Bayırbucak Türkmenlerine 25 Ton Gıda Yardımı!

Bolu İnsan Hakları ve Hizmet Derneği ve Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri belediye önünden dualarla uğurlandı.

Bayırbucak Türkmenlerine 25 Ton Gıda Yardımı!

Belediye önünde düzenlenen etkinliğe, İHH gönüllüleri, muhtarlar, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Burada bir konuşma yapan İHH Bolu Şube Başkanı Fethi Sarımsakçı, “Zalimlerin karşısında, mazlumların yanında olmak için desteğimiz her geçen gün artmaktadır. Bugün bu tıra katkılarını sunan Muhtarlar Derneğimize teşekkür ediyoruz. Belediyemize bu alanı bize tahsis ettiği için ve destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.” dedi. Sarımsakçı Bayırbucak Türkmenlerine yardımların devam edileceğini belirterek bundan sonraki yardım malzemelerinin tedarikini şu listeye göre oluşturacaklarını; bölgede en çok bu malzemelere ihtiyaç olduğunu söyledi.

İHTİYAÇ LİSTESİ

Su – hurma – kek – çikolata - kuru gıda (pirinç mercimek fasulye  yağ bulgur makarna ) - Bebe bisküvisi – süt – mama - çocuk bezi – konserve - çeşitleri meyve suyu  - Islak mendil - battaniye -Plastik tabak kaşık çatal - pet bardak

Daha sonra konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Özen, şunları söyledi; “Dün, ecdadımız Çanakkale’de kendilerinden sonra gelen nesillerin rahat yaşamaları için hattı müdafaa değil, sathı müdafaa yaptılar. Bugün Suriye’deki kardeşlerimiz, aynı mücadeleyi vermektedirler. İnanmayan insanlara, inancı olmayan insanlara karşı orada çok büyük bir mücadele vermektedirler. Bugün oradaki Türkmen kardeşlerimize yardım etmeyeceğiz de ne zaman edeceğiz. Anadolu insanı yine kardeşlerimizi yalnız bırakmıyor, bırakmayacağız da. Burada BOLU-İHH’nın 33. Tırı, Muhtarlar Derneği’nin de ikinci İnsani Yardım Tırı nasip olursa yola çıkacak. Bu yardımları ulaştırmada bizlere aracılık eden BOLU- İHH gönüllülerine çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından, dua edilmesi ile devam eden etkinlik, yardım malzemelerini taşıyan tırın Bayırbucak’a uğurlanması ile sona erdi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124