Baysal Bolululara sitem etti

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Öğretmen Evi’ne olan ilgisizlikten dolayı Bolu halkına sitemde bulundu. Baysal; “O kadar güzel bir Öğretmen Evimiz var ama bazı varlıklı aileler, burada yapabilecekleri bir organizasyonda ucuz olur izlenimi vermekten çekindikleri için rağbet göstermiyorlar” dedi.

Baysal Bolululara sitem etti
      İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Bolu Öğretmen Evine olan ilgisizlikten dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Öğretmen Evi’nin kalitesine vurgu yapan Ahmet Baysal; “Gidip öğretmen evini bir görseler böyle bir tesis az bulunur. Mutfağı iyi, aşçısı iyi her şeyi iyi fakat oraya gittiğinde bir aile nişanımı ve ya düğünümü burada yaptırırsam ucuz yerde yaptırmış gibi görünürüm, izlenimi vermekten kaçındıkları için bu güzel nezih ortama yanaşmıyorlar” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

     

Ucuz olan yerde yemek mi yenir...
    

Sözlerine insanların yanlış düşünce yapılarını eleştirerek devam eden İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal,“ Bizim halkımızın varlıklı olanlarında da, şöyle bir hava var. Ucuz olan yerde yemek mi yenir! Güzel bile olsa bu yer iyi bile olsa,  maalesef bu algı böyle devam etmekte. Dolayısıyla Bolu’da bakıyorum ben biraz varlıklı aileler öğretmen evinde düğün, nişan vb organizasyonları yapmaktan kaçınıyorlar ve onlara göre daha lüks  yerlere gidiyorlar ama aşağı yukarı üç misli ücret ödüyorlar” dedi.

     

Fakir halk yapıyor ama...
    

 Bolu Öğretmen Evi’ne olan ilgisizlikten yakınan Baysal; “Fakir halk yapıyor sünnetini, düğününü ama bu oranda oranın giderini karşılayamıyor. Bakın geçen ay maaşları ödeyemediler. Öğretmen evleri artık döner sermaye ile yönetiliyor. Bir tek müdür, müdür yardımcısı ve muhasebecisi devletten maaş alıyor geride kalan çalışanlar döner sermayeden gelen para ile maaş alabiliyorlar. Bu durumda yemek servisini başka şirkete veriyorlar bu durumda hiç hoş olmuyor” diyerek bu algının değişmesinden yana olduğunu ve düzelmesi gerektiğini ifade etti.

 


Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 22:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128