Bayramlaşma kongreyi aratmadı

CHP Bolu İl ve İlçe örgütlerinin geleneksel bayramlaşma töreninde merkez ilçe başkanı adaylarının konuşmaları sırasında yaşanan gerginlik bayramlaşmaya gölge düşürdü.

Bayramlaşma kongreyi aratmadı
 CHP Bolu İl ve İlçe örgütlerinin geleneksel bayramlaşma töreninde merkez ilçe başkan adaylarının konuşmaları sırasında hafif çapta bir gerginlik yaşandı. CHP Bolu merkez ilçe başkanı adayı Sinan Ayhan’ın Merkez ilçe’ye atanan kayyum yönetimi ile milletvekili danışmanının ve şoförünün tarafsızlıklarını kaybederek bir merkez ilçe başkanı adayı için imza topladıklarını söylemesi ortamın gerilmesine neden oldu. Ayhan’dan sonra konuşan CHP Bolu merkez ilçe başkanı adayı Hüseyin Yıkılmaz bu tür konuşmalarının bayramlaşmanın gerçekleştirildiği bir yerde yapılmaması gerektiğini vurgulayarak; Eğer bu seçimlerde AKP zihniyetini geriletemezsek yakında birbirimizle kavga ettiğimiz günleri bile arar bir konuma gelebiliriz.” Dedi. CHP Bolu İl ve İlçe örgütlerinin geleneksel bayramlaşma töreni bayramın birinci günü saat 13,30’da yapıldı. Törende ilk olarak Geçici il kayyum yönetimi başkanı Haşim Ulusoy konuştu.”Ramazan Bayramınızı en iyi dileklerle kutluyorum.” Diyerek sözlerine başlayan Ulusoy; “Ayın 18’inde olağanüstü ilçe kongresini, 25’inde de il kongresini yapacağız. Bu kongreler sağlıklı, tarafsız, yansız, en iyi şekilde yapılacaktır. Adaylara başarılar diliyoruz. Bolu’da bize oy verecek On binlerce potansiyel olacak kişiler var. Hep beraber bu potansiyeli harekete geçirerek önümüzdeki seçimlerde çok iyi sonuçlar almak mecburiyetindeyiz. “ dedi.

 

“89 ruhu geri geliyor”

 

 

Ulusoy’dan sonra konuşan CHP Bolu belediye başkan aday adayı Yüksel Ceylan Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini söyleyerek “Bu yüzden cumhuriyeti kuran parti olan Cumhuriyet Halk Partisine büyük bir görev düşüyor.80 darbesinden sonra kurulan ANAP bugünkü AKP gibi tek başına iktidara gelmişti.80’li yıllar boyunca ANAP tek başına iktidar olmuş girdiği seçimlerden hep birinci çıkmıştı. 12 Eylül’de kapatılan CHP’nin yerine kurulan Sosyal Demokrat Halkçı Parti ANAP’a bunca kamuoyu desteği ve basın desteğine rağmen 1989 yılındaki yerel seçimlerde dur demiş ve %65 gibi yüksek bir oy oranı elde etmişti. Bugünde benzeri bir dönemi yaşıyoruz. O yüzden 2014 yerel seçimleri partimiz ve ülkemiz açısından büyük bir önem taşımaktadır” şeklinde konuştu.

 

“Parti içindeki tartışmalar parti içinde kalmalıdır”

 

Ceylan’dan sonra söz alan CHP Bolu belediye başkanı aday adayı Cahit Çıngı ise “Şeker bayramını farklı duygularla kutladıklarını söyleyerek; “Yerel seçimlerdeki iddiamızı buradan bir kez daha vurgulamak istiyorum. Parti içindeki tartışmalar parti içinde kalmalıdır. Ben aday kim olursa olsun onun arkasında yer alarak destekleyeceğime söz veriyorum” dedi. Bolu belediyesinin uygulamalarından toplumun büyük bir kesiminin rahatsızlık duyduğuna dikkat çeken Çıngı; “Toplum 2014 yerel seçimlerinde AKP’ye büyük bir ders vermeye hazırlanıyor yeter ki biz birlik olalım “ biçiminde konuştu.

 

“Karanlık günlerden aydınlık

günlere geçmenin vakti gelmiştir”

 

Bayramlaşma töreninde konuşan CHP Bolu belediye başkanı aday adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu 2014 seçimlerinin önemine dikkat çekerek; “Partililer olarak el ele vererek yerel seçimleri kazanmak için büyük bir mücadele vereceğiz. Bu seçim Bolu ve Türkiye için kritik önemde bir seçimdir. Karanlık günlerden aydınlık günlere geçmenin vakti gelmiştir. O yüzden 2014 yılının mart ayında gerçekleştirilecek olan seçimleri mutlaka kazanmak zorundayız” diye konuştu.

 

“İşte ben buna darbe derim”

 

Daha sonra konuşan CHP’li belediye meclis üyesi Yener Bandakçıoğlu bayramlaşma için gelen partililer arasında çok sayıda merkez ilçe delegesi olduğunu söyleyerek “ 18 Ağustostaki merkez ilçe başkanlığı seçimleri öncesinde adaylarımıza 5 dakikalığına söz vermenin gerekli olduğunu düşünüyorum “ dedi. Bandakçıoğlu’nun önerisinin diğer partililer tarafından onaylanması üzerine ilk olarak konuşan CHP Bolu merkez ilçe başkanı adayı Sinan Ayhan Faruk İyigün yönetiminden belediye ya da il genel meclisi üyesi adayı olmak için istifa eden eski merkez ilçe yönetim kurulu üyelerinin yeniden bir merkez ilçe başkan adayının listesinde yer aldığına dikkat çekerek; “O arkadaşlar belediye ya da il genel meclisi üyesi adayı aday oldukları gerekçesiyle istifa ederek Faruk İyigün yönetiminin düşmesini sağladılar. Şimdi ne değişti de yeniden bir arkadaşımızın listesinde yer almakta sakınca görmüyorlar. Açıkça söylemem gerekirse bu arkadaşlar partilerine zarar vermişler çok büyük yanlış yaparak büyük ayıp etmişlerdir. İşte ben buna darbe derim. Bu darbeye karşı olduğum için merkez ilçe kongresinde aday olmaya karar verdim.” Dedi.

 

“CHP delegesi kime oy vereceğini bilir”

 

Kayyum yönetimi olarak atanan isimlerden bazılarının bir merkez ilçe başkanı adayı için çalışmalarda bulunarak tarafsızlıklarına gölge düşürdüklerine dikkat çeken Ayhan; “Kayyum yönetimine atanan arkadaşlar önceki yönetimden istifa eden arkadaşlardı. Tarafsız olması gereken Bolu Milletvekilimizin danışmanından şoförüne kadar herkes CHP Bolu merkez ilçe başkanlığına aday olan bir kimse için imza toplama gayretine girmişlerdir” şeklinde konuştu. Ayhan; “Tüm bu yaşananlara karşın CHP delegesi kime oy vereceğini bilir” biçiminde konuştu.

 

80 darbesinde bedel ödedim”

 

 

1980 darbesinden sonra İstanbul’da 2,5 yıl hapis yatarak çok zor koşullar altında siyasi bir mücadele verdiğini hatırlatan Ayhan; “Ben tam 6 bayramı ailemi görmeden geçirdim. Bu yüzden bayramların ne kadar önemli olduğunu biliyorum” şeklinde konuştu.

 

“Bolu basını belediye aleyhine yazamıyor”

 

Ulusal basında son yıllarda türeyen yandaş medya kavramını da değinen CHP Bolu merkez ilçe başkanı adayı Sinan Ayhan ; “Bugün merkez medya ‘da ki birçok basın kuruluşu hükümet aleyhine yazamamaktadır. Aynı durum Bolu’da da geçerlidir. Birçok yerel basın kuruluşu aynı ulusal boyutta olduğu gibi Bolu’da da hükümet ve Belediye aleyhine yazamamaktadırlar. O yüzden 2014 yerel seçimlerini kazanarak bu gidişe “dur” demek zorundayız” diye konuştu.

 

 

 

 

“Yakında birbirimizle kavga

ettiğimiz günleri bile ararız”

 

 

Ayhan’dan sonra konuşan CHP Bolu merkez ilçe başkanı adayı Hüseyin Yıkılmaz ise bu tür konuşmalarının bayramlaşmanın yapıldığı bir yerde yapılmaması gerektiğini vurgulayarak; “Kongrede yapılması gereken konuşmaların böyle bir günde gerçekleşmesi bence doğru değildir. Kongre ile ilgili düşüncelerimizi kongreye saklayalım ve orada konuşalım. Eğer bu seçimlerde AKP zihniyetine dur diyemezsek ya da bu zihniyeti geriletemezsek yakında birbirimizle kavga ettiğimiz günleri bile arar bir konuma gelebiliriz. O yüzden birlik ve beraberliğimizi koruyarak yerel seçimlere hazırlanmalıyız” biçiminde konuştu.

 

 

“CHP’li delegelerin özgür

iradesine güveniyorum”

 

Son olarak kürsüye gelen CHP Bolu merkez ilçe başkanı adayı Mehmet Özdemir 18 Ağustos’ta yapılacak olan yerel seçimlere CHP’li delegelerin sağduyusuna güvenerek hazırlandığını vurgulayarak; “ Ben parti içinde demokratik kültüre ve temayüllere güvenerek aday oldum. CHP delegelerinin özgür iradeleriyle demokrasiye sahip çıkarak oylarını kullanacaklarına inanıyorum. Bu yüzden bu yola çıktım.2014 yerel seçimleri kazanmak için bütünleştirici bir ilçe başkanın önemli olduğunu biliyorum. CHP’li delegelerimizin özgür iradesine sonuna kadar güveniyorum” şeklinde konuştu.

 

 
 


 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 22:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali yalgın
ali yalgın - 8 yıl Önce

chp her zaman yaptıği işler bunlar kendi iclerinden kaleyi yıkmak

Ali Yalgın
Ali Yalgın - 8 yıl Önce

şaşırmadım sizin her zamanki haliniz chp li olmaktan utanıyorum artık bırakın bu kavgaları partiye zarar veriyorsunuz sizleri seviyorum

qwerty
qwerty - 8 yıl Önce

mehtap mısırlı şu an tanjunun tek rakibi sensin bunu unutma o öyle görüyor ilerleyen günlerde satışa geleceksin dikkat et

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124