Başörtüsü istismarcılarına dikkat!

Türk-Eğitim Sen Bolu şubesi başkanı Hüsnü Yaman başörtüsünün istismar alanı olmaya devam ettiğini söyledi. Yaman; “ Birileri bu yasak kalksın diye eylem yaparken, diğerleri eğitimde dinsel öğelere...

Başörtüsü istismarcılarına dikkat!

Türk-Eğitim Sen Bolu şubesi başkanı Hüsnü Yaman başörtüsünün istismar alanı olmaya devam ettiğini söyledi. Yaman; “ Birileri bu yasak kalksın diye eylem yaparken, diğerleri eğitimde dinsel öğelere hayır eylemleri yaparak varlıklarını başörtüsü üzerinden sürdürmeye devam edecekler. “ dedi.

Türk-Eğitim Sen Bolu şubesi başkanı Hüsnü Yaman Öğrenci kıyafet yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, imam hatiplerde okuyan kız öğrenciler ve seçmeli kuran dersinde başörtüsü yasağının kaldırıldığını ifade etti;”Biz de bu “uygulamanın yanlış olmadığını ifade etmiş, kamusal alanda da başörtüsü yasağının kaldırılmasını istemiştik.”diyen Yaman; “Samimiyet ile, istismar arasındaki farkı anlamak o kadar da zor olmasa gerek. Bugünlerde, başörtüsü yasağı kamusal alanda da kaldırılsın, eylemi yapan konfederasyonun genel başkanı, kendisini ziyaret eden ataması yapılmayan öğretmenlere, “Biz istediğimiz zaman Başbakanla görüşürüz, Başbakana ulaşmak gibi bir problemimiz yok.” Demişti. Bu ülkede her şeyin Başbakandan geçtiğini bilmeyen var mı, neden, görüşme probleminiz olmayan, Sayın Başbakanla görüşerek başörtüsü yasağının kaldırılmasını kendisine iletmiyorsunuz? Böyle bir yaklaşım, başörtüsünü istismar etmeye engeldir de, bu sebeple istismar yolunu aşındırmak daha karlı bir yol olarak değerlendirilmiştir. Bir başka tahmin de şu şekilde yapılabilir. Yakında memurların kıyafet yönetmeliği Hükümet tarafından değiştirilecektir. İşte o zaman bu muhteremler çıkıp “Biz istedik aldık.” diyerek, her zaman ki gibi ucuz kahramanlığa soyunacaklardır.” Dedi.

Milletimize biraz saygı istiyoruz

Kendileri dışında kalan iki eğitim sendikasının da başörtüsü arkasına sığındıklarına dikkat çeken Yaman;”Biri, sendikal başarısızlığını, memurlar için tek bir hak eylemi yapmadığını, teslim olmuşluğunu, söz de bir sendika olduğunu başörtüsü arkasına saklamaya çalışarak, bir şey yapıyor görüntüsü vermek, diğeri ise, görüntüler henüz hafızalarımızdadır, PKK terör örgütü mensuplarının yaptığı açlık grevlerinde başı çeken, her açlık grevi eyleminde başrolde olanlar, bölücü faaliyetlerin ve terör örgütünün sivil uzantısı olduğunu gölgelemek için başörtüsü arkasına sığınmayı tek çare olarak görmektedirler. Siyasi görüşünüz, hayata bakış açınız ne olursa olsun, bu ülkede sahte kahramanlar oluşmasının bir parçası olmayın, sahte demokratlara, tatlı su özgürlükçülerine, sözde darbe karşıtlarına tepsi içinde yağlı börek sunmayın. Gerçek anlamda demokrat, gerçek anlamda insan haklarından yana olun, Atatürkçülüğün ise, millete karşı olmak değil, milletle beraber olmak, milletle beraber yürümek, milletin değerlerine saygı duymak olduğunu beyninize nakşedin. Başörtüsünün ve yüce dinimizin arkasına sığınarak kendine yol açmaya, kendine başrol biçmeye çalışanlara da fırsat vermeyin, onlara istismar alanı yaratmayın. Yeter artık, bu ülkeye biraz huzur, milletimize biraz saygı diyoruz.” Biçiminde konuştu.

     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128