Bayraktar; “AKP yolsuzluğu apaçık kabullenmektedir“

TBMM soruşturma komisyonunda AKP'li üyelerin 9 oyuyla eski 4 Bakanın yüce Divana gönderilmesinin reddedilmesinin ardından CHP Bolu Gençlik Kolları Başkanı Eda Bayraktar yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamasında AKP'ye tepki gösteren Bayraktar; " AKP iktidarı bu yaptığıyla yolsuzluğu apaçık kabullenmektedir" dedi.

 Bayraktar; “AKP yolsuzluğu apaçık kabullenmektedir“

Haber Merkezi

 Açıklamasına Türkiye'nin bembeyaz kış günlerinde, yine kapkara siyasi olaylara maruz bırakıldığından bahsederek başlayan Bayraktar; " Türkiye bembeyaz kış günlerinde, yine kapkara siyasi olaylara maruz bırakıldı. Yolsuzluğa adı karışan dört eski bakan AK kalkanla korundu ve Yüce Divan'a çıkmaları engellendi. AKP iktidarı bu yaptığıyla yolsuzluğu apaçık kabullenmektedir. Suçsuz olduğunu, yolsuzluk yapmadığını bilen ve vicdanı temiz olan insanlar ilgili mahkemeye giderek aklanmak istemez mi? Buna kendileri başvurması lazım ki halkın sarsılan güvenini yeniden kazanabilsinler. Başvurmuyorlar, istemiyorlar. Hükümete mensup ya da yakın olan, yolsuzluğa adı karışan herkes yargılanmaktan o veya bu şekilde kaçmaya çalışıyor" diye bahsetti.

 "ŞİMDİ NE OLDU DA BAĞIMSIZ YARGININ KARARLARINI TANIMIYORLAR?"

 AKP iktidarının 17 Aralık sürecine kadar yargının bağımsızlığına ve güvenilirliğine inandığını ve yargının üstünde güç tanımadığını söylediğini, şimdi ne oldu da bağımsız yargının kararlarını tanımıyorlar? Diye soran Bayraktar; " AKP iktidarı 17 Aralık sürecine kadar yargının bağımsızlığına ve güvenilirliğine inanıyor ve yargının üstünde güç tanımadığını söylüyordu, şimdi ne oldu da bağımsız yargının kararlarını tanımıyorlar? Hangi sebep onları yargılanmaktan bu kadar korkutuyor? Suçsuzsalar, neden yargılanmayı reddediyorlar? Bilal oğlan ifade bile vermedi. Bakan çocuklarına paraları bir yıl sonra 'faiziyle' iade edildi. Reza, 58 milyon dolarlık ikinci uçağıyla hanımefendiyi Kıbrıs'taki konserine taşıyor. Dört bakana Yüce Divan yolu görünmedi. Adalet ve Kalkınma Partisi söylesin; hangi adalet, kim için kalkınma?" diye sordu.

 " BUYRUN HUKUK DEVLETİNİ BERABER KURALIM "

 AK Gençleri hukuk Devletini beraber kurmaya davet eden Bayraktar; " Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi gençliği adına ben, geçtiğimiz günlerde partililerimize davet gönderen AK gençlere şöyle bir davette bulunmak istiyorum: Biz yolsuzluğa, hırsızlığa alet olmayız. Siz buyurun hukuk devletini beraber kuralım, yolsuzlukların hesabının sorulduğu tertemiz geleceğimizi birlikte inşa edelim, bu kirli düzeni el ele vererek yıkalım ki hiç bir devlet büyüğü milyonlarca vatandaşı böyle aldatmasın. Paralar sıfırlanır. Ancak hesap günü geldiğinde biz, halkın güvenini sıfırlamayanların yanında olacağız ve bunun gururunu yaşayacağız" diye davet etti. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 19:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
seyit ahmet bayram
seyit ahmet bayram - 6 yıl Önce

aranızdaki fark az çok yeme sıkıntısı nerdeydi o bakanlar düne kadar farkınız ne birbirinizden

SIRADAKİ HABER

banner128