Başkan Yılmaz’dan hem yatırımlar hem de ince mizah

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu halkına hem yatırımlar hakkında bilgiler verdi hemde ince mizahlar yaptı. Bolu Belediyesi’nin Ağustos ayı birinci oturumunda Bolunun içme suyundan göletlerine, alınacak kepçe ve kamyonlara kadar birçok açıklamalarda bulundu.

 Başkan Yılmaz’dan hem yatırımlar hem de ince mizah

BİR MİLYONA KEPÇE

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere makine ekipmanlarına ilave olarak yaklaşık bir milyon değerinde bir kepçenin bunun yanını da 3 tane 20 ton hafriyat taşıyabilecek 3 adet kamyonun alınacağını açıkladı.

KEPÇE İKİ KİŞİLİK OLACAK

Kepçe alımını Ak Parti, CHP ve MHP Belediye Meclis üyelerine duyuran Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a gönderme yapmadan da geçemedi. Yılmaz; “Elimizde mevcut bulunan kepçe bir kişiyi alabiliyordu. Biliyorsunuz bir kişi bu kepçenin içine girerek yıkımı durdurmaya çalışmıştı. Şimdi alacağımız kepçenin içersine iki sığacak. Artık, iki kişiyle buraya girebilir. Tabi ki bu şaka” diyerek meclis üyelerini güldürdü.

KARACASU TUVALETTE BİLE TEMİZ SU KULLANIYOR

Bolu’da en temiz suyu Karacasu halkının kullandığını itiraf eden Başkan Yılmaz, “Karadere sularının Bolu’ya gelmesiyle birlikte halkımız şişe suyu kalitesinde içme suyuna kavuşacaktır. Şu anda ilimizde en temiz suyu maalesef Karacasu halkı kullanmakta. Hatta bırakın içme suyunu tuvalette bile bu suyu kullanıyorlar” dedi.

BOLU 15 GÖLET

Bolu’nun göletler konusunda çok zengin bir il olacağını da dile getiren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “İlk planda 4 adet gölet projemiz vardı. Şimdi ise göletlerden sorumlu olan Tahsin Akduman sayesinde bu gölet projesi 15’e çıkartıldı. İlk çalışmamızı Çivril’in üst taraflarında başlatacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 19:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
timur eraslan
timur eraslan - 6 yıl Önce

sayın başkanım bu yapılan icraatlar güzel ama yeni sanayi sitesi hakkında hiç ses yok şehrin göbeğinde hurdacılar ile birlikte bir enkaz yığını gibi duruyor bu enkaz şehrin göbeğinde durduğu müddetçe lütfen yeşil Bolu kelimesini telaffuz etmeyin konuşmalarınızda bu kelim
eye yer vermeyin çünkü bu doğru değil. çarpık yapılaşma, çevre kirliliği kışın hava kirliliği bu sanayi sitesinin güzel Bolu muza verdiği zararlardan bir kaçı bu örnekleri çoğaltabiliriz biz icraat bekliyoruz hemde ivedi bir şekilde sözünüzü lütfen tutunuz sanayi sitesini taşıyınız.

SIRADAKİ HABER

banner128