Başkan Yılmaz’a şükranlarını sundular

Ankara’ya düzenlenen kültür gezilerine katılan ilköğretim okulu öğrencileri, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür etmek için makamında ziyaret etti.   Mevlana ve Paşaköy Ortaokulu...

Başkan Yılmaz’a şükranlarını sundular

Ankara’ya düzenlenen kültür gezilerine katılan ilköğretim okulu öğrencileri, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür etmek için makamında ziyaret etti.

 

Mevlana ve Paşaköy Ortaokulu öğrencileri Bolu Belediyesi tarafından Ankara’ya düzenlenen kültür gezilerinde yaşadıkları güzel anıları mektup haline getirerek Başkan Yılmaz’a verdiler. Gezi boyunca gördüklerini ve yaşadıklarını mektup sayfalarına yazan öğrenciler bu duyguların yaşanmasına vesile olan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a da teşekkür ettiler.  Ziyaret esnasında yazdıkları mektupları Yılmaz’a takdim eden minik öğrenciler akıllarında kalan Ankara gezisini şu satırlarla ifade ettiler:

Mevlana Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencisi Dilanur Erol,

     Bu sene 15 Kasım’da Ankara’ya sizin verdiğiniz destekle gittik. Ankara’ya gezi yapılacağını duyduğumda çok heyecanlandım. O günün gelmesini adeta dört gözle bekledim. Çünkü daha önce Ankara’yı hiç görmemiştim. Ankara’ya gitme vakti gelince o gece sabaha kadar uyuyamadım. Ankara’da çok eğlendim. Her yerini öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla gezdik. Anıtkabir’e gittik, Atamızın ebedi istirahat hanesini görmek inanılmazdı. Türkiye Büyük Millet Meclisini gezdik ve o günlere tekrar döndük sanki. Hayvanat bahçesinde hiç görmediğimiz hayvanları gördük. Bazı hayvanları yakından izleme fırsatı bulduk. Ne kadar çok eğledik. Sizlere, bize bu imkanı tanıdığınız için tekrar teşekkür eder minnetlerimi sunarım.”

     Mevlana Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Melisa Eyüpbeycik;

    "Sayın Belediye Başkanımız, ben Mevlana Ortaokulu 5. Sınıfta okuyan Melisa Eyüp Beycik adlı öğrenciyim. Öncelikle size Ankara’ya gezi düzenlediğiniz için, böyle hoş bir teklifte bulunduğunuz ve bizlere böyle güzel bir imkân sunduğunuz için teşekkür ederim. Ankara’da Anıtkabir’in ihtişamına şahit olmak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin o havasını solumak, Hayvanat Bahçesi’nde değişik hayvanları görmek hep sizin sayenizde gerçekleşti. Ankara gezimiz çok keyifliydi. Bunun için size tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunarım".

 

Paşaköy Ortaokulu öğrencisi Alperen Aslan;

    

“İlk Başta ben bu geziden çok memnun kaldım. Hem rehberimiz çok başarılıydı hem de gezdiğimiz yerler çok güzeldi. Ankara’ya vardığımızda ilk olarak ülkemiz adına bütün kararların alındığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gittik. Orada bize koltukların dizilişini devlet büyüklerimizin nerede oturduklarını tavandaki 16 lambanın anlamını ve meclis çalışma sistemini anlattılar. Burada birçok yeni şey öğrendim. Anıtkabir gezisinin ardından yemek yemeğe gittik. Yemekler harikaydı. İstediğimiz yemeği seçebiliyorduk. Karnımız iyice doydu. Bu enerjinin üzerine hayvanat bahçesi çok iyi gitti. Orada maymunları, kaplanları değişik kuş türlerini kedileri köpekleri ve birçok hayvan türünü gördük. Oradan da kocaman hatıralarla dönüş yoluna koyulduk. Ben bu gezi sayesinde belediyelerin sadece şehri düzenleyen yol veya park yapan kurumlar olmadığını onların eğitimle ilgili birçok çalışmayı da gerçekleştirebileceğini anladım. Sayın Belediye Başkanım, bizleri düşündüğünüz için size çok teşekkür ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124