BBP GÖLKÖY’ÜN TAKİPÇİSİ

Geçtiğimiz hafta yaptığımız açıklamada "Gölköy'ün kötü imajının temizlenmesi için bu konuların takipçisi olacağız" demiştik. Konuyla ilgili partili arkadaşlarımızla birlikte Gölköy'de inceleme yaparak kirlilik sorununa ve Gölköy'ün "Açık meyhaneye" çevrilmiş olmasına tepki göstermiştik. Yaptığımız açıklamalar Bolu basının katkılarıyla Bolu kamuoyunda geniş yer bulunca, Bolu'da yaşayan vatandaşlardan gösterdiğimiz tepkiye dair olumlu sonuçlar aldık. Bu durumda gösteriyor ki Gölköy'de yaşanan sıkıntılardan bir çok vatandaşımız rahatsız.

BBP GÖLKÖY’ÜN TAKİPÇİSİ
Biz Büyük Birlik Partisi olarak partili arkadaşlarımızla birlikte Bolu'da gördüğümüz eksiklikleri,  yanlışlıkları ve çözüm önerilerini söylemeye devam edeceğiz. Parti siyasetimizde lafa dayalı yada karşılıklı polemik oluşturma tarzına yönelik bir siyaset anlayışı içinde olmayacağız,  çözüm odaklı siyaset anlayışımızla yolumuza devam edeceğiz. Şimdi buradan partili arkadaşlarımızla birlikte yeniden bir çağrıda bulunarak Gölköy'le ilgili önerilerimizi sunuyoruz;

Gölköy, öncelikli olarak çöp sorunundan kurtularak temizlenmeli ve temizlik işlemiyle ilgili rutin takip yapılarak vatandaşlarımız çevreye çöp atılmaması konusunda uyarılmalıdır. Gölköy Bolu'ya yakışan bir güzellikte doğal güzelliklerimizin arasında yerini almalıdır.

Gölköy giriş çıkışlarından elde edilen gelirin ne şekilde kullanıldığı Gölköy'e nasıl bir katkı sağladığı açıklanmalardır.

Gölköy'de aynı Gölcük örneğinde olduğu  gibi bir model uygulanmalı, mesire alanında Bolu'da yaşayan vatandaşların gönül rahatlığıyla kullanabileceği şekilde ekonomik olmak şartıyla restoran kafe gibi hizmetlerin sağlanabileceği alanlar oluşturulmalıdır.

Göl ıslah edilmeli, çevre düzenlemeleri yapılmalı ve Bolumuzun turizm hedefine uygun bir şekilde hem Bolu'da yaşayan hem de dışarıdan ilimize misafir olarak gelen vatandaşların gönül rahatlığıyla kullanabileceği örnek bir turizm cazibe merkezi haline dönüştürülmelidir.

Gölköy kesinlikle ve kesinlikle "Açık meyhane" havasından kurutulmalı bu alana araçlarıyla gelen ve burada alkol aldıktan sonra trafikte hem kendi can güvenliğini hem de yayaların can ve mal gevenliğini riske atacak şekilde araç kullanan sürücülerin önüne geçecek ve caydırıcı uygulamaların yer aldığı bir dizi önlemler alınmalı ve tehlikenin önüne geçilmelidir. 

Her konuda olduğu gibi Bolu'nun öncelikli sorunları ve çözüm önerileri hakkında değerlendirme yapmaya ve konuların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Buradan değerli basın mensuplarımızın aracılığıyla konuyla ilgili yetkililere çağrıda bulunarak, alınacak tedbirlerin takipçisi olmaya devam edeceğimizi ifade ediyoruz. Bolu halkına saygılarımızı sunuyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 22:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
mevlut sengun
mevlut sengun - 6 yıl Önce

ilimizde cevre ve sosyal olaylara duyarli siyaset ve siyasetcilerinde olmasi sevindirici bir olay ancak vatandaslar olarakta destek ve duyarli olmak gerekli. tskkurler..

SIRADAKİ HABER

banner128