek kadın, genç yaşlı gözetmeksizin kalleş saldırılarına devam ediyorlar. Şerife kızımız da karnındaki bebeği ile uğradığı hain saldırıda şehitlik mertebesine ulaştı. Allah mekânını cennet eylesin, nurlar içinde yatsın. Bu olaylar bebek katili PKK’nın son çırpınışları. Allah’ın izniyle birlik beraberlik içerisinde bu terör belasından kurtulacağız” dedi.

“Sizler şehidimizin emanetisiniz”

Şehit ailesinin her zaman emrinde olduklarını belirten Yılmaz “Sizler şehidimizin bize emanetisiniz. Her hangi bir ihtiyacınız olduğunda bir telefon kadar yakınız” ifadelerini kullandı. Şehit polis memuru Şerife Özden Kalmış’ın babası da ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve beraberindekilere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER