BBP “biz de varız” dedi

Büyük Birlik Partisi Bolu il teşkilatı 2015 milletvekili seçim startını aday adaylarını tanıttığı bir basın toplantısıyla verdi. BBP Bolu milletvekili aday adayları Mahmut Alan ve Mehmet Tan Tunalı cafe de partililerle ve dostlarıyla bir araya geldi. Tunalı cafe’ye gelenler davul zurna eşliğinde karşılandı.

BBP “biz de varız” dedi
HABER: FARUK ÇİDEM

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan milletvekili seçimleri yaklaşırken Bolu’da da siyaset ısınmaya başladı. Dün Tunalı cafe’de üyeleri ve dostlarıyla bir araya gelen Büyük Birlik Partisi milletvekili aday adayları açıklama toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

İlk olarak açıklama yapmak için BBP İl Başkanı Mahmut Alan tarafından kürsüye davet edilen aday adayı Mehmet Tan kendisini tanıttığı konuşmasında şunları söyledi; “1978 Bolu doğumluyum. Aslen Kıbrıscıklı’yım. Eğitim hayatımı Bolu’da tamamladım. 15 yıldır nakliye sektöründe çalışıyorum. Şimdiye kadar hiçbir siyasi partide bulunmadım. İlk defa siyasete Büyük Birlik Partisi’yle katıldım. Büyük Birlik Partisi’nde siyaset yapmak istememdeki önceliğim partinin kurucusu olan Muhsin Yazıcıoğlu’nun fikirlerini benimsemiş olmamdır. Ve ayrıca parti için adı hırsızlığa ya da hainliğe karışmamış cefakar insanların bulunması beni de onların arasında olmaya iten şeylerdi.”

“MUHALEFET DEĞİL ALTERNATİF PARTİYİZ”

Kendilerinin muhalefet partisi değil alternatif bir parti olduklarını söyleyen Tan; Partimiz alternatif partidir, muhalefet partisi değiliz. Dava partisiyiz. Allah ve peygamberin ve Türk İslam birliğinin davasını gütmekteyiz. Alternatif parti demek; iktidara siz yapamıyorsanız biz varız, bizim buna gücümüz yeter demektir. Ben de BBP il yönetimindeyim. 6-7 aydır il başkanımızla ve yönetimimizle ülkenin ve şehrin nabzını tutmaya çalışıyoruz. Halkımızla birlikte olmaya çalışıyoruz. Amacımız milletin İslam davasını gütmek. Birlik bütünlüğü sağlamak. Bolu ilimize hayırlı işler yapmak, vatandaşımızın sesi olmak için milletvekili aday adayı oldum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

“TEMSİL ETMEK İÇİN DEĞİL HİZMET ETMEK İÇİN VARIZ”

Mehmet Tan’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen BBP il başkanı ve milletvekili aday adayı Mahmut Alan hem ülke gündemine hem de Bolu’nun sorunlarına değindiği konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

“3 tarafı denizlerle 4 tarafı yiğit Türk evlatlarıyla dolu kutsal toprak parçası, Anadolu’nun bağrında gerdanlık misali güzelliğiyle tüm dünyaya damgasını vurmuş, yaşadığım her anına şükrettiğim Bolu’nun güzel insanları hoş geldiniz” diyerek partilileri ve dostlarını selamlayan Mahmut Alan alkış yağmuruna tutuldu.

“GÖÇÜ ENLEMEMİZ LAZIM”

Bolu’nun nüfusunun 10-15 yıl sonrasında merkez 350 bin, ilçelerle birlikte 800 bin olması hesaplanıyor. Bu kadar kısa bir sürede böylesi bir ani büyümenin maddi ve manevi hatta sosyal sorumluluklar ve sorunlar getireceğine inanıyoruz. Bolu’ya ilçelerden göçün engellenmesini istiyoruz.

Bolu bağışçılar vakfının 8 ilçe ve merkez de dahil olmak üzere 3485 ilköğretim 4. Sınıf öğrencileriyle yapmış oldukları anketlerde çok dikkat çekici cevaplar vardır. Bunlardan bir tanesi Dörtdivan. Öğrenci Bolu’ya hava limanı kurmak isterdim demiş. Çocuk boşluğu görmüş demek ki, söz verildi ama daha gelmedi Bolu’ya. Seben’li bir öğrenci göçü önlemek için ilçelere fabrika desteği ve eğitim için teşvik isterdim demiş. Bunu 9 yaşında bir çocuk söylüyor. Ben de şimdi soruyorum, 9 yaşındaki bir çocuk ilçelerdeki problemi görürken Bolu’nun siyasetçileri görmüyor mu? Kıbrıscık da kimse kalmadı. Nüfus diye bir şey yok, neredeyse 700’e düştü. Siyasilerin bunları artık görmesi lazım, merkez odaklı siyasete hayır diyoruz.

“BOLU’YA EMTİA BORSASI ŞART”

Bolu’da EMTIA borsasının kurulması gerekiyor. Bolulu üreticilerin bu EMTIA borsasında buluşturulup Bolu dışında da ticaret yapabilir hale getirilmesi lazım. EMTIA borsasının Düzce’de olup da Bolu’da olmaması çok acı.

“KANSERE ÇARE BULAMIYORUZ”

Sağlık alanında yapılanları inkar edemeyiz ama artık bu ticarete dönüştü. Hasta gelsin para kazanalım düşüncesi yayıldı. Son yıllarda kanser aşırı derecede yaygınlaştı. Neredeyse her evde bir kanser hastası var. Sormak istiyorum bu kadar tesisi geliştiren Sağlık Bakanı neden kanseri araştırıp da bunu durdurma çaresini bulmaya çalışmıyor. Uzaya uydu gönderiyoruz ama bir hastanın çaresini bulmak için uğraşmıyoruz.

“FAİLİ MEÇHULLER ÇÖZÜLSÜN”

Ülkenin gelişmesinde önemli rolü olan ASELSAN’da şüpheli ölümler devam ediyor. Türkiye’nin faili meçhul cinayetleri aydınlatarak yoluna devam etmesi lazım. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun da içinde bulunduğu cinayetlerin çözülüp Türkiye’nin bir an önce yoluna devam etmesi lazım. Bu yetkililerin hem insani hem de siyasi görevidir. Ama yapmıyorlar. Gözlerini kapatmışlar.

“ASKERİ ATAMALAR İPTAL EDİLSİN”

Savcı Zekeriya Öz’e ikinci kez dava açıldı. Burada insanın aklına şöyle bir soru geliyor. Eğer savcı Öz, Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi paralelse Ergenekon ve Balyoz davasının düşüp son 10 yılda askeriyeyi şekillendiren atamaların iptal olması lazım. Yok, eğer bu savcı dürüstse toptan ayvayı yedik zaten. Hepimiz yanmışız.

“TÜRK MİLLETİNİN MUHSİN YAZICIOĞLU’NA BİR OY BORCU VAR”

Ben hem sorunları dile getirmek için hem de Bolu muhalefet partileri yerel sorunlara sessiz kaldığı için ayrıca değerli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’na olan borcumu ödemek için aday adayı olmaya karar verdim. Türk halkının Muhsin Yazıcıoğlu’na 1 oy borcu vardır. Buradan da Bolu’yu Muhsin Yazıcıoğlu’na borçlarını ödemek için davet ediyorum.

BBP İslam’ı temsil etmez, Türk milletini temsil etmez, devleti temsil etmez... Etse etse ancak hizmet eder. Temsil bizim üstümüze vazife değil. Çünkü BBP’nin yaptığı herhangi bir yanlış islamı temsil ederseniz islamın yanlışı olur. Şimdi Ak Parti de bunu iddia ediyor. Ben de onları uyarıyorum. Bunlar ortak değerdir. Temsil edilemezler. Ancak hizmet edilir. Ve bu bağlamda diyorum ki hizmet için biz de varız.

“BARAJ SORUNUMUZ YOK”

Allah’ın izniyle baraj sorunumuz da yoktur. Bolu’daki milletvekili seçilme sayısını alırsak anayasa mahkemesinin 2010 referandumunda tanımış olduğu bireysel başvuru hakkıyla milletvekilliğine hak kazanıyoruz. Allah var sorun yok diyorum.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128