Baskılar bizi yıldıramaz!

KESK Bolu şubesi üyeleri verdikleri sendikal ve hak mücadelesi nedeniyle hapse atılan arkadaşları için 4 Ekim’de Ankara’ya gideceklerini söylediler.   KESK Bolu şubesi üyeleri bankalar önünde...

Baskılar bizi yıldıramaz!

KESK Bolu şubesi üyeleri verdikleri sendikal ve hak mücadelesi nedeniyle hapse atılan arkadaşları için 4 Ekim’de Ankara’ya gideceklerini söylediler.

 

KESK Bolu şubesi üyeleri bankalar önünde yaptıkları basın açıklamasıyla tutuklu arkadaşlarına destek verdiler. KESK Bolu dönem sözcüsü Serdar Koçyiğit “Altmış dokuz KESK üyesi arkadaşımız tutuklu olarak cezaevlerinde yatıyor. Arkadaşlarımız bu topraklarda onlarca yıldır verilen eşitlik, özgürlük ve insanca bir yaşam mücadelesi verenlerin izinden gittikleri, insana dair her türlü değeri yok eden bu baskı, sömürü ve zulüm düzenine karşı çıktıkları için ceza evlerine atıldılar.” Dedi.KESK Bolu dönem sözcüsü Serdar Koçyiğit “Yıllardır kamu emekçilerine yüzdelik zamları dayatan 2012 yılı için %4+4, 2013 yılı için %3+3 zam vererek sefaleti ve yoksulluğu derinleştirmesine seyirci mi kalsaydık? Kamu emekçilerinin insanca yaşayabilmesi için 21 Aralık 2011 ve 23 Mayıs 2012 tarihlerinde Grev, Kadın kamu emekçilerinin hakları için 25 Kasın ve 8 Mart tarihlerinde eylem ve etkinlik yapmasa mıydık? Kamu hizmetlerinin ticarileştirilerek paralı hale getirilmesine, kamu emekçilerinin sözleşmeli yapılarak iş güvencesinin yok edilmesine karşı mücadele etmese miydik? Kamu emekçilerini kapı kulu olarak gören zihniyeti, hükümetin yandaşlığını yapanları, “sarı sendikacılığı” marifet sayanları, kamu emekçilerinin birçok bedel ödeyerek yaratığı değerleri yok etmeyi hedefleyenleri deşifre etmese miydik? Emekçileri iş güvencesinden yoksun biçimde hiç bir iş güvenliği önlemi almaksızın sefalet ücreti koşullarında çalıştırmayı hedefleyen sermaye yanlısı yasaları kabul mü etseydik?” biçiminde konuştu.

 

İnsanca bir yaşamı savunmak suç mu dur?

 

KESK Bolu dönem sözcüsü Serdar Koçyiğit sözlerini şu şekilde noktaladı;”Tutuklu arkadaşlarımız emekçilerin ve halkın insanca yaşayabileceği bir ücret ve çalışma koşulları, parasız nitelikli ve ulaşılabilir bir eğitim ve sağlık sistemi, bu topraklarda barışın bir an önce tesis edilmesi, herkes için adalet ve demokrasi talep ettikleri için cezaevine atılmışlardır. 13 Şubat 2012 tarihinde onbeş kadın yönetici ve üyemiz gözaltına alınmış, arkadaşlarımızın dokuzu mahkemece tutuklanmıştır. KESK; arkadaşlarımıza her şartta sahip çıkmaya, taleplerimizin yaşam bulması uğruna bedeli ne olursa olsun doğruları ve inandıklarını söyleyerek mücadele etmeye devam edecektir! Mücadele değerlerimize ve Arkadaşlarımıza sahip çıkarak 4 Ekim’de Ankara’da yapılacak mahkemede yanlarında olmak için Ankara Adliyesinde olacağız!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128