BAYRAK TEMALI FİLOGRAFİ SERGİSİ AÇILDI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92’nci yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Bayrak Temalı Filografi Sergisi açıldı.

 BAYRAK TEMALI FİLOGRAFİ SERGİSİ AÇILDI

Bayrak TemalıFilografi Sergisi açılış törenine Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Bolu Belediye Başkan Vekili Hüseyin İka, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi çalışmaları hakkında bilgiler veren İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Mehmet Gürbüz yaptığı konuşmasında, “İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Mustafa Baştan ve kursiyerlerinin yaptıkları çalışmaları halkımızın ilgisine sunduğumuz Günün anlam ve önemine binaen Bayrak temalı Filografi Sergisi açılış törenine hoş geldiniz. Bizi onurlandırdığınız için teşekkür ederiz. 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Bolu İzzet Baysal Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü olarak 54 farklı çeşitte 588 kursta 11,821 kursiyer sayısına ulaştık. Sayın Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu'nun belirttiği 2014- 2015 Öğretim Yılındaki hedefimiz en az 1000 kurs ve 25,000 kursiyere ulaşmaktır” dedi.

İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Mehmet Gürbüz yaptığı konuşmasında düzenlenen sergi ile ilgili bilgiler verdiği konuşmasında, “Çivi ve tel... İkisinin maharetli ellerde şekillendiği bir el sanatıdır filografi... Çivilerin arasından tellerin geçirilmesi ile objelere estetik görününüm kazandırılması işlemi olarak tanımlanan filografide, belli örgü teknikleri kullanılarak hat yazıları, simetrik desenler, amblemler, çiçekler ve çizgi film karakterleri panolar haline getirilebiliyor. Yeteri kadar uygulanmadığı için giderek yok olan bir sanattır. Daha güçlü ve sağlam bir toplum olabilmemiz için, kadınlarımız ile erkeklerin sanat etkinliklerinde yer almaları önemlidir. Bu tür uygulamalar; daha iyi eğitim, daha kaliteli sağlık hizmetleri ve daha iyi istihdam koşulları ile kendine ve ailesine faydalı, bilinçli birey haline gelmelerini sağlayacaktır. Değerli konuklar, serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, kursiyerlerimizi bu güzel eserlerinden dolayı kutlar, saygılar sunarım” dedi.

Daha sonra konuşan Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ise yaptığı konuşmasında, “30 Ağustos Zafer Bayramı gibi anlamlı, şerefli ve gururlu günümüzde İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün Türk Bayrağı ve Atatürk temalı sergisini de görmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu sergiyi böyle anlamlı bir günümüzde hazırlayan arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve bu ortamı hazırlayan Bolu Belediye Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Bolu Belediye Başkan Vekili Hüseyin İka, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun tarafından serginin açılış kurdelesi kesildi.

Düzenlenen sergi Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ve beraberindekilerin açılışı gerçekleşen Bayrak Temalı Filografi Sergisi’ni gezerek kursiyerlerden ve İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Mehmet Gürbüz’den sergilenen eserler hakkında bilgiler almaları ile sona erdi.


Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128