Baygın; “Artık Bolu'ya hizmet etmek için aday oldum“

Bolu'nun Gerede İlçesinde 3 Dönem Belediye Başkanlığı yapan Eski Belediye Başkanı Ömer Baygın AK Parti İl binasında düzenlenen basın toplantısı ile Milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı. Neden aday adayı olduğunu açıklayan Baygın; " Bolu’muza hizmet etmek gerektiğine kanaat getirdim. Bu yüzden aday adayı oldum" diye açıkladı.

Baygın; “Artık Bolu'ya hizmet etmek için aday oldum“
Haber: Semih BAYKAL

 
Düzenlenen basın toplantısın da ilk olarak AKP İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek şunları ifade etti; " 2015 genel seçimleri öncesinde aday adaylığı başvurusunun son günü olan bugünde Ak Partimizden aday adayı olarak müracaat eden bir kardeşimizle birlikteyiz. Kendisini aldığı karardan dolayı hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye ifade etti.

 

"BOLU'YA HİZMET ETMEK İÇİN ADAY OLDUM"

 

Gerede de 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Eski Belediye Başkanı Ömer Baygın, Belediye Başkanlığı döneminde kazandığı tecrübeleri artık Bolu'ya hizmet etmek için kullanmak istediğinden aday adayı olduğunu belirterek; "Niçin aday oldum? Bunu bugüne kadar Ak Parti’de bir hizmet yarışı olarak gördük. Bilgi çalışarak elde edilebiliyor; ama tecrübenin okulu yok. 15 yıllık Belediye Başkanlığı dönemimde ciddi anlamda tecrübeler edindim. Demokrasi nasıl çalışır, hizmetler nasıl planlanır, nasıl ısrarla takip edilir? Bunları öğrendik. Bu tecrübelerimizi bir kenara koyarak kenara çekilmek belki benim nefsime hoş gelebilirdi, çünkü artık telaşsız, stressiz bir hayat benim daha çok hoşuma gidebilirdi. Ama çevremizdeki düşünür insanlar, eşler dostlar, bu tecrübenin bir kenara bırakılmasının hizmetten kaçmak olduğunu ifade ederek teşvik ettiler. Yapılan bütün tavsiyeleri süzgeçten geçirerek aday adayı olmam gerektiğine karar verdim. Şu ana kadar sadece Gerede’ye hizmet etme imkanı bulmuştum; ama bugünden itibaren Bolu’muza köyleriyle beldeleriyle ilçeleriyle birlikte tüm Bolu’muza hizmet etmek gerektiğine kanaat getirdim. 2023 hedeflerimiz var. Bu hedefler için çalışmanın boynumuzun borcu olduğunu düşünüyorum. Bolu’muzun sorunlarını biliyorum; ancak biliyorum demenin doğru bir şey olmadığını da biliyorum. Akıl akıldan üstündür. 15 yıllık belediye başkanlığı dönemimde hep istişareye önem vermişimdir. Belediye meclisinin aldığı kararlara hoşumuza gitmese de uymuşumdur. Bugüne kadar Bolu’muzun çok değerli Belediye Başkanları, çok değerli Milletvekilleri çok önemli hizmetler yaptılar. Ama bundan sonra daha da ileriyle gitmek için yapılması gerekenleri canla başla yapacağıma inanıyorum. Bunu yaparken de inşallah 3-0’ı hedefliyoruz" diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
salih
salih - 6 yıl Önce

hayırlı olsun başkanım.allah utandirmasin.degerlendirilmesi gereken biri.

geredeli
geredeli - 6 yıl Önce

geredeye 15 sene hizmet etti eminim boluyada eder köy oluruz

SIRADAKİ HABER

banner128