Başkan Yılmaz’ın duygu dolu anları

Bolu Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından, Necip Fazıl Kısakürek'in 1937 yılında yazdığı üç perdelik oyun olan ‘Bir Adam Yaratmak’ isimli tiyatro eseri sahnelendi. Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu izleyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, oyunun sonunda duygu dolu anlar yaşadı.

 Başkan Yılmaz’ın duygu dolu anları

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen ‘Bir Adam Yaratmak’ adlı tiyatro oyununu izledi. Necip Fazıl Kısakürek’in tiyatro yazarlığı konusunda ilk ustalık eseri ve Türk tiyatrosunun bir trajedi şaheseri olarak kabul edilen ‘Bir Adam Yaratmak ’adlı 3 perdelik oyun izlemeye gelen yüzlerce vatandaş tarafından ayakta alkışlandı.

Gençlik yıllarında üstat Necip Fazıl Kısakürek’in öğrencilerinden olan ve yetişmesinde Necip Fazıl’ın büyük emeği bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sahnelenen tiyatro oyunundan sonra duygu dolu anlar yaşadı. Oyunun sonunda tiyatroculara teşekkür etmek için sahneye çıkan Başkan Yılmaz, “Üstad Necip Fazıl’ın bu muhteşem eserini aynı muhteşemlikte oynadığınız ve bizlere, özellikle bana duydu dolu anlar yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Başkan Yılmaz konuşmasının ardından tiyatroculara teşekkür plaketi takdim etti. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128