Başkan Yılmaz; “Sizlerin rahat edeceği altyapıyı birlikte kuracağız”

3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında İmarethane Sosyal Tesisi’nde Bolu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

 Başkan Yılmaz; “Sizlerin rahat edeceği altyapıyı birlikte kuracağız”

 Haber Merkezi

 

İmarethane Sosyal Tesisi’nde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu Ak Parti Sosyal İşler Başkanı Hasan Kanca ve davetliler katıldı.

Program engelli vatandaşlar ve aileleri ile sabah kahvaltısıyla başladı. Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Hepimiz engelli olabiliriz. Kimimiz doğuştan, kimimiz doğuştan sonra engelli olabiliyoruz. Ama beraber yaşıyoruz. Bu beraber yaşam içerisinde engellilerimiz bilinmiyordu ve saklanıyordu. Son 10 yıl içerisinde devlet çok ciddi şekilde sahip çıktı. Belediye Başkanı olarak bizim de şehrimizdeki engelli olan arkadaşlarımızın en rahat yaşayabileceği imkanı sunma görevimiz var. Onun içinde bütün engellilerin şehirde rahatça davranabilecekleri alt yapıyı da beraber kuracağız” dedi.

Şu an eksiklerin bulunduğu fakat 1-2 yıl içinde bütün engelli vatandaşların şehirde rahat edebileceği hale geleceğini ifade eden Başkan Yılmaz; “Dünya’da gelişmiş ülkelerdeki şartlara uygun bir şehri hep beraber birlikte oluşturacağız. Bu konuda çok azimliyiz. Şu an tekerlekli sandalye ile dolaşan arkadaşlarımız bir yerde eksiklik gördüğünde bildiriyorlar. Bu konuda bize destek veren arkadaşlarımızı kutluyoruz. Şehirde imkanı olmayan sıkıntı içinde olan ailelerle ilgili çok ciddi bir çalışma başlatıldı. Bu çalışma sayın valimizin koordinatörlüğünde yapılıyor. Biz belediye olarak bütün katkıyı vereceğiz. Aynı zamanda sivil toplum örgütleri Kızılay’ımızda başta olmak kaydıyla hep birlikte sıkıntılı insanların sıkıntılarını giderme konusunda Devlet şefkati ile kucak açtığımızı sizlere ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

“Hepimiz bulunduğunuz konuma aday insanlarız”

Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş’da yaptığı konuşmada; “Bugün sizin başınızda olan bir şey 5 dakika sonra dışarı çıktığımızda bizim başımıza gelmeyecek diye bir durum yok. Ciddi anlamda empati yapmamız ve sizleri hissetmemiz gerekiyor. Yaşadığınız zorlukları güçlükleri hissetmemiz gerekiyor. Sürekli düzenlenen organizasyonlarla bir arada olmamız lazım. Sizlerin hak ve hukukunu korumaya yönelik ciddi ve özel gayretlerimiz var. Özellikle kamu kurumlarımızdan başlayarak bütün hizmetlere ulaşma noktasında engellilere uygun rampasından tutun asansörlerine kadar bunları bire bir takip etmeye çalışıyoruz. Biz sizlere destek olmak için varız”dedi.

Konuşmaların ardından 14 adet tekerlekli sandalye engelli vatandaşlara teslim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER