Başkan Yılmaz’dan Boluspor’a şok sözler “Belediyenin rantını Boluspor’a vermem”

Bolu Belediyesi’nin Temmuz ayı birinci oturumunda konu Boluspor olunca Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ağzına geleni söyledi. Bolu Belediyesi’nin Boluspor’a gelir sağlaması için Sanayi girişindeki benzin istasyonunun 3 yıllığına verilmesinin ardından 10 yıllığa çıkartılması isteğine Başkan çok sert yanıt verdi. Başkan Yılmaz, “Burada büyük bir rant var ve ben bu rantı Boluspora vermem. Bana mı sordular da 9-10 milyon lira borç yaptılar” diye konuştu.

 Başkan Yılmaz’dan Boluspor’a şok sözler “Belediyenin rantını Boluspor’a vermem”

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Boluspora gelir getirmek amacıyla sanayi girişindeki benzin istasyonunun 3 yıllığına kiraya verilmesinin ardından Boluspor yönetiminin 3 yıllık kiralamanın 10 yıl daha uzatılması talebi üzerine adeta kükredi. Başkan Yılmaz, şunları söyledi: “Bu benzinlik yerinde büyük rant var. Burayı satmak istesek yaklaşık 10 milyon belediye gelir elde eder. Biz Boluspora gelir etsin diye burayı 3 yıllığına kiralamak istedik. Ama çok istiyorlorsa kendileri yer bulsunlar ve gereken yardımı yapalım. Siz kendinize rant yaratın dedik. Belediyenin kendi rantını size yedirmeyiz. Buna asla sıcak bakmam Alaaddin Yılmaz olarak. Belediyenin rantını başkasına vermedim ve Boluspor’a da vermedim. Sen borç yaptın diye ben sana rant yaratamam. Kimse kusura bakmasın. Boluspor’un sorunu, Boluspor’un transferi, Bolusporun borcu Bolu Belediyesinin sorunu değildir ve beni de ilgilendirmez” dedi.

Başkan Yılmaz, Belediye Meclis üyelerine Boluspor hakkında düşüncelerini şöyle aktarmaya devam etti; “Ben Boluspor’un gelirinin artmasını isterim. Ama belediyenin rantından değil.Bu güne kadar hiçbir yönetime karışmadım ama her başkanın yanında oldum. Ben sadece kiralarım. Yönetimlerin borçlarının sorumlusu biz değiliz. 9-10 milyon borçtan bahsediliyor. Eski Başkan Necip Çakırçı ve bana saldırıldı hep. İsterlerse 10 milyonluk borç yapsınlar beni ilgilendirmez” demesinin ardından meclis salonunda buz gibi bir hava esti. Kiralama olayının 10 yıla çıkartılması konusunun görüşülmesi istemiyle konu meclis üyelerinin aldığı oy birliği kararının ardından Bütçe ve Çeşitli İşler Komisyonuna sevk edildi.


Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 20:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
umudumun ısıgı
umudumun ısıgı - 6 yıl Önce

nnoldu çok güvendiğiniz başkanınız size sirtinimi döndü secim sürecinde bu adam yüzünden kirmadiginiz insan kalmadı

umudumun ısıgı
umudumun ısıgı - 6 yıl Önce

nnoldu çok güvendiğiniz başkanınız size sirtinimi döndü secim sürecinde bu adam yüzünden kirmadiginiz insan kalmadı

durmuş taşkıran
durmuş taşkıran - 6 yıl Önce

sayın alattin yılmaz siz bunları söylemişseniz siz bolulu olamassınız

dursun
dursun - 6 yıl Önce

ne oldu hani̇ boluspor her şeyin önünde diyordu başkan çarıkçı olmayınca boluspor başkanı ilgilendirmiyor demekki yazıklar olsun.

SIRADAKİ HABER

banner128