Başkan Yılmaz’ın TSO Ziyareti

Erhan BEYKOZ yazdı...

Başkan Yılmaz’ın TSO Ziyareti

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Mayıs ayı olağan toplantısında Ticaret Odasını ziyaret etmiş. “Oldukça anlamlı” olan ziyareti Ticaret Odası aylık bülteninde haber niteliğinde yayınladılar.

Gönderilen bültende “oldukça anlamlı ziyareti” değerlendireyim istedim. Başkan Yılmaz ziyaret öncesi, TSO meclis üyelerine belediyenin çalışmalarını ve projelerini anlatma fırsatını yaratmış. Sayın Yılmaz’ın bu çalışmalarını anlatırken, Bolu’dan habersiz TSO üyeleri olduğunu düşünmüş olacak ki, öncelikle kendi icraatlarıyla başlamış!

Farkında olmadan kısa sürede çığ gibi büyüyen Bolu’da yatırımların, işlerin, projelerin de büyüdüğünü fark ettirmek istemiş olabilir! Bunun farkında olmayan para musluğunun ve ticaretin başındakileri gezdirmesi bence son derece akıllı bir iş.

Yapılan yatırımları gören başkan ve meclis üyelerinin şaşkınlıkları fotoğraflara da yansımış. “Oldukça anlamlı gezi” sonrası, ticaret odasında olağan toplantıya katılım olmuş.

Haliyle bu kadar yatırım karşısında TSO başkan ve üyelerinin söyleyecek tek bir sözü olmamış olacak ki, haberde konu olacak tek satır yok! Üyelerin arasında birbirinden değerli, teknik, sanayici ve tüccar olan, dünyayı gezmiş iş adamları olduğunu biliyoruz.

Mesela, TSO bundan yaklaşık 6 ay evvelinde kendilerine ilk kez belediye tarafından rica ile verilen bir işten hiç bahsetmemiş. Başkan Yılmaz taşınmayı bekleyen yeni sanayi için neler yapıldığı göremeden, TSO’nun proje bazında bir adım dahi atılmadığına şahit olarak ayrılması manidardır.

Sanayinin taşınmasında imzası bulunan ve kaos olduğunda ortalarda görünmeyen TSO, çıkış için kendilerinden sadece proje desteği istendi. Üstelik yeni sanayide birçok iş yeri sahibi müracaatı yapanlardan TSO üyeleri olduğu da ortadadır.

Aradan geçen 6 aylık zaman birimi içinde TSO verilen görev için bir adım atmadığını görüyoruz. Adım atmadığı gibi, “yapamıyorum, beceremedim” gibi açıklamalarına da rastlamadık.

Yaz geldi ve havalar inşaat için müsait durumda. Bu günlere kadar geçen 6 ayda bir iş beceremeyen ve yalandan da olsa karalama dahi yapmayan TSO’dan bundan ne beklenir bilemiyorum.

Kısaca, TSO’ya kaldıysak, Allah sonumuzu hayırlı getirsin demek en doğru söz olacaktır.

Şimdi sıra Bolu Valiliğinde… protokolde imzalardan biri de valiliğe ait! Bakalım valilik bu güzel havaları değerlendirebilecek mi?

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 4 yıl Önce

tso nun üyeleri paralarini kurtarmak için yeni proje ürettiler bolu belediyesi de mevcut yere 2 adet proje çalişmasi yapti ama netice yok kisacasi sanayiciler ne zaman hadi derlerse o zaman bu iş çözülür onunda olmazsa olmazi mevcut yerin garantisinin verilmesidir ne zaman o garanti verilir o hafta dükkan görüşmeleri başlamazsa yüzüme tükürün bilmem anlatabildimmi

Volkan SERT
Volkan SERT - 4 yıl Önce

yeni sanayi dükkanlarının yapılması ve taşinmasının tso ya kaldıysa adım atılması için bir 5 yıl daha bekleriz gibi gözüküyor.bitirlimeside 15 yıl demektir.hadi 20 yılada razıyız bari torunlarımız gider çalışırlar."ama insanların hepsini balık hafızalı sanmasınlar bolunun siyasileri

SIRADAKİ HABER