Başoğlu'nun Sergisine Yoğun İlgi

Bolu Belediyesi Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi Asuman Başoğlu tarafından açılan 'İçimden Geldiği Gibi' isimli sergiye ev sahipliği yaptı. İçinde 50 yağlı boya tablonun yer aldığı serginin açılışını Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptı.

Başoğlu'nun Sergisine Yoğun İlgi

HABER: FARUK ÇİDEM
1998 yılından beri resim yapan Asuman Başoğlu'nun, 'İçimden Geldiği Gibi' isimli kişisel resim sergisinin açılışı yapıldı. Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya ve davetlilerin yer aldığı sergide 50 yağlı boya tablo sergilendi.

Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekilerin açılışını yaptığı sergi de, Asuman Başoğlu  yağlı boya tabloları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Sergiyi Asuman Başoğlu ile birlikte gezen Bolu Valisi Aydın Baruş aynı zamanda Başoğlu'ndan resimlerle ilgili bilgi de aldı.

Sergide ayrıca Bolu Engel-Siz Derneği'ne yardım için bir etkinlik de yapıldı. Serginin açılışına çiçek kabul etmeyen sergi sahibi Asuman Başoğlu, çiçek göndermek isteyenlerin Engel-Siz Derneği'ne bağışta bulunmalarını isteyerek sosyal bir projeye  imza attı.

Asuman Başoğlu'nun sergisine katılanların beğenisini kazanan tablolar başta Bolu'nun tanınmış iş adamlarından Yılmaz Becikoğlu olmak üzere pek çok kişi tarafından satın alındı.

ASUMAN BAŞOĞLU KİMDİR?

1947 yılında İstanbul'da doğan E. Asuman Başoğlu, 1967 yılında Halil İbrahim Başoğlu ile evlendi. 3 çocuğu ve 3 torunu olan Asuman Hanım halen Bolu'da yaşamaktadır.

1998 yılında başladığı resim çalışmalarına deprem sebebi ile 10 yıl ara verdikten sonra Sabiha Gökçen Atölyesi'nde resimle tekrar buluşmuş ve son 5 yıldır da Umut Sanat Atölyesi'nde “İçinden geldiği gibi” resim yapmaya devam etmektedir.

Çok sayıda karma resim sergisine katılan Asuman Hanım'ın bu ilk kişisel sergisi. Resimin yanında Bolu Görsel Sanatlar Derneği'nin ve Köroğlu Engel-Siz Derneği aktif üyesidir. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
gamze
gamze - 5 yıl Önce

kanvas tablo nereden satın alınır?
dijital görsel olarak basılan kanvas tablo modellerinde basım sonrası süreçte ahşap şaselere el işçiliği ile gerilme işlemi uygulanmaktadır. gerilim ne kadar sağlam olursa tablonun görüntü kalitesi ve dayanıklılığı da o kadar fazla olmaktadır. gerdirme işlemi yeteri kadar yapılmaz ise tablo da kırışıklık ve dalgalanmalar gibi problemler meydana gelebilir.
şase üstüne gerilmiş olan tablolar mat ve saten bir vernik ile kaplanarak kullanılmaya hazır hale getirilir.
türkiyede kanvas tablo satışını uzun süredir uygun fiyatlar ve taksitli ödeme seçenekleri ile yapmakta olan http://tabloda.com/ adresinden dekoratif, şık ve uzun ömürlü tablolar satın alabilirsiniz. tablo ve kanvas tablonun adresi.

ilker
ilker - 5 yıl Önce

boş kalan duvarlar kapalı ortamlara her zaman için bir ağırlık vermiştir. ortamı sıkıcı hale getiren, bunaltan duvarlar her zaman için basık, cansız ve enerjisi düşük mekânları ortaya çıkarır. ortaya çıkan bu sıkıcılıktan kurtulmak için gerekli olan en önemli şey ise uygulanacak olan kaliteli bir dekorasyon. özellikle boş duvarların canlandırılması için yapılabilecek çok farklı dekorasyon önerileri mevcut.
bunların başında ise birbirinden özel tasarımları ve desenleri ile kaliteli tablo modelleri yer alıyor. baskıları canlı olan tablolar ortamın neşelenmesi için oldukça önemli bir ayrıntı sunuyor. özellikle son zamanlarda piyasa içerisinde adından sıkça söz ettiren kanvas tablolar girdiği ortama çok farklı ve özel bir hava kazandırıyor. hayal ettiğiniz gibi bir dekorasyon yapmak istiyorsanız sizde bu tabloları yaşam alanlarınızda, ofislerinizde, toplantı odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
son yıllarda oldukça dikkate değer çalışmaların içerisinde yer aldığı dekorasyon modasına

SIRADAKİ HABER

banner128