Başkan Yılmaz Vekillere bakın ne dedi…

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geleceğin Bolu’sunu yaratmak ve yaptıkları hizmetleri yerinde göstermek amacıyla dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gezi sırasında Başkan Yılmaz, Milletvekillerine seslenerek, “Biz burada yatırım ve projeler üretiyoruz. Vekiller Bolu’yu dertlendirmesinler. Kendileri laf üretme de çok başarılılar. Aynı başarıyı Ankara’da göstersinler ve yatırımları, projeleri iyi şekilde takip etsinler. Artık selden kütük kapma zamanı geldi. Dün 3 sene sonrasını hesaplayabiliyordum ama şimdi bir sen sonrasını bile hesaplayamıyorum. İnşallah halk gibi milletvekilleri de, AKP, CHP, MHP ve HDP’de dersini almıştır” diye konuştu.

Başkan Yılmaz Vekillere bakın ne dedi…
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geleceğin Bolu’sunu yaratmak için yapılan çalışmalarını yerinde göstermek için basın mensuplarıyla bir araya geldi. D-100 kapanmasının ardından açılacak olan yeni çevre yolu hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, “Paşaköy’den giren araçlar bundan böyle 500 Evlerden çıkış yapacak. Burada yaklaşık 60 milyonluk istimlak problemi var ve bunu da aşacağız” dedi.

ARÇELİK’E GİDECEK ARAÇLAR T TİPİ CEZAEVİNİN YOLUNU KULLANACAK

Yedigöller yolu için bazı alternatif yolların da kısa sürede açılacağını da dile getiren Başkan Yılmaz, “Yol hizmete açıldığında Arçelik ve bu bölgede bulunan diğer sanayi alanlarına gidecek olan ağır tonajlı kamyonlar T Tipi Cezaevinin güzergahını kullanacak. Bu alan Bolu için ana arter olacaktır. T Tipi Cezaevinden Devlet Hastanesine kadar da yeni bir yol açıyoruz. Belediyenin şantiyesinden Kalıcı konutlara kadar giden yol üzerindeki kanalın üstü kapatılacak ve yol genişletilecek” diye konuştu.

25 BİN EKMEK KAPASİTELİ YENİ FIRIN

Aktaş Mahallesinde atıl durumda bulunan ekmek fabrikasının çalışmadığını bunun yerine Bolu halkına iyi ve kaliteli ekmek üretmek için 25 bin kapasiteli yeni bir ekmek fabrikasının da kurulacağını dile getiren bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Belediye ye ait olan Halk Ekmek fabrikası şu anda üretim yapmıyor. Burası için çok kavgalar oldu. Boluspor’a verdik ama bu da olmadı. Belediye olarak iz buradan fakirler ve ihtiyaç sahipleri için günde 800 ekmek alıyorduk. Tercih edilmeyen ekmek üretiliyordu. Bolu’nun günlük ekmek kapasitesi 100 bin. Biz bunun 4’de birini yani 25 bin ekmek üreteceğiz. Hem kaliteli hem de ekonomik olacak. Bizim ekmeğimizle kimse oynamayacak” dedi.

KAHRAMAN TUGAYIMIZA İYİ BİR YER LAZIM

Ülkemizin kahraman Tugayları arasında Bolu Komando Tugayının büyük önem arz ettiğini de belirten Başkan Yılmaz, “Tugayımızla onun ve gurur duyuyoruz. Şayet Tugayımıza daha güzel bir yer bulursak burayı da taşımayı düşünüyoruz. Tugayımızın bulunduğu yer tavuk kümesleriyle çevreli ve koku içersinde kahraman askerimiz görev yapıyor. Bolu’da daha güzel bir yer bulup burayı taşımayı düşünüyoruz. Alanı da çevreci bir alan yapmak niyetindeyiz”

BONSAİ PARKI OLUŞTURACAĞIZ

Gezi sırasında Alpağut Mahallesine gelindiğinde Bolu’nun ünlü ve çok değerli isimlerinden Belgin Özer’in sahibi olduğu alana gelindiğinde bu alana Japonların süs ağacı olan Bonsai Parkı’nın yapılmasının da planladığını belirten Başkan Yılmaz, “Şayet değerli büyüğümüz Belgin Özer bize sahibi olduğu arsayı bağışlarla kendi bünyemizdeki arsayla birleştirip bu alana Bonsai ağacı yetirme parkı ile Nilüfer yetiştirme merkezi haline dönüştürmek istiyoruz. Bu parka da Belgin Özer’in adını vermek istiyorum”

NEŞELİ DAKİKLAR YAŞANDI

Geçen dönem CHP’den Belediye Meclis üyesi olan ve meclis toplantılarından sık sık kendisiyle mücadele eden Cahit Görüş’ü Alpağut Mahallesindeki evinin bahçesinde iş yaparken gören  Başkan Yılmaz, gezi aracını durdurarak Görüş’le tokalaşıp eski günleri yad ettiler. Ancak bu güzel görüşmede ikili yine birbirlerine laf atmadan ve bir birlerine takılmadan edemediler. Başkan Yılmaz davet üzerine aynı mahallede oturan Hüseyin beyin bahçesine girerek bol bol kiraz ve çilek yedi. Başkan, burada yine laf atadan edemeyerek, ‘CHP’liler Ak Partililerin karnını doyurdu’ dersiniz artık” dedi.

MAÇ YAPIYOR GİBİYİZ

Başkan Yılmaz zaman zaman yaptığı açıklamalarda bir de mesaj vererek, “Son dönemlerde adeta maç yapar gibiyiz ve sürekli kavga ediyoruz. Artık bunları bırakmanın zamanı geldi. Mimarlar, mühendisler Bolu’nun ileri gelenleri  bir araya gelmeliler. Artık siyaset yapma zamanı değil. Birlikte Bolu’nun geleceğini planlamamız gerekir. Bolu’dan karlı çıkma zamanı geldi. Selden kütük kapmanın zamanı geldi. Bir an önce bu kütükleri kapalım” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128