Başkan Yılmaz’ın Veliahttı İka’mı oluyor?

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Yılmaz öyle bir açıklama yaptı ki, Hüseyin İka’yı adeta veliahttı gibi gösterdi. İşte Başkan Yılmaz, Hüseyin İka hakkındaki önemli açıklaması; “Hüseyin İka siyasetende Bolu’nun geleceğinde önemli bir aktör olmaya devam etmelidir, korunmalıdır. Cerrahlığı konusunda zaten kendisini kabul ettirmiştir. Siyasi geleceği açısından da bizim için çok önemli Bolu’nun yetiştirdiği bir insandır”

Başkan Yılmaz’ın Veliahttı İka’mı oluyor?
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın, Ak Parti’den milletvekili aday adayı olan ve genel merkez tarafından milletvekili adayı gösterilmeyen Hüseyin İka hakkındaki görüşlerini kelimesi kelimesine yayınlıyoruz;

Yetişmiş insan portföyümüz çok yüksek değil. Elimizdeki yetişmiş insanlardan birinin sakalı kısa, öbürünün kelin var, diğerine boynu şöyle diyerek yok etmeye çalışıyoruz. Hüseyin Bey Bolu’da yetişmiş kendisini kabul ettirmiş önemli arkadaşlarımızdan bir tanesi. Genç ve dinamik olunca fazla hareketli oluyor. Bana dedi ki “Milletvekili adayı olmaya karar verdim”, ben de hayırlı olsun dedim. Eğer bana deseydi ki; Ya ben Milletvekili Adayı olayım mı?, derdim ki biraz daha bekle, burada Belediye Başkan yardımcılığında kendini kanıtla, önünü aç diyebilirdim ama karar verince tabi engellersen o zaman da sanki önünü tıkamış gibi algılanacağı için bir şey demedim. MHP’den olacaktı, AKP’den olacaktı gibi hemen yıpratma kampanyasına giriyoruz. Şunu söyleyebilirim, şuan Ak Parti’de aday sayısını gördünüz, bu kadar çıkartabiliyoruz. CHP’de aday çıkartabildik mi, mevcut da olmasa tabi bu mevcutta bildiğiniz gibi şartlar gereği çıkmıştır. Yani yetişmiş, olgunlaşmış olarak çıkan arkadaşlar değildir. MHP’den aday çıkartabiliyor muyuz? Her seçim döneminde Ankara’dan bir arkadaşımızı getirip aday yapıyoruz. Buradan şunu soruyorum, siyaset kolay bir iş değildir, zordur. Hepimizin görevi, hedefi olan, Bolu’yu düşünen insanların yetişmesini sağlamak, yetişmekte olan insanları da kollamamız lazım. Şuan çok büyük bir kısırlık içinde olduğumuzu ve bunun Bolu’nun geleceği açısından umut verici olmadığını herkes bilsin. Maalesef siyasi hayat içerisindeki alternatiflerimiz belli, o alternatiflerin içerisinde de seçilecekler belli oluyor. Alternatifleri ne kadar çoğaltabilir, ne kadar daha kaliteli daha kapsamlı, hedefi olan insanları aday yapıp il başkanı, ilçe başkanı, milletvekili ve belediye başkanı yapabilirsek ilimiz kazanır. Eğer bunları yapamazsak belediye başkanı olmak için belediye başkanı olanlar sahip oluruz, il başkanı olmak için il başkanlığı yaparız, milletvekilliği için milletvekilliği makamlarını doldurmuş oluruz sadece.  Sadece bu makamları doldurmak için değil de gelecekte Bolu’da söz sahibi olacak, iz bırakacak insanları yetiştirebilmemiz için de yetişme ihtimali olan insanları özellikle koruyalım diye düşünüyorum. Hüseyin İka siyasetende Bolu’nun geleceğinde önemli bir aktör olmaya devam etmelidir, korunmalıdır. Cerrahlığı konusunda zaten kendisini kabul ettirmiştir. Siyasi geleceği açısından da bizim için çok önemli Bolu’nun yetiştirdiği bir insandır, dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZORLAMA SİYASETÇİ
ZORLAMA SİYASETÇİ - 5 yıl Önce

ne zaman siyasetçi oldu bu i̇ka. siyasi geçmişi şu anki hangi akpli adaydan daha köklüdür. bu adamın adını hep biz kavgalarla, aldığı yanlış kararlarla duyuyoruz. zorlama siyasetçi olmaz. birak cerrahliğa devam etsi̇n. bi̇ldi̇ği̇ bi̇ i̇şi̇ yapsin da bolu da rahat etsi̇n.

bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

altın çöpe düşse değerini kaybetmez anlarsínız bir gün.

SIRADAKİ HABER

banner128