BAŞKAN YILMAZ’DAN ŞOK AÇIKLAMA “PARALEL YAPI İLE MÜCADELE EDİYORUM”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kendisi ile ilgili yıllardır bazı kesimlerin uğraştığını ve hakkına dosyalar hazırlanıp Ak Parti Genel Merkezi’ne kadar gönderildiğini, fakat bu kesimlerin amaçlarına ulaşamadığını dile getirirken kendisinin paralel yapıyla mücadele ettiğini ve belideyi başkanı olarak güvende olmadığını şok özlerle açıkladı.

BAŞKAN YILMAZ’DAN ŞOK AÇIKLAMA  “PARALEL YAPI İLE MÜCADELE EDİYORUM”
Haber: Kasım ŞAHİN

Başkan Yılmaz, hukuk sistemini eleştirerek hangi hakim ve savcıya gideceği konusunda endişeler yaşadığını ifade ederek açıklamalarına şöyle devam etti:

"Sizi hırsızlık yaptığınız ve Bolu Belediyesinin paralarını iç ettiğiniz için saldırıyorsun. Belediye başkanı olarak dava açtığımda mahkeme "Bu siyasi kimlik olduğu için bu tür saldırılar doğal" diyor. Normalde iki insan ilişkisinde ölüm sebebi olacak hadiseler siyasi kimlik taşıdığımız için mahkeme diyor ki "Bu siyasi üslup içerisinde tenkit" diyor. Bunu suç olarak algılamıyor. Algıladığında da verdiği ceza bin lira iki bin lira ceza. Ben size her şeyi söyleyeceğim bin lira ödeyeceğim. Ben bunu hep yaparım. İşte bu yapılarla ilgili üstelik isimde vermeden yaptığım açıklama yüzünden ben ceza aldım. Ama bana saldıranlar çok cüzi cezalar aldılar veya hiç almadılar. Birde işin adli tarafı var. Maalesef Türkiye'de şu an adliyenin düzelmesi ve düze çıkması lazım. Maalesef şu an hukuk sistemimiz verdiği kararların doğru olduğuna inananların sayısı çok düştü. Bunlardan bir tanesi de benim. Benimle ilgili kararlarında hangi muhakeme ile verildiği konusunda endişelerim sürekli vardı. Şu an Bolu için söylüyorum, hangi hakime ve savcıya gideceğim konusunda hala endişeliyiz. Çünkü paralel yapı ile ilgili bir mücadele veriliyor. Paralelle mücadele belki de en dik duran kişilerden biri benim. Ama sanki paralel yapıyla hareket ediyormuşum gibi de algı oluşturuluyor. Hukuk sistemi içerisinde paralel yapı temizlendi mi? Beni yargılayan acaba kim? Benimle ilgili verilen karar doğru mu yanlış mı adil mi? Bu konularda belediye başkanı olarak bile güvende olmadığım kanaatindeyim"

Boluspor Başkanı Savaş Abak’ı da yanına alarak basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelen Başkan Yılmaz, basın toplantısı düzenledi. Kendisi hakkında raporlar hazırlanıp iktidar partisinin belediye başkanı olarak hapse attırılması için tertipler hazırlandığını belirten Başkan Yılmaz, "Benim hakkımda rapor hazırladılar ve benim o raporu bilmemem lazımdı. O rapor geçmişte bana gösterilmişti. Şimdi anlıyorum o raporlar nasıl tanzim edilip işlevsel hale geldiğini. Çünkü dönemin Bolu Valisi İbrahim Özçimen ile İstanbul'dan gelirken "Benim hakkımda rapor hazırlanmış. Ben bile okuyunca şaşırdım. Ben bile ikna oldum" dedim. Ciddiye alınacak kadar iyi hazırlanmış bir rapor. O da boş bulunup "Ben de ikna oldum" dedi. "Sen bu raporu nereden biliyorsun" bile diyemedi. Boş bulundu o arada. Burada kötü olan şey şu, siyasi figürlerin hakkında bir rapor hazırlamak için komplolar düzenlenmiş olması, her yolun mübağ sayılması, iftira ve bunları da rapor haline getirip bütün makamlara ulaştırılması. Otobüs alımında sırf iktidarda olan bir belediye başkanını içeriye alabilmek için tertiplenmiş bir organizasyondur o da. O zaman Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı sabah namazında içeriye alındı. Belediyeden de arkadaşlar alındı. Sonrasında Necip Çarıkçı şahit olarak bile dinlenmedi. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan kişi benim" diye konuştu.

İŞİN İÇİNDE EN YAKINIM OLANLAR VAR

"Hakkımda hazırlanan komplolar var. Bunların hepsinin içerisinden çıkmak benim zekam ve kudretimin işi değil. Bu tamamen iyi niyetimizden dolayı Allah'ın bize destek ve yardımıdır. Başka bir izahını bulamıyorum. Yoksa işin içinde kim var diye soracak olursanız en yakınım kim onlar var. Onlar komplonun içerisinde yapacak bir şeyim var mı? Bütün komplolar için böyle. Bütün bunlara rağmen eğer sizlerin yamuk işleri yoksa ne olacak? Benim hiç anahtarım yok gizli bir şeyim hiç olmadı. Telefonumla benimle herkes görüşebilir, herkes beni dinleyebilir. Sırf belediye başkanı olduğunuz için siz yerli yersiz ithamlarla karşı karşıyasınız. Böyle bir ülke, böyle bir demokrasi, böyle bir insanlık ve böyle bir yapının çok sağlıklı olmadığı kanaatini taşıyorum"

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128