Bayrak neden yarıda?

Bolu Belediyesi tarafından ruhsatı olmadığı ve izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlenerek kapatılan ve cemaat okullarından olduğu iddia edilen Karaçayır’daki Fatih Koleji Özel Bolu Fatih Yumurcak Dünyası Anaokulunun içersindeki eşyalar gece yarıları traktörlerle taşınırken bayrak direğindeki Türk Bayrağının neden yarıda bulunduğu merak konusu oldu.

 Bayrak neden yarıda?

Haber: Kasım ŞAHİN

Yaklaşık bir ay önce Bolu Belediyesi tarafından 4 cemaat okulu olduğu iddia edilen ruhsatsız ve izinsiz olduğu gerekçesiyle aniden mühürlenme kararı alınmış ve 4 okulun çevresine büyük tabelalar asılarak okullar mühürlenip kullanımı engellenmişti. Bu olay tüm yurtta gündeme damgasını vururken, şimdide kapatılan bazı okulların içersinde bulunan eşyaların ise gece yarıları traktörlerle taşınmaya başlandığı dikkatlerden kaçmadı.

Karaçayır’da bulunan Fatih Koleji Özel Bolu Fatih Yumurcak Dünyası Anaokulunda da gece yarıları hummalı bir eşya taşıma olayı yaşanmaya başlandı. Bir taraftan vatandaşın gözüne fazla batmadan eşyalar taşınırken diğer taraftan da anaokulunun ön kısmında Atatürk büstünün yanında bulunan Türk bayrağının gönderde yarım çekili şekilde kalması merak konusu oldu. Bazı vatandaşlar ise “Okulun kapanmasını protesto eden yöneticiler kendileri için yas ilan ettiler galiba” diyerek kendilerince yorumda bulundular.   

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 21:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAYRAK
BAYRAK - 6 yıl Önce

gazze için 3 günlük yas ilan edilmişti. bayraklar bütün kurumlarda yarıya indirilmişti. muhtemelen göndere çekmeyi unuttular.

fatih
fatih - 6 yıl Önce

bir okul nasıl ruhsatsız açılır, açarken kimler nasıl izin vermiş bunlara da bakmak lazım

SIRADAKİ HABER