Başkan Yılmaz ve Meclis Üyeleri’nden Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu: “DEMOKRASİYE, MİLLETE VE MİLLET İRADESİNE HAKARETTİR”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kullandığı hakaret içerikli ifadeleri sebebiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

 Başkan Yılmaz ve Meclis Üyeleri’nden Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu: “DEMOKRASİYE, MİLLETE VE MİLLET İRADESİNE HAKARETTİR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret dolu ifadelerde bulunmasına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri sessiz kalmadı. Bolu Adliyesine gelen Başkan Yılmaz ve Meclis üyeleri, ifadelerinden dolayı Kılıçdaroğlu hakkında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyusunda bulundu.

KONAK: “EDEBE VE HUKUKA AYKIRI İFADELERİ KENDİSİNE İADE EDİYORUZ”

AK Parti Meclis Üyeleri adına adliye çıkışı bir açıklama yapan Grup Başkan Vekili Kazım Konak, ülkenin en üst makamında olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmenin yüce Türk Milleti’ne hakaret etmek olduğunu belirterek “Siyaset ahlak ve nezaket zemininde yapılmalıdır. Siyaset makamı hizmet makamıdır. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı ifadeler, Türkiye Cumhuriyeti’nin en üst makamında yer alan Cumhurbaşkanımıza hakarettir. Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik siyasi ahlaka ve nezakete uymayan bu yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı ifadeleri protesto ediyor ve kendisine iade ediyoruz” dedi.

“HALKIN İRADESİNE SAYGISI YOK”    

Kılıçdaroğlu’nun CHP Kurultayında kullandığı kelimelerin demokrasiye ve millet iradesine hakaret olduğunu vurgulayan Konak, açıklamasının devamında “Sayın Cumhurbaşkanımıza edilen bu hakaretler aynı zamanda demokrasiye, millete ve millet iradesine hakarettir. CHP Genel Başkanı eğer diktatör görmek istiyorsa kendi partisinin geçmişi ve bugünü ile yüzleşmelidir. Bu hakaret dolu ifadelerin Kılıçdaroğlu’nun demokrasiye ve halkın iradesine saygısı olmadığını gösterdiğini, bu ifadeleri kullanan kişinin aynı zamanda ülkedeki ana muhalefet lideri olmasının vahametini de özellikle vurgulamak isteriz. Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz ve bizler Bolu Belediyesi AK Parti Meclis üyeleri olarak Sayın Cumhurbaşkanına, millete, millet iradesine hakaret suçlarından CHP lideri hakkında kamu davası açılmasını talep ediyor ve suç duyurusunda bulunuyoruz”  ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 17:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

CHP deki diktatör kimmiş cikin mertce isim verin Atatürk'ü mü kast ediyorsunuz
Hukuktan bahsedenlere bakin anayasaya göre Cumhurbaskani tarafsız durmak zorunda hiç bir siyasi parti lehine herhangi bir şekilde taraf alamaz bunu ogrenin önce. Sayın Erdoğan akp es genel başkanı mi size mi düştü onun avukatlıgini yapmak diktatör dediğiniz Atatürk ve inonu olmasa mahalle muhtari olamazdiniz bu ülkede yazik

misafir
misafir - 5 yıl Önce

büyükler tepişiyor küçüklerde oynaşmaya başladı


vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

bolu'lu yağcilar..!

DEMOKRASİ
DEMOKRASİ - 5 yıl Önce

fi̇ller ve çi̇menler...!olan vatandaşa oluyor. ki̇mi̇n umurunda..!

SIRADAKİ HABER

banner128