Başsavcı, ‘iki dava açtık’

Usulsüz dinleme iddiaları ile ilgili olarak yaklaşık bir yıldır Bolu Cumhuriyet Baş Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmalar sonucunda iki ayrı fezleke hazırlanarak kamu davası açıldı.

Başsavcı, ‘iki dava açtık’

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’nun da arasında bulunduğu 5 farklı ilde 54 zanlının gözaltına alındığı usulsüz dinleme iddialarına yönelik yapılan operasyon kapsamında Bolu’da gözaltına alınan üç eski ilimiz emniyeti mensubu hakkında dava açıldı. Dönemin Bolu Emniyet Müdürlüğü İstihbarat eski Şube Müdürü Ufuktan Yiğit, Komiser Yardımcısı Levent Şahin ve Polis Memuru Bekir Mutlu için fezleke hazırlayan Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı iki ayrı kamu davası açılması için Ağır Ceza Mahkemesine iddianame teslim etti. Konuya ilişkin olarak Bolu Cumhuriyet Başsavcılığından Başsavcı Mehmet Yurtseven imzalı yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Ülkemizde son dönemde yaşanan olaylar sonrası ortaya çıkan usulsüz dinleme iddiaları üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılan soruşturmalar sonrasında, bazı emniyet mensupları hakkında Kamu Görevlisinin Resmi Belgede Sahteciliği, Haberleşmenin Gizliliğini İhlal, Özel hayatın Gizliliğini İhlal ve İftira suçlarından Bolu Ağır Ceza Mahkemesine iki ayrı iddianame düzenlenerek kamu davası açılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Yapılan operasyonlar sonrası açılan kamu davalarının Mart ayı ile birlikte görülmeye başlanacağı haber merkezimize ulaşan bir başka bilgi. Bolu’da açılan usulsüz dinleme davaları ise bu konuda ilimizde açılan ilk davalar olma özelliğini taşıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER