BAŞKANDAN VATANDAŞLARA MÜJDE

Bu akşam gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz vatandaşlara müjde verdi.

BAŞKANDAN VATANDAŞLARA MÜJDE
 HABER: FARUK ÇİDEM

 

Bolu Belediye Meclis Aralık ayı toplantısı bu akşam belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantının sonunda önemli bir açıklama yapan Başkan Yılmaz şunları söyledi; “Yıllardır vatandaşlarımızdan arazilerinin bir bölümünü kullanmak için aldık ama aynı zamanda kendilerinden o aldığımız bölümlerin de vergilerini aldık. Örneğin Bahçelievler mahallesinde 700 m2 arsaya sahip olan bir vatandaştan 100 m2 sini belediye aldı. Ama vatandaş her yıl vergisini 700 m2 olarak ödüyor. Kişileri hem mağdur ettik hem de hiç mağdur etmemiş gibi vergisini alıyoruz. Bu mağduriyetin giderilme zamanı gelmiştir ve gerekli çalışmalar yapılacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 5 yıl Önce

aynı durumu ben de yaşadım sağlık mahallesinde yol genişletme çalışmaları sırasında ruhsatli kullandığımız odunluk tamamen yola gitti.gittik kendi ellerimizle odunluğumuzu yıktık. halk yararına umumun kullanacağı yerlere terk etmek sevaptır(park, yol,cami,okul )yeri gibi ama emlak vergisini tam ödedim belediyeye müracat ettim önce imar müdürlüğüne giremedim kapisi kilitliydi beni yokuşa sürdüler, dilekçe verdim ret geldi. (dilekçe no 5416, 481 ada 56 parsel ) cevap tapuda tescil olmadığı için toplam m2 üzerinden alınırmış?? terk ettiğim yerin parasını dahi istemedim sadece terk ettiğim yerin vergisinden muaf olayım dedim olmadı iki dönemdir de ödüyorum .bu yanlıştan dönülürse yine başkanı kutlarım ama bunu vatandaşa müjdeli haber değil geç tecelli eden adalet diye duyursaydınız ya. aynı hassasiyeti sanayide de gösterilmesini umuyorum.

Salih ÖZDEMİR
Salih ÖZDEMİR - 5 yıl Önce

aynı durumu ben de yaşadım sağlık mahallesinde yol genişletme çalışmaları sırasında ruhsatli kullandığımız odunluk tamamen yola gitti.gittik kendi ellerimizle odunluğumuzu yıktık. halk yararına umumun kullanacağı yerlere terk etmek sevaptır(park, yol,cami,okul )yeri gibi ama emlak vergisini tam ödedim belediyeye müracat ettim önce imar müdürlüğüne giremedim kapisi kilitliydi yinede dilekçe verdim . cevap tapuda tescil olmadığı için toplam m2 üzerinden alınırmış?? terk ettiğim yerin parasını dahi istemedim sadece terk ettiğim yerin vergisinden muaf olayım dedim olmadı iki dönemdir de ödüyorum .bu yanlıştan dönülürse yine başkanı kutlarım ama bunu vatandaşa müjdeli haber değil geç tecelli eden adalet diye duyursaydınız ya.

n ayvaz
n ayvaz - 5 yıl Önce

olumlu bir adım kimsenin bedduasını almamak lazım.

fahri
fahri - 5 yıl Önce

sağlık mah. 102m2.yola terk yaptım. 2011 yılında,masraflarınıda ben ödemiştim. sayın başkanın sorunu çözdüğü için kutlarım.terk işleri değil,masraflarını ödemek zoruma ğitmişti. başkana sorunlar anlatılsa çözeçeğine inanıyorum.

SIRADAKİ HABER