Baysal yanlışlığın düzeltilmesini istedi##hb_manset.gif

“Abdullah Gül Üniversitesi(AGÜ)” ile ilgili yayınlanan reklam spotunda kullanılan “Abdullah Gül Üniversitesi, Türkiye'nin ilk vakıf destekli devlet üniversitesi olarak özgün bir modelle yüksek...

Baysal yanlışlığın düzeltilmesini istedi##hb_manset.gif

“Abdullah Gül Üniversitesi(AGÜ)” ile ilgili yayınlanan reklam spotunda kullanılan “Abdullah Gül Üniversitesi, Türkiye'nin ilk vakıf destekli devlet üniversitesi olarak özgün bir modelle yüksek öğretimde çığır açacak” ifadesine en büyük tepkiyi İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal verdi.

 

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Türkiye’nin vakıf destekli ilk üniversitesinin Abant İzzet Baysal Üniversitesi olduğunu vurguladı. Son günlerde gazetelerde çıkan ilanlar üzerine İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ve Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Başkanı Mustafa Çıkrıkçoğlu'na mektuplar yazarak söz konusu yanlışlığın acilen düzeltilmesini istedi. İzzet Baysal Vakfı Yön. Krl. Başk. Ahmet Baysal Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yazdığı mektupta Türkiye’deki vakıf destekli ilk üniversitesinin Abant İzzet Baysal Üniversitesi olduğuna dikkat çekerek;Vakıf Destekli Devlet Üniversiteleri modelini yaratmış olan büyük hayırsever rahmetli Amcam İzzet Baysal’a en azından bir vefanın ifadesi olarak Onursal Başkanlığını yaptığınız AGÜ Üniversitesini Destekleme Vakfının yayın yoluyla bu yanlışlığı düzeltmesine müdahalenizi derin saygı ve ricalarımla arz ederim. İfadelerine yer verdi. Baysal,  Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfı Mustafa Çıkrıkçıoğluna yazdığı mektupta ise Türkiye cumhuriyetinin Vakıf destekli ilk devlet Üniversitesinin Abant İzzet Baysal Üniversitesi olduğunu vurgulayarak;Bunu ülkede 2.Vakıf destekli Üniversite olarak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve 3.Vakıf destekli Üniversite olarak Bitlis Ahmet Eren Üniversitesi takip etmiştir. AİBÜ’nin Gölköy kampüsünü geçen sene ziyaret etmiş olan ve bu ziyareti ile biz Vakıf üyelerini ziyadesi ile onurlandıran Vakfınızın Onursal Başkanı Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün bu ilanınızdan haberi olmadığına eminim. Zira orada Vakfımızın bu ilk örnekliğinden ve ayrıca ve bilhassa ülkemizde bir şehir halkına adanmış olan ilk Vakıf olmasından son derece mutlu olmuşlardır. İlanlarla duyurduğunuz bu ilk’lik gene tarafınızdan düzeltilmezse bu güne kadar “ilk”liği ile övünen Vakfımız halk nezdinde itibar kaybetmiş olacaktır. Zira Sayın Cumhurbaşkanının Onursal Başkan olduğu Vakfınız halk nezdinde muhakkak ki bu gibi kuruluşların en itibar edileni olacaktır. Yanlışlığın gene basın yolu ile düzeltilmesini rica eder, hem Vakfınızın hem Üniversitenizin başarılı çalışmalarının devamını dilerim ”ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124