BAŞKOMİSER MAHMUT TUTUKLANDI

Bolu’da cep telefonuyla kendisini Başkomiser Mahmut olarak tanıtan ve bir vatandaşın 20 bin TL’sini dolandıran Siirt nüfusuna kayıtlı İ.D., Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu’nun Şahinleri tarafından İstanbul’da yakalanarak Bolu’ya getirildi.

BAŞKOMİSER MAHMUT TUTUKLANDI
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şubesi’nin Şahinleri büyük bir başarıya daha imza attı. Bolu’da son günlerde kendilerini polis, Başkomiser, Savcı ve Hakim olarak cep telefonundan tanıtarak bazı vatandaşların paralarını dolandıran şebekenin büyük bir koluna ağır darbe vuruldu. 15.01.2015 günü ilimiz merkezinde Müşteki M.A. isimli şahsi arayarak kendini Başkomiser Mahmut olarak tanıtarak, “Bolu ilinde resmi bir kuruma operasyon yapacaklarını bu kapsamda 20.000 tl yatırmasını talep ederek Müşteki M.A. isimli şahsi hileli sözlerle dolandırıp iletişim yoluyla dolandırıcılık olayı gerçekleştiren İ.D. yapılan takip ve istihbarat kapsamında İstanbul ilinde kıskıvrak yakalanarak Bolu’ya getirildi.

Bolu’da gerçekleşen telefon dolandırıcılığı sonrası ilk kez bir suçlunun yakalanması şebekeye de büyük darbe vurulmasına neden oldu. 15 gün önce gerçekleşen dolandırıcılık olayı sonrası hemen harekete geçen ve Asayiş Şubesinde oluşturulan özel tim, şahsın İstanbul iline kaçtığını öğrenmesi üzerine Şahinler grubunun özel timi 15 gün boyunca İstanbul’da çalışma başlaştı. Günler boyunca zanlıyı takip eden Şahinler, zanlısı bir vatandaşı tam dolandırmak üzereyken olayda kullandığı cep telefonu ile birlikte suçüstü yakalayarak Bolu’ya getirildi. İfadesi alınan İ.D., akşam üstü Adliyeye sevk edildi. Savcılığa sevk edilen zanlı tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderildi ve buradaki duruşma sonrası tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bolulu
Bolulu - 6 yıl Önce

başta emeği geçenleri kutluyorum. hemşerime de geçmiş olsun diyorum. para kolay kazanılmıyor. biz çalışam iki kuruş biriktirem elin adamı kursun tezgahını paramıza göz diksin. cezasını çeksin şimdi.diğer dolandırıcılara da kapak olsun.

SIRADAKİ HABER

banner128