“Bazı şeyler gönülden kopmalı”

Türk Kızılayı Bolu şube başkanı Dr.Hüseyin İka “Hayırsever vatandaşlarımız; Tüm bankalardan Kızılay Bağış hesaplarına zekat şartı belirterek, Tüm PTT İşlem Merkezleri’nin 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki hesabına, Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden zekat menüsünü kullanarak elektronik ortamda,168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından, Türk Kızılayı Şube Başkanlıklarından, zekat şartını belirterek, ihtiyaç sahiplerine istedikleri miktarda zekatlarını yatırabilirler.” Diye konuştu.

“Bazı şeyler gönülden kopmalı”
 Türk Kızılayı Bolu şube başkanı Dr.Hüseyin İka “‘Bazı şeyler gönülden kopmalı’ diyerek başlattığımız bu yılki Ramazan Kampanyamızın devamında, Türk Kızılayı Zekat Modeli’nin de kamuoyu ile paylaşılmasını önemsiyoruz.” Dedi. İka; “Dinimizin şartlarından olan  ‘zekat ’ ihtiyaç sahibi insanlara yıl boyunca verilebilmektedir. Zekatın, Ramazan ayında gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ise toplum tarafından kabul görmekte, anlam kazanmaktadır. Zekâtlarını Türk Kızılayı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza birçok seçenek sunuyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız; Tüm bankalardan Kızılay Bağış hesaplarına zekat şartı belirterek, Tüm PTT İşlem Merkezleri’nin 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki hesabına, Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden zekat menüsünü kullanarak elektronik ortamda,168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattından, Türk Kızılayı Şube Başkanlıklarından, zekat şartını belirterek, ihtiyaç sahiplerine istedikleri miktarda zekatlarını yatırabilirler. Hayırsever vatandaşlarımız, zekatlarının dağıtılmasını istediği bölge veya ihtiyaç sahibi ile ilgili seçimlerini zekat bedelini yatırırken ilgili açıklama alanlarına not olarak yazabilirler. Zekat sahipleri böylece istedikleri yerdeki, istedikleri ihtiyaç sahibine zekatlarını ulaştırabilmektedirler.”şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2013, 21:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık çalışanı
sağlık çalışanı - 8 yıl Önce

sayin hika kendi zekatini vererek kampanyanin öncülüğünü yapabilir,hayir işleri gizli olmali gerçi buna gerek yok fakat hika her zaman reklamini yapmaktan kaçinmadiği için bunun bir sakincasi yok.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124