banner120

Başkanlık sistemi güncelliğini koruyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, KCK operasyonlarına ilişkin, ''Terör eylemlerine katılanlar, teröre destek verip onlarla çalışanlarla ilgili yapılması gereken soruşturma ve kovuşturmalar devam edecek'' dedi. Bozdağ  Anayasa...

Başkanlık sistemi güncelliğini koruyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, KCK operasyonlarına ilişkin, ''Terör eylemlerine katılanlar, teröre destek verip onlarla çalışanlarla ilgili yapılması gereken soruşturma ve kovuşturmalar devam edecek'' dedi. Bozdağ  Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun başkanlık sistemi üzerinde çalışmaya devam ettiğini de vurguladı.
   Başbakan Yardımcısı Bekir  Bozdağ, Abant'ta düzenlenen ''2012 yılı Hac ve Umre Organizasyonu Değerlendirme Toplantısı''nın ardından gazetecilerin, ''son KCK operasyonlarını nasıl değerlendirdiğine'' yönelik soru üzerine, terörle mücadelenin, yaz kış demeden her mevsim devam eden bir mücadele olduğunu anlattı. Türkiye'nin terörle mücadele konusunda kararlığını sürdürdüğünü ifade eden Bozdağ, ''Terör eylemlerine katılanlar ile teröre destek verip, onlarla çalışanlarla ilgili yapılması gereken soruşturma ve kovuşturmalar devam edecek. Bununla ilgili herhangi bir aksama olmadı, bundan sonra da olmayacaktır'' şeklinde konuştu. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, basın mensuplarının, ''Başkanlık Sistemi''yle ilgili çalışmaların ne aşamada olduğu sorusu üzerine de Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. AK Parti komisyon üyelerinin Başkanlık Sistemi'ne ilişkin partilerinin önerilerini ilettiğini kaydeden Bozdağ, ''Komisyon şu anda müzakereleri sürdürüyor. Buradan ne sonuç çıkacağını hep beraber göreceğiz'' ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124