Bayan BARUŞ huzur evini ziyaret etti

Bolu Valisi Aydın Baruş’un eşi Nagihan Baruş, Anneler Günü’nde huzurevi sakinleri ile bir araya gelerek Anneler Günü'nü kutladı. Huzurevi sakinleri ile tek tek sohbet ederek bu özel günlerini kutlayan ve onlara çiçek takdim eden Nagihan Baruş “Sizlerin varlığı ve hayır duaları bizim hayatımıza anlam katıyor" dedi.

Bayan BARUŞ huzur evini ziyaret etti

Haber: Aysun BEYKOZ

Bolu Valisi Aydın Baruş'un eşi Nagihan Baruş, 8 Mayıs Anneler Günü nedeniyle düzenlenen programda huzurevi sakinleri ile buluştu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından İzzet Baysal Huzurevi bahçesinde düzenlenen etkinlikte Nagihan Baruş, huzurevi sakinleri ile tek tek sohbet ederek bu özel günlerini kutladı ve  onlara çiçek takdim etti.

Anneler günü programı Kuran Tilaveti ile başladı. Daha sonra kürsüye gelerek "Bu güzel ve anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" diyen Nagihan Baruş, tüm kadınların Anneler Günü'nü kutladı. Sözlerine, bizleri doğuran, doyuran, yetiştiren tüm annelerin ellerinden öperek başlayan Nagihan Baruş, "Canınızdan can, kanınızdan kan, sevginizden sevgi kattınız bizlere. Hayatı sizlerle tanıdık, öğrendik ve bugünlere geldik. Bizleri sizin kadar içten, karşılıksız  seven bir başka insan yok hayatımızda. Sizlerin varlığı ve hayır duaları bizim hayatımıza anlam katıyor" dedi.

"CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR"

Nimetlerin en büyüklerinden sayılacak bir şekilde anne ve babamızla diğer insanların yüreğine yerleştirilen şefkat sayesinde bu güne ulaşabildiğimizi daima hatırlamamız gerektiğini ifade eden Nagihan Baruş, "Hepimiz doğduğumuzda aciz bir durumda iken hayatta kalabilmiş ve yetişip şu an olduğumuz yaşam ve konuma gelebilmişsek, bu elbette önce Cenabı Allah'ın sayesinde sonra da anne babamız ve diğer yakınlarımızın vesilesiyle olmuştur. Hal böyleyken Allahü Teala, anne babaya, akrabaya, yetim ve yoksullara güzel muamele etmemizi, insanlarla tatlı dille konuşmamızı ister. Kulun anne babası yaşlandığında onlara hizmetten yüksünmemeli, "öf" bile dememeli, onları azarlamamalı ve onlarla gönül alıcı şekilde konuşulmalıdır. Bilinmelidir ki, sevgili Peygamberimiz "Cennet anaların ayakları altındadır" sözleriyle anneleri müjdelemiştir. Bizlere evlat olarak düşen görev, sizlere karşı çok mütevazı ve engin gönüllü olmak, sizlerin kalbini kırmamak,hatırını yıkmamak, ayağının altındaki toprak gibi olmaktır. Çünkü toprak, tevazunun bir sembolüdür. Mevlana Hazretleri "Tevazuda toprak gibi ol" derken bu tevazunun önemini bizlere hatırlatıyor" dedi.

Merhamet ve şefkatin timsali annelerimizin başımızın tacı, en değerli varlıklarımız olduğunu da sözlerine ekleyen Nagihan Baruş, "Anneler, varlıkları ile güç kattıkları evlatları için her zaman sığınılabilecek sıcak bir kucaktır. Bir insanın büyümesine destek olan, onunla bilgisini, sevgisini, ilgisini paylaşan, iyi hayırlı bir evlat yetiştirmiş bütün güzel annelerin ve özellikle de şehit annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, sevgi ve hürmetle ellerinizden öpüyorum" ifadelerine yer verdi.

Anneler Günü programının devamında ise Tasavvuf Musikisi konseri ve şiir dinletisi yer aldı. Programa katılanlara ikramlarda bulunuldu.

Programa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç ve eşi Hanife Erkoç ile Müdürlüğe bağlı kuruluş müdürleri katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124