“Başkanımız beni aradı”

Boluspor’lu Mustafa Durak, takıma transfer olmadan önce Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı’nın kendisini aradığını belirtti.

“Başkanımız beni aradı”
Haber: Semih Baykal 

Boluspor’a transfer olmadan önce Kulüp Başkanı Necip Çarıkçının kendisini aradığını belirten Mustafa Durak “Adana Demirspor’dan sonra Boluspor’a geldim. Direkt Başkanımız Çarıkçı aradı beni.Böyle bir durum var ve seni istiyoruz dedi. Ramazan ayıydı, beni bir görmek istediklerini söylemişti. Ancak Boluspor’a gelmem biraz zaman aldı.Beni transfer etmek için başka kulüpler de arıyorlardı. Az kaldı bu transfer gerçekleşmeyecekti de. Ancak Başkanımız sağ olsun, konunun üstünde ciddi anlamda durdu ve beni Boluspor’a kazandırdı.Boluspor’a gelmeden önce Boluspor’un kulüp olarak nasıl bir camia olduğunu daha önce burada görev yapan futbolcu arkadaşlarım överek anlatmışlardı bana” dedi.

“BURAYA GELİNCE ANLAMIŞ OLDUM”

En doğru kararı Boluspor’a geldikten sonra anladığını belirten Durak “En doğru kararı verdiğimi buraya gelince anlamış oldum. Boluspor tesisleri, imkanları ve ödemeleri olsun gerçekten mükemmel bir kulüp. Futbolcu olarak bizler de bunun bilincindeyiz. Şehir küçük ama Ankara ve İstanbul’un ortasında şirin bir kent. Ulaşım problemi olmayan bir yer. Küçük veya büyük şehir olması Benim için aslında hiç fark etmiyor.Hayatım hep aynı benim. İşimden eve, evden işime giderdim küçüklüğümden beri. Ekstra gezme – tozma, boşa vakit harcama şeklim hiç olmadı. Gece hayatım veya futbolculuğumu zedeleyecek bir yaşam tarzım olmadı. 1 +1 şeklinde Bolu’da 2 senelik bir imzam var. Sezon sonu bakalım, Başkanımız ne düşünüyor, biz ne düşünüyoruz, gönlüm tabii ki burada kalmaktan yana. Daha doğrusu her şeyi Başkanımız bilir, onun tasarrufudur ifadelerini kullandı.

“TAKIMINA VERECEĞİ KATKI ÖNEMLİDİR”

İsimden çok performansın önemli olduğuna değinen Mustafa Durak “İsim her bir şeyi yapmaz.Ben şu andaki performansımla kendime olan öz güvenimle takıma elimden gelen katkının en iyisini vermek için mücadele ediyorum. Futbolcunun isminden önce sergilediği performans önemlidir. Performansıyla da takımına vereceği katkı önemlidir. İlk geldiğim zamanda kamp geçirme olanağım olmamıştı. Bir futbolcunun kamp süreci çok önemlidir. Önceki yıl Adana Demirspor’da çok iyi bir sezon geçirmemiştik. Bolu’ya lig başladığında gelmiştim ve hazır değildim. Ne kadar profesyonel olsam da, tek başıma idman yapsam da tek kişi olarak çok zorlanıyorsunuz. Ara sezonda yaptığımız kampta daha iyi çalışma ve hazırlanma olanağım oldu. Kendimi toparlayıp hazır hale geldim. Gücüm ve moralim yerine geldi, Sait hocam da üzerime düştü ve eski performansıma ulaştığımı sanıyorum.  Yapı olarak duygusal bir yapım var. Ufak şeyler bile beni çok etkiliyor.Belki bu benim için bir dezavantaj fakat duygusal olmak bence vicdanlı olmakla eş değer. Oynaya oynaya bana güvenenleri mahcup etmemeye başladım. Hem taktik, hem teknik ve hem de psikolojik olarak ve oynaya oynaya eski formuma kavuştum. Allah hepimizi sakatlıklardan korusun” ifadelerine yer verdi.

“ŞANSSIZ BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

Sezona şanssız bir başlangıç yaptıklarını belirten Durak “Boluspor sezona gerçekten şanssız bir başlangıç yaparak puan anlamında çok yara aldı. Sakatlıklar, formsuzluklar hep ardı sıra geldi. Hoca değişimi takıma gerekli bir ivme kazandırdı. İlk 9 maçtan sonra geriye dönüp bakmadan hep önümüze bakarak iyi bir çıkış yakaladık. Elimize bu kayıplara rağmen güzel fırsatlar da geçti.Fakat bazı maçlarda iyi de oynasanız sonuç alamadığınızda puan alamıyorsunuz. Şanssız bir şekilde Böyle birkaç maç da kaçırdık. Boluspor aslında futbol oynayan, oynamak için mücadele sergileyen bir takım. Rakip takımlar bizi çok fazla takip ediyorlar diye düşünüyorum. Karşımızdaki takım kapanıp savunma ve adam markajlı oynadığında o takımı açabilmek adına yine de her türlü saha içinde varyasyonlarımız, taktiksel oyunlarımız oluyor.Fakat futbol sonuçta 90 dakika, bunu bazen başarıyorsunuz, bazen de başaramıyorsunuz. Bolu’ya gelen rakipler de bizim takımdan çok çekiniyorlar ve genelde bizim futbolumuzu bozma adına ve buradan o şekilde puan çıkarabilme adına futbolun çirkin tarafıyla mücadelelerini veriyorlar. Kapanan takımlara gol atmak daha zor. Her futbolcumuz kazanmak azmiyle oynuyor ama hepimiz insanız. Bazen iyi günümüzde olmadığımız olabiliyor.Bu da bir iki futbolcunun gününde olmaması takıma sıkıntı olarak yansıyabiliyor. Kapanan takımlara karşı taktiksel olarak kenarlardan girip orta kesmek ve ceza sahasına yakın oynamaya çalışarak penaltı veya frikiklere sebebiyet vererek sonuç alma gayretinde oluyoruz. Ancak her zaman da istediğinizi elde edemiyorsunuz futbolda” dedi.

“FORMA SAVAŞI ARTI”

Takımdaki arkadaşlık bağına değinen Durak “Boluspor’da arkadaşlık, çoğu kulüpte yoktur. Takımın kadrosu oldukça zengin.Son haftalara yaklaştıkça ve Boluspor’un ligdeki durumu da göz önüne alındığında herkeste forma savaşı biraz daha artmaya başladı. İlk 2 şansımız matematiksel olarak bitmediği sürece biz mücadelemizi sürdüreceğiz. Şayet play-off’lara kalırsak da geçen seneden buna tecrübemiz var.Şansımız da yardım ederse Süper Lig’e bu yıl inşallah çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“BUNU BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Takım olarak Süper Lige çıkacaklarına inandıklarını belirten Durak “Camiamız şunu bilsin ki bizler futbolcu olarak bir üst lige çıkacağımıza inanıyoruz. Başkanımızdan hocalarımıza, yöneticilerimize ve futbolculara kadar hepimiz bu sene bunu başaracağımıza inanıyoruz. Herkes bu beklenti içinde ve inanmak başarmanın yarısıdır. Bu zaman tam kenetlenme zamanı.Taraftarlarımız şu dönemde her zamankinden daha fazla yanımızda olsunlar, bizlere desteklerini daha fazla versinler. İçerideki maçlarımızda stadımızı komple doldursunlar ve tezahüratlarını hep destek şeklinde versinler. Bu son periyottafull destek bekliyoruz. İnşallah sezon sonu hepimiz mutlu oluruz. Bolu’da mutluyum, bu camianın içinde kalmak isterim” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER