BAYRAMLARI BAYRAM YAPAN

Hüsnü YAMAN yazdı...

BAYRAMLARI BAYRAM YAPAN
           Kısa süre önce Ulusal Egemenlik Bayramını kutladık. Hem dini hem de milli bayramlar ulusların ulus olmasında çok ama çok yer tutarlar. Kumu, çakılı kireci v.b bir araya getirip betonu oluşturan çimentodur bayramlar. Milli bayramlar daha çok ulusların kaynaşmasını birlikteliklerini güçlendirici etkenlerdir. Dini bayramlar, ulusların manevi ve dini duygularını yoğun olarak yaşadığı günlerdir.
         Siz bunu bir yerlerinden kırpmaya sönükleştirmeye kalkarsanız emin olun üzerinize öyle bir bela sarar ki Allah nerden şamar yediğinizi anlayamazsınız. Yaşadığımız coğrafya gaflet, dalaleti, ihanet asla affetmez. Bakın tarihe Hititler, Fenikeliler gibi adını sayamayacağım onlarca kavim bu topraklarda gafletlerinin bedelini ödemişler ve sadece şu an tarih kitaplarında adlarını okuyoruz. 
      O yüzden bu milleti millet yapan unsurların fabrika ayarlarıyla oynamaya kalkmayın.  Türk Milletinin hem dini hem de milli hassasiyetleri en yüksek uluslardandır. Her ikisi de var olduğu, var ettiğiniz sürece ve o kadar milletsiniz. Biz Bosna’da yaşanan insanlık dışı olayları, Irak ta yaşanan kadınları Camilerde tecavüze uğrayan, Suriye’de yaşanan ve faturasını beraber ödediğimiz, bir Hristiyan ülkesinde kucağında çocuğuyla kendine yurt ararken ayağına çelme takılıp yere düşürülen, minicik bedenleri sahile vuran  insanlardan olmak istemiyoruz. Biz çok alicenap bir milletiz herkese kucağımızı açarız ve açıyoruz da. Ama unutmayın birilerinin gideceği Türkiye’si  var ama bizim gideceğimiz ne Suriye’miz, ne Irak’ımız ne de başka bir toprağımız yok.
      Onun için bu ülkeyi yönetenler siz bizlerden daha farklı düşünmek ve feraset sahibi olmak zorundasınız. Bayramlar ve bayraklar milletlerin en büyük tesettürüdür. Irzınız, namusunuz, haysiyetiniz bayramınızı ve bayrağınızı koruduğunuz kadar vardır. Ve varlığını devam ettirecektir. Saygı göstermeye, evinin balkonuna asmaya tenezzül etmediğin bayrak, kutlanırken sen evinde pijamalarınla oturduğun, sadece tatil olarak gördüğün bayramların değerini kaybetmeden bil.  Orhan KILIÇOĞLU abimizin yaptığı bayrak tesbiti kanımca bayramlar içinde geçerlidir. Okuyalım:
BAYRAK, KİMLER İÇİN DEĞERSİZDİR;
Namussuz ve şerefsizler …
Haramzadeler…
Başka bir milletin necis kanını taşıyanlar…
1915 tehcirinde izini kaybettirip, bizden biriymiş gibi gözükenler…
İstiklâl Savaşının kılıç artıklarının dölleri olanlar…
Elinde tespih, başında namaz takkesi lâkin boynunda gizli HAÇ KOLYE taşıyanlar …
Türk'ün tüm nimetlerinden istifade etmelerine rağmen, hayatlarında bir kerecik olsun Türk kelimesini ağızlarına almayanlar …
Soyları, Türk milletinin sayesinde bu günlere kadar gelebildiği halde, hatta kendilerinden hiçbir makam, mevki esirgenmemesine karşılık yine de nankörlüğe devam edenler …
Ve de İzmir’den denize döktüğümüz palikaryaların geride kalan eniklerinden olanlar …
Evet yukarıda saydıklarımız için bayrak hiçbir kıymet ifade etmeyebilir!
BİLİNMELİDİR Kİ
Bayrağımıza gereken ihtimamı ve saygıyı göstermeyenler...
Ona el uzatıldığında susanlar....
Onu koruyup kollamakla mükellef oldukları halde, ona yapılan saldırıya anında karşılık vererek, TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ, GÖVDE ÜZERİNDE BAŞ bırakmayanlar....
Ona uzanan kirli eli, karısının, kızının en mahrem çamaşırına uzanmış el olarak görüp celâllenmeyenlerin her birerleri bilinmelidir ki bizden olmayan ve sırtımıza yerleşip kan emen ve namus, iffet, haysiyet nedir bilmeyen birer asalak kenedirler.
      Bayrakları bayrak yapan üstündeki kan ise bayramları bayram yapan da içinde barındırdığı neşe, birlik beraberlik ruhudur. Kıymetli okurlar Allah hiç kimseyi bayraksız ve bayramsız bırakmasın. Ellerimizin arasından kayıp gitmeden değerini bilmek lazım..

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128