Başkan Yılmaz; “Zaten Bolu’nun ileriye gitmesini kimse istemiyor”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile yaptığımız özel röportajda Boluspor Stadı masaya yatırıldı. Başkan Yılmaz, yine şok açıklamalarda bulunarak, “Zaten hiç kimse Bolu'nun ileri gitmesini istemiyor. Öyle haince bir yapı var” diye konuştu.

 Başkan Yılmaz; “Zaten Bolu’nun ileriye gitmesini kimse istemiyor”

ÖZEL HABER RÖPORTAJ: Kasım ŞAHİN

 

HİZMET ALMADIĞIM MİSAFİR BAŞBAKAN’DA OLSA GEÇİRTMEM

Başkan Yılmaz, hala hazırda bulunan Atatürk Stadının yetersiz olduğunu ve yeni stadın yapılması için nasıl mücadele ettiğini şu sözleriyle anlattı; “Başbakana stat konusunu nerede anlattığımı anlatayım. Başbakan'ın helikopteri belli bir saatten sonra kalkmadığı için Valilik ve Belediye ziyaretlerini iptal etti. Benim ama söylemem gereken bir şey var. Ben Bolu'nun seçilmiş Belediye Başkanıyım. Benim için Bolu'ya gelen Devlet büyükleri misafirdir ama Bolu'ya hizmet etmesi gereken misafirdir ve ondan bir şey alamam lazım, ondan bir şey alamadığım adamı geçirtmem. Başbakanın önüne stat'ın içerisinde önüne girdim ve orada tek tek stat projesini anlattım. Eline de statla ilgili dosyamı, flash belleğimi verdim ve öyle gönderdim. Ben herkesin bildiği evet efendimci adamlardan hiç olmadım, kimseye de minnetim olmadı. Allah razı olsun ki Başbakan da çok ciddi olarak ilgilendi. Ben Bolu turizm kenti, spor kenti ve üniversite kenti olacak diye kaç yıldır söylüyorum? Bende sonra söyleyen başka bir adam çıktı mı? En son Belediye seçimlerinde Kılıçtaroğlu söyledi. Ama pazar günü Başbakan söyledi. Yatığımız Turizm mastır planının onaylanması için söz verdi. Şu an buraya Başbakanın Bolu'ya gelmesi, hükümetin en üsttü tarafından bizim Bolu için çizdiğimiz anlayışın gerçekleşmesi sözünün verilmesidir” dedi.

BOLU’NUN İSTEĞİNİ SÖYLEDİM

Niçin Başbakan D100'le ilgili açıklama yaptı. Bunu da söyleyeyim biz bu konuyu Amasya'daki Belediye başkanları toplantısında birebir Bolu'nun tek isteği olarak söyledim. Söylediğim şekilde şudur; 10 yıllık Belediye meclis üyeliği zamanımda planladığımız, 10 yılık Belediye Başkanlığı zamanımda Karayollarına onaylattığımız, şuan 6500 metresinin de istimlaksız olarak açılışını yapabileceğimiz noktaya getirdiğimiz, öbür tarafta tarımsal arazi olduğu için istimlak edilmesi gerektiği onun için 60 milyon paraya ihtiyacım olduğunu ya bu parayı verin istimlak edeyim yoksa da bana ödeyebileceğim vadede bunu borç olarak verin dedim. Tek bir şey söyledim. Başbakanda burada bu konunun açıklamasını yaptı. İki üç tane söylemedim çünkü gargaraya giderdi. Konuşmada bile bir strateji takip etme durumundasınız işi neticelendirmek için. Bu işler adım adım tutup çeke çeke getirirsin” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 17:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
timuçin esen
timuçin esen - 6 yıl Önce

başkanım şu sanayi sitesinin taşınma işine bir hız verseniz artık şehir içindeki hurdacı esnafı ne zaman taşınacak meclis kararı çıktı diyorsunuz ama hurdacılar şehir merkezinde gün çalışma hizmet günüdür.

hasan okurcan
hasan okurcan - 6 yıl Önce

başkanım yeni sanayi sitemize ne zaman başlanacak merak ediyoruz.

mustafa duran
mustafa duran - 6 yıl Önce

sayın belediye başkanım yeni sanayi sitesi inşaatı için en son yapılan toplantıda ilkbahara inşaata kazma vurulacak dediniz son gelişmeler nelerdir kamuoyunu bu konuda bilgilendirir misiniz lütfen.

SIRADAKİ HABER

banner128