Başkan Yılmaz’ın 50 Milyonluk Dev Projesi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, makamına davet ettiği Ak Parti Bolu milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Ak Parti Bolu milletvekili adayı Mehmet Emin Güz, Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ve İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ile basın mensuplarına 21 yıllık hayaleni anlattı. Başkan Yılmaz, proje değeri 50 milyon lirayı bulan dev projesinin en kısa zamanda hayata geçeceğini ve geleceğin Bolu’su için ne gerekiyorsa yapılacağını, en önemli şeyin ilk başta Bolu olduğunu vurguladı. Karayolları yatırım programına alınan D-100 Projesi’nin ihalesi Temmuz’da yapılacak. D-100 güneye inecek şehir merkezinde trafik rahatlayacak, Şu andaki D-100 “yeşil yol” olacak ve yaşam alanına dönüştürülecek…

Başkan Yılmaz’ın 50 Milyonluk Dev Projesi

Haber: Kasım ŞAHİN

Konuyla ilgili makamında geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenleyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Belediye Meclis Üyeliğimden bu yana hayalini kurduğum bir projeyi hayata geçirmek, Belediye Başkanlığımda bana nasip oldu” dedi.

Şehrin ortasından kalan D-100 Karayolu’nun şehrin dışına çıkarılarak güneye alınması projesi için ilk somut adım atıldı. Karayolları yatırım programına alınan ve toplam 13 kilometrelik yeni yolun yapımı için 2 Temmuz’da ihaleye çıkılacak. D-100’ün güneye alınmasıyla şehir içi trafiği rahatlayacak, şehir içinden artık TIR ve kamyonlar geçmeyecek. Yeni yolun tamamlanmasının ardından şu anda D-100’ün olduğu alan, Bolu Belediyesi’ne devredilecek. “Yeşil Yol” olarak projelendirilecek eski D-100 tamamen araç trafiğine kapatılarak yeşillendirilecek ve bir yaşam alanına dönüştürülecek.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz proje ile ilgili olarak; AK Parti Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Ak Parti Bolu Milletvekili adayı Mehmet Emin Güz, AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve İhsan Ağcan, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ ve AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyeleri’nin de katıldığı bir basın açıklaması düzenledi.

 

21 YILLIK RÜYAM

 

Açıklamasında; D-100’ün şehrin dışına çıkarılarak güneyden geçirilmesi projesinin hem kendisinin hem de Bolu’nun 21 yıllık rüyası olduğunu vurgulayan Başkan Alaaddin Yılmaz; “D-100’ün şehrin dışına taşınması için yoğun bir emek harcadık. Bu sonuç, tek başına iktidar olan bir partinin, istikrarlı bir hükümetin Belediye Başkanı olmamızın, Bolu’ya kazandırdığı bir başarıdır. İstikrarlı bir hükümetin, büyük bir istikrarla yürüttüğü güçlü, büyük bir ülkenin,  “Yeni Türkiye” politikalarının sonucudur. Bu projeyi de hayata geçirmek çok şükür benim dönemime nasip oldu ama bu süreçte Bolu Belediyesi’nin yanı sıra Ak Parti Milletvekillerinin, AK Parti İl Teşkilatı’nın büyük gayretleri olmuştur. İşbirliği ve ortaklaşa yürütülen politikalarla bu sonuca ulaşıldı. Hep birlikte yıllar süren çalışmalar sonunda bu hayali gerçekleştirmenin gururunu paylaşıyoruz” diye konuştu.

 

Başkan Yılmaz’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: “D-100’ün şehir dışına çıkarılması Necdet Gören’in Belediye Başkanlığı döneminde planlandı. Ben o zamanlar İmar Komisyonu Başkanıydım ve bu çalışmayı o dönemde yapmıştık. Hayata geçirmek de çok şükür benim dönemime nasip oldu”

 

“ERDOĞAN’DAN TALEP ETTİĞİM İLK PROJELERDEN BİRİYDİ”

 

“Belediye Başkanı seçildikten sonra dönemin Başbakanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şehrimizi ziyarete geldiğinde ondan talep ettiğim ilk iki şeyden biriydi. Projeyi anlatmıştım ve istimlak konusunda destek istemiştim. Bu sorunu çözmek için ben Karacasu yolundan Mudurnu’ya 2,5 kilometre kaba yol yaptım, biliyorsunuz. O zaman ‘Cici Taksi’ye kavşak yaptı’ diye dalga geçenlere ‘Siz Bolu’ya tersten bakıyorsunuz, Cici Taksi’ye takılıp kalmayın. Orası gelecekte konuşulmayacak’ diyordum ama inandıramıyordum. Bizim ufkumuzla bizi vurmaya çalışmışlardı. Ama projenin tamamlanmasıyla herkes aslında Bolu için ne kadar değerli bir çalışmayı ısrarla yürüttüğümüzü anlayacak”

 

“21 YIL ÖNCE KURULAN RÜYA GERÇEKLEŞTİ”

 

“Her şeyin ötesinde bu proje 21 yıl önce kurulan bir rüya idi. Bugün gelinen nokta, tek başına iktidar olan bir partinin Bolu’ya kazandırdığı bir başarıdır. İstikrarlı bir hükümetin istikrarlı şekilde yürüttüğü politikaların sonucudur. Bu projeyi de hayata geçirmek çok şükür benim dönemime nasip oldu ama bu süreçte Bolu Belediyesi’nin yanı sıra AK Parti Milletvekillerinin ve AK Parti İl Teşkilatı’nın büyük gayretleri olmuştur. İşbirliği ve ortaklaşa yürütülen politikalarla bu sonuca ulaşıldı. Hep birlikte yıllar süren çalışmalar sonunda bu hayali gerçekleştirmenin gururunu paylaşıyoruz”

 

İSTİMLÂK OLMADAN ÇÖZDÜK

 

“D-100’ün şehrin dışına taşınması için yoğun bir emek harcadık. Bu yol 12 kilometrelik bir yol ve doğusunda 6,5 kilometrelik bölümünde istimlâk sorunları vardı. Yarısını istimlaksız çözdük. Başbakanımız da bu konuda bize gerekli desteği sağlayacaklarını açıkladı. Yoğun ve ısrarlı çalışmaların ardından kamulaştırma sorununu çözdük ve Karayolları Genel Müdürlüğü yolu güneye taşımak üzere 6 kilometrelik bölümü yatırım programına aldı. İhalenin Temmuz ayı başında gerçekleştirilmesini, Ağustos ayında da yol yapım çalışmasının başlamasını planlıyoruz. Karayolları iş için 800 gün süre öngördü ama biz çok daha erken bu işi bitiririz. Kalan 6 kilometrelik bölümü de bu esnada yatırım programına alını ve yerel seçimlere kadar da yeni D-100 hizmete girer. Ben atılan bu önemli adımla bugünden bu projeye bitti gözüyle bakıyorum”

 

“İLÇELERİMİZE ULAŞIM KOLAYLAŞACAK”

 

“D-100’ün şehir dışına alınmasıyla ilçelerimize ulaşım da kolaylaşacak 12 kilometrelik bölüm otoyol olarak inşa edilecek. Yol üzerinde 4 adet köprülü kavşak olacak. Bunlar; Tepecik Mahallesi-Mudurnu Yolu Köprülü Kavşağı, Karacasu’dan Şehre Giriş Köprülü Kavşağı, Seben Yolu Köprülü Kavşağı, Filiz Makarna Önü Köprülü Kavşağı. Bu kavşaklarla şehre giriş çıkışları kolaylaştıracak. Seben’e gitmek isteyen, Mudurnu’ya gitmek isteyen artık bu yolu kullanacak. Halkımız hem daha hızlı hem de daha konforlu seyahat edecek”

 

“DÜNYADA TEK OLACAK”

 

“D-100’ün dışarı taşınmasıyla da artık şehrin içinden TIR ve kamyonlar geçmeyecek. Hem şehir ağır vasıtalardan kurtarılmış olacak, hem trafik yoğunluğu son bulacak. Böylece trafik güvenliği de artacak. Karayollarının şehir içindeki eski yolu Belediyemize tahsis etmesiyle de burayı bir yaşam alanı haline getireceğiz. Yolu tamamen trafiğe kapatacağız, yeşillendireceğiz. 80 metre genişliğindeki yol halkımızın alışveriş yapabileceği, gezip-eğlenebileceği ve spor yapabileceği bir “Yeşil Yol” haline getirilecek. Yeşil Yolumuz 9 kilometrelik uzunluğunda olacak. Ve dünyada şehrin tam ortasından geçen bu kadar uzunluktaki tek rekreasyon alanı olacak. İzzet Baysal Caddesi bugün nasıl rahatça yürünebilen bir alansa, bu alanın çok daha geniş ve ferahını eski D-100 güzergâhında düzenleyeceğiz. Burası Bolulular için bir nefes alanı haline gelecek”

 

“HER ŞEY BOLU İÇİN”

 

“Bolu halkı için böyle muazzam bir projeyi gerçekleştiriyor olmanın benim için ne kadar büyük bir anlamı olduğunu dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. 21 yıllık bir emeğin ürünü olan bu projenin Bolu için ne kadar önemli olduğunu proje tamamlandıktan sonra hepimiz yaşayarak göreceğiz. Tek başına iktidar olan bir partinin Bolu’ya kazandırdığı bu projeye, özellikle İl Başkanımız Sayın Yüksel Coşkunyürek'e, AK Parti Milletvekillerimiz Sayın Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’ye ve AK Parti İl Teşkilatı’na gayretlerinden ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz tüm hizmetlerin ardından Bolu halkından beklediğimiz bir hayır duasıdır. Ben şimdiden yeni D-100’ün Bolululara ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Her şey Bolu için her şey Bolu halkı için”

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 19:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem İMAMOĞLU
Muharrem İMAMOĞLU - 5 yıl Önce

sayın başkanım yeni d-100 yolunun yapılması hayırlı olsun ve başarılı o9lmasını diliyorum. bu yol ile kaplıcalara gitmek kolaylaşmış olacak inşaallah. allah başarılı olmanızı sağlasın.selamlarımla bir yeniçağalı

SIRADAKİ HABER

banner128