Bay Ağcan ve Siyaset!

Erhan BEYKOZ yazdı...

Bay Ağcan ve Siyaset!

Eskiden siyasetin bir alanı vardı! Yalnızca siyasetçiler tarafından yapılır, diğer yurttaşlar işlerine bakarlardı. Şimdilerde işler iyice karma karışık oldu. Siyaseti makam mevki gözetmeksizin herkes yapmaya başladı.

Sınırları kırmızıçizgilerle belirlenmiş memurlar bile siyasetin içinde oldular. O kadar değişik alanlar kullanılıyor ki, kim nerede, ne zaman, ne yapıyor herkesin bilgisi dahilinde olmaya başladı.

Sosyal medya denen illette yediğimiz yemekler, gezdiğimiz alanlar, dost yada düşmanlarımızı belirleyici oldu. Ne yapıyorsak, ne halt işliyorsak, o anki psikolojimizi neyi ön görüyorsa hemen en yakınımızdakilere bilgisini verir olduk.

Düşünmeden, değer yargısını ortaya koymadan, sonuçlarını hesaplamadan eteklerimizdeki taşları dökeriz. Belki de yaptığımız içimizde biriken iyi, güzel, kötü, çirkin yanlarımızın dışa vurumu oluyor. Bir diğeri sosyal medya içimizdeki kini dışarı vurmanın alanları olarak da kullanılır. Bir anlık rahatlama olur aslında, sonrasında etkiye tepkiyi ve bundan çıkacak kazançları bekleriz.

Belediye Başkan Yardımcılığı görevi önemli bir makamdır. Burada ayrım yapmaksızın Bolu’da yaşayanlara hizmet etmek koltukta oturanın asli görevidir. Görevlendirme, atama yada geçici de olsa kutsal görevde hedef çalışmak olmalıdır.

Evine götürdüğün ekmeği, çoluğuna çocuğuna helal yedirmek istiyorsan görevini tam yapmalısın. Üstelik birde memur olarak bu koltuğu işgal ediyorsan ona göre davranmalısın.

Maalesef Başkan Yardımcılığı görevi yapan Bay İhsan Ağcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında attığı twit ile kendini ortaya koymuştur.

Bizler gazeteciyiz ve yaptığımız haberlerde, yazdığımız köşe yazılarımızda kaynağımızı ortaya koymamıza rağmen, düşünce özgürlüğü diye davaların çoğundan beraat ederiz. Bay Ağcan’ın devletin önemli bir makamında olan biri için attığı kin kokan, nefret dolu twitini kendisine iade ediyorum.

Bay Ağcan, bundan evvel yaşanan yolsuzluklar, hırsızlıklar, haksızlıklar karşısında da aynı tavrı ortaya koymuş olsaydı, yazdığım bu yazı gereksiz ve taraflı olurdu. Oysa Bay Ağcan, yakın zamanda Ensar denen vakıfta 45 çocuğa cinsel taciz ve tecavüz olaylarına sessiz kalması, sonrasında da ahlak dersi vermesi kendisinin ahlak anlayışını göstermiştir. Ahlakı bir söz ile ayyukaya çıkarması, yaşanan gerçekler karşısında sessiz kalan dilsiz şeytandır söylemiyle örtüşmüştür.

Hani bu güne kadar gündeme getirmeyip bağrımıza taş bastığımız bazı yaşanmışları da açıklayacağını umarım.

Bolu’da zabıta müdürlüğü görevi sonrası Etimesgut Belediyesine başkan yardımcısı olarak gidip görev yaptığında hakkında ihale, yolsuzluk ve benzeri davalar açılmış mıdır? Davaların durumu nedir?

Bolu’da ihaleye fesat karıştırmaktan dolayı Sincan Cezaevinde 7 ay yattığı davada ki suçu nedir?

İbda-c örgütü Salih Mirzabeyoğlu’nun tahliyesi sonrası, belediyenin makam aracı ile F tipinden alarak örgüt liderine sahip çıkmış mıdır? Mirzabeyoğlu ile arasındaki bağ nedir? Bay Ağcan İbda-c örgütüyle ilişkinizin boyutu nedir?

İçinizdeki siyaset ateşi sizi ısıtıyor olabilir. Öyleyse bu ateş sizi yakmadan, emekli olup istediğiniz bir siyasi partiden aday olabilirsin. Bu senin en doğal hakkındır. Ama oturduğunuz yerden bazı ahlaksızlıklar göz yumacak, bazılarında üç maymunu oynayacaksınız, sonrada çıkıp ahlak memuru kesilecekseniz, kimse yemez.

Bunun unutulacağını da düşünüyor ve ses çıkmaz diyorsanız olmayacağını biliyorsunuzdur. Yok, istediğim gibi davranırım diye düşünüyorsanız da, Bolu’da bunun olmayacağını bilmeli, kendi memleketinizde yapabiliyorsanız yapmalısınız.

Arkadaş sen Bolu’nun huzurunu bozamazsın. Sen Bolu’da istediğin gibi davranamazsın. Sen Bolu’da yaşayan insanımızı bir birine kırdıramazsın.

Ahlakın ne olduğunu, nerede başlayıp, nerede bittiğini de, Ensar Vakfında ve diğerlerinde yaşananları da anlattığında anlarım. Aksi halde ahlak çıkarı uğruna yazılıp, çizilen, menfaatleri için taraf tutan ve kutsal dinimizi alet edenlerin ağzına almayacakları kadar vicdan’ın tamda kendisidir. Tabiî ki sen bundan anlamazsın…

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 17:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

malum ki̇şi̇ hakkinda yazdiklarin i̇çi̇n çok teşekkürler erhan bey. malum son dönemlerde yağcilar ve yalakalar çoğaldi. yazan eli̇ni̇ze düşünen beyni̇ni̇ze sağlik.

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

agziniza sağlık erhan bey, birçok insana tercuman olmuşsunuz.

bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

bu arkadaş açık açık ibda-c elemanı. boluda bunun işi ne, üstelik belediyede ısrarla kalması ne kadar doğru. sayın başkan yaptıklarınızın bir kalemde heba olmasını istemiyorsanız, bu adama dikkat etmeli hatta gereğini yapmalısınız. bolunun huzurunu bozacak kim varsa acil uzaklaştırılmalı. bizim militana değil, çalışacak, üretecek insana ihtiyacımız var.

SIRADAKİ HABER

banner128